• Konkurs z języka angielskiego

• W dniu 8 czerwca odbył się konkurs - PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie klas siódmych i ósmych. Konkurs składał się z dwóch kategorii: piękne czytanie w języku angielskim oraz recytacja wiersza w języku angielskim.

Uczennice naszej szkoły: Aleksandra Urban i Julia Kudłacz zaprezentowały się w kategorii pięknego czytania. Występy dziewczynek zostały docenione przez jury:

Ola zajęła II miejsce w kategorii klas ósmych, a

Julia miejsce III w kategorii klas siódmych.

Gratulujemy!

•

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów z klasy 6a w Międzyszkolnym Konkursie na Lapbook o tematyce przyrodniczej. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Krośnie.

Wiktor Szczęch zdobył I miejsce,  Agatka Wodka – wyróżnienie.

Gratulujemy!

• Edukacja leśna

•

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 4a, 4b i 5a uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
            W czasie zajęć w terenie pani leśnik przypomniała dzieciom jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa las i jego mieszkańcy. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o życiu leśnych zwierząt – dowiedzieli się m.in. jak odróżnić sarnę od jelenia. Pani leśnik przypomniała również o zasadach zachowania w lesie. Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko.

• Spacerkiem po Krośnie

3 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 4 a odbyli niezapomnianą, pieszą wycieczkę do Krosna. Zwiedzanie miasta rozpoczęli od Muzeum Rzemiosła, gdzie poznali ginące zawody oraz dawne wyposażenie zakładów krawieckich czy fryzjerskich. Uczniowie zostali zapoznani z zawodem szewca, kowala, zegarmistrza, tkacza, krawca, modniarki. Mieli również okazję obejrzeć dawne narzędzia i urządzenia rzemieślnicze. Następnie wysłuchali krośnieńskie legendy. Później udali się na spacer po krośnieńskiej Starówce. Poznali najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę Farną, barokową dzwonnicę z dzwonem Urban, rynek otoczony kamienicami, gotycki kościół oo. Franciszkanów z cudownym obrazem Matki Boskiej Murkowej. W drodze powrotnej zatrzymali się na lodach w cukierni Jagusia. Ostatnim punktem była pizza i gra w kręgle w K-15. Dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły.

• Kwadrat wiedzy czy sześcian szczęścia?

• 1 czerwca 2022 r drużyna w składzie: Kinga Kuraś, Kacper Kuraś i Aleksander Borek uczestniczyli w konkursie matematycznym, który odbył się w budynku Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie.

Po części powitalnej, nasi uczniowie udali się do sal celem napisania części indywidualnej. Do rozwiązania było dwadzieścia zadań, z czego dwa to były zadania otwarte.

Następnie uczniowie udali się na aulę, gdzie w przerwie mogli zobaczyć stanowiska robotyczne, fizyczne, geograficzne oraz stanowisko z łamigłówkami logicznymi. W tym czasie organizatorzy sprawdzili poprawność wykonania zadań przez uczestników.

Po przerwie nastąpiła część grupowa. Trzyosobowych grup było szesnaście, a każda z nich miała swojego opiekuna. Każda grupa otrzymała zadanie pierwsze. Następnie musieli zwrócić kartkę z treścią wraz z odpowiedzą. W przypadku poprawnej odpowiedzi dostawali nowe zadanie. Jeśli jednak odpowiedź była niepoprawna, to mieli do wyboru: albo wrócić i przeliczyć zadanie, albo pominąć to zadanie i dostać następne. Ta część bardzo spodobała się naszym uczniom, ponieważ do tej pory nie uczestniczyli w podobnych zawodach.

Na zakończenie przyznano nagrody za najwyższe miejsca. Kinga Kuraś otrzymała nagrodę za zajęcie wysokiego miejsca w tym konkursie.

Drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!