• Ferie zimowe

• Widzimy się po feriach. Pamiętajcie o bezpieczeństwie.

Udanego i sczęśliwego wypoczynku.

• Sukcesy sportowe naszych uczniów

• I miejsce Adeptów z Sp 7 Krosno w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym.

Julian Zborowski i Antoni Fyda wywalczyli awans do zawodów Rejonowych.

To nie koniec zwycięskiej passy. W tenisie stołowym II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży i awans do Rejonów wywalczyli Aleksander Fyda i Norbert Czepiel.

Brawo chłopaki!!!

• Nowi czytelnicy

• "Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem."

Kornel Makuszyński

Dziś pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelnika.

Od teraz mogą w pełni korzystać z księgozbiorów szkolnych.Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

• Bal Karnawałowy

• Czas na bal. We wtorek w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Wybrano uczniów najciekawiej przebranych. Zostali oni nagrodzeni przez organizatorów czyli Radę Rodziców.

• Kulig

• Pędzą, pędzą sanie...a w nich ekipa 4a i 4b. Kulig Pstrągowa zaliczony. Zwierzątka z mini ZOO odwiedzone, nakarmione. Uczniowie szczęśliwi, nauczyciele zachwyceni:) Kiełbaska zjedzona z takim apetytem,że aż miło było patrzeć. Deser zapewniła Lenka i jej mama. Dziękujemy za super wycieczkę

• Spotkanie z podróżnikiem "Tajlandia"

• W poniedziałek 22.01.2024 r. w naszej szkole odbyło się kolejne Spotkanie z Podróżnikiem p.Dariuszem Rocheckim. Jak sam mówi o sobie "do podróżowania popycha mnie podziw dla przyrody i fascynacja różnorodnością kultur. Jest on członkiem grupy "Trzask", która cyklicznie odwiedza naszą szkołę.

Tym razem uczniowie naszej szkoły mogli przeżyć ciekawą przygodę dzięki barwnej, pełnej dynamiki i humoru prezentacji dotyczącej Tajlandii. Dowiedzieli się, że to kobiety muszą dbać o dom, pracować i utrzymywać rodziny, to one noszą bardzo ciężkie obręcze na szyi czyli ,,kobiety o długich szyjach “, posiadają ozdobne czapki, które stanowią ich finansowe zabezpieczenie.

Pan Dariusz opowiedział też o jedynym na świecie specjalnym szpitalu dla słoni, które straciły kończyny po wejściu na minę. Rehabilitacja tych ssaków trwa bardzo długo, czasami nawet całe ich życie. Zaskoczył uczniów swoją ciekawostką o metodzie wytwarzania czystego, bezzapachowego papieru z odchodów słonia, trzykołowych taksówkach ,,tuk tuk”, najbardziej romantycznej scenerii na świecie - morzu różowych lotosów, Tajlandii jako królestwie małp. Dziękujemy za fantastyczne spotkanie

• Dni otwarte dla przyszłych klas I

• 12 i 19 stycznia w naszej szkole gościliśmy przedszkolaków i ich rodziców. Przyszli pierwszoklasiści mieli okazję zwiedzić szkołę oraz spotkać się z nauczycielami pracującymi w szkole.

W tym dniu w szkole odbywały się zajęcia ruchowe, matematyczne, językowe i doświadczenia. Mali goście mogli zobaczyć lekcje w klasach, a także aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Największą radość sprawiły dzieciom rozgrywki sportowe, podczas których przyszli uczniowie świetnie bawili się. Każdy mały gość otrzymał plan szkoły gdzie mógł zbierać pieczątki w sali, w której odbywały się zajęcia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bardzo im się podoba w szkole i chętnie rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

• Jasełka

• Przez ostatni tydzień uczniowie klasy 3a przedłużając nastrój świąteczny, zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom, babciom i dziadkom jasełka. Występ bardzo się podobał widowni, która okazała to gromkimi brawami. Wszyscy aktorzy wraz z panią wychowawczynią Magdaleną Trybus z zaangażowaniem i przejęciem odegrali swoje role.

• Kolędowania czas

• Kolejny Orszak Trzech Króli za nami. 6 stycznia o godzinie 11:00, wierni zgromadzili się w kościele św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie, aby uczestniczyć w uroczystej mszy świętej, którą swoim śpiewem uświetniła Schola Wesołe Nutki i NASZ Zespół Małe Siloe Następnie prowadzeni przez Trzech Króli i świętą rodzinę, wyruszyli w kolorowej procesji ulicami miasta w kierunku Rynku.

W kolejnym dniu 7 stycznia mogliśmy uczestniczyć w VI Wspólnym Kolędowaniu w naszej dzielnicy.

W tegorocznym Calendae udział wzięło ponad 250 osób. Ta liczba przyprawia nas o zawrót głowy i powoduje, że jesteśmy niesamowicie dumni ze społeczności lokalnej, dzięki której takie wydarzenia są organizowane w Polance i którym możemy dopomagać.

Nie da się opisać tej łączącej siły, gdzie do organizacji 𝐂𝐚𝐥𝐞𝐧𝐝𝐚𝐞 błyskawicznie i bez zastanowienia włączają się niezastąpieni – grupa Rodzinne Muzykowanie (Schola Małe Siloe) na czele z Agnieszką Socha a wraz z nimi: Koło Gospodyń Dzielnicy Polanka, LCA, Echo Krosno, Zespół "In Caelo", Schola Wesołe Nutki, Fotoplastykon oraz mieszkańcy dzielnicy. To szczególne i wyjątkowe chwile. Aby je poczuć, trzeba temu towarzyszyć.

Dziękujemy za ten piękny zwyczaj który z roku na rok coraz bardziej nas jednoczy

• Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego

• Serdecznie dziękujemy wszystkim 639 osobom za oddanie swojego głosu na projekt nr 5 w kategorii I, w Budżecie Obywatelskim Krosna 2024. Tym to sposobem propozycja „Szkoła się zmieni, będzie aktywnie wokół zieleni …" znalazła się na 3 miejscu wśród 13 zgłoszonych do rywalizacji o najwyższą pulę środków w kwocie 500 tys. zł.

Ten wynik nie oznacza wygranej, ale daje nam wiedzę bycia w czołówce, perspektywę na przyszłość i dużą świadomość wspólnej siły.

Co trzeba zrobić aby za rok wygrać? Co najmniej podwoić wynik.

Dużo pracy przed nam! Nie zrażajmy się Do trzech razy sztuka