• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKO - PLASTYCZNY PT: ,,ANIOŁY’’

W grudniu tuż przed świętami w naszej szkole odbył się konkurs recytatorsko - plastyczny adresowany do wszystkich uczniów klas I -VIII pt: ,,Anioły’’. Cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych klas. Uroczysta gala wraz z wręczeniem dyplomów, wyróżnień oraz upominków odbyła się   po akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia.  Gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Lista zwycięzców poniżej.

Kl VII - VIII

I miejsce  - Marina Obruch   kl. 7 a

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

• Nasza szkoła brała udział w projekcie Lidla: ,, Szkoły pełne talentów’’. Akcja polegała na przekazywaniu TALENCIKÓW ( specjalnych kuponów) dla wybranej szkoły po zrobieniu zakupów w sklepie Lidl za określoną kwotę.  Po zakończeniu akcji zebrane TALENCIAKI zostały zamienione na nagrody.

PAKIET PLANSZÓWEK DLA NAJMŁODSZYCH oraz

GRUPOWY ZESTAW MALARSKI

Nagrody zostały przekazane na świetlicę szkolną oraz do przedszkola.

• "3 mam sztamę z Aniołami"

• Tegoroczną akcję "3 mam sztamę z Aniołami" kończymy na medal. Zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli zaskoczyło nas wszystkich. Podopieczni Fundacji Dotyk Anioła zostaną obdarowani prezentami mającymi na celu rozjaśnić ich często szare dni. Dziękujemy za wielkie serce i czas poświęcony na przygotowanie podarków.

• #HourOfCode - Godzina Kodowania

• W piątek, pozostałe klasy mogły wziąć udział w inicjatywie Godzina Kodowania. Uczniowie mogli się zmierzyć z różnymi wyzwaniami, które należało rozwiązać wykorzystując spryt, logiczne myślenie oraz utworzyć program wykonujący zadanie. Tym, którym się udało rozwiązać wszystkie wyzwania w danym zadaniu mogli cieszyć się wirtualnym dyplomem.

• Akcja antysmogowa

• "KROSNO-NIE ZGADZA SIĘ NA SMOG" takie hasło dziś wykrzykiwali uczniowie krośnieńskich szkół na happeningu antysmogowy zorganizowanym przez UM Krosna. Jest to swoisty apel młodego pokolenia, które głośno wyraża nasze wspólne obawy przed ciągle pogarszającą się jakością powietrza, którym oddychamy.

Naszą szkołę reprezentowała klasa 8b, która przygotowała transparenty i tabliczki z hasłami antysmogowymi.

• #HourOfCode – Godzina Kodowania

• Galeria

W mikołajkowym nastroju nasza Szkoła przystąpiła do inicjatywy Godzina Kodowania. W trakcie nadchodzącego tygodnia uczniowie przystąpią do wykonywania różnych zadań, ćwiczeń i wyzwań, które wykorzystują elementy programowania. Dostępne są zadania, w których wykorzystujemy bloki, podobnie jak w popularnym programie Scratch, inne wymagają napisania komend w różnych popularnych językach, jak Python, czy Javascript.

Uczniowie klas IV b, VIII a i VIII b mogli na nowo odkryć radość płynącą z programowania. Część z nich wybrała zadania dotyczące popularnych gier jak Flappy Birds, Angry Birds, Minecraft, czy popularnych filmów wytwórni Disney. Najmłodsi również poznali jak działa sztuczna inteligencja i uczyli ją jak rozpoznawać szkodliwe przedmioty trafiające do oceanów, dzięki czemu robocik umiał rozpoznać, co powinno zostać, a co nie.

Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację "code" - programowania - i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Od tego czasu ta inicjatywa stała się ogólnoświatowym wydarzeniem na rzecz informatyki, zapoczątkowana 1 godziną programowania, rozwijają się następnie jako różnorodne przedsięwzięcia środowiska.

Godzina kodowania odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej i jest organizowana przez code.org.

• Świąteczne nastroje

• 30 listopada odbyły się kolejne zajęcia z cyklu przestawień koncertujących zatytułowany „Świąteczne nastroje”. Zaprezentowano ciekawe instrumenty wykorzystywane w utworach świątecznych. Na koniec wszyscy zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”.

• Warsztaty plastyczne

• 29 listopada klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach plastycznych z Panią Jolantą Popielarz-Szopą. Dzieci poznały etapy powstawania obrazu. Pod okiem malarki tworzyły pejzaż zimowy. Prace dzieci były piękne, a dzieci były zachwycone zajęciami.