• Wycieczka klas trzecich

21 września klasa III a i III b wzięły udział w wycieczce do Bóbrki. Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza.

W deszczowy poranek, po przyjeździe do Bóbrki dzieci obejrzały film: „Ignacy Łukasiewicz”, który przybliżył im sylwetkę wybitnego Polaka. Następnie z przewodnikiem rozpoczęły zwiedzanie najważniejszych punktów muzeum, np. zobaczyły koparki „Franek” i „Janina”, które są czynne do dziś.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „Dom Łukasiewicza”. Uczniowie podziwiali dawną aptekę, laboratorium, salonik i kolekcję lamp naftowych. Lekcja muzealna dotyczyła „Historii Oświetlenia”. Następnie dzieci wykonały własnoręcznie lampę naftową. Po zakupach w sklepie z pamiątkami wesołe dzieci wróciły do szkoły. Wycieczka była udana.

• Spotkanie z policjantem

• W dniu 20 września 2022r. miało miejsce spotkanie klas drugich i trzecich z panem policjantem. Po obejrzeniu filmu pt. „Sierżant Poli – bezpieczne zachowania” uczniowie powtórzyli zasady przechodzenia przez jezdnię, numery alarmowe oraz bezpieczne zachowania podczas zabaw na podwórku w kontaktach z nieznajomymi osobami. Na zakończenie pan policjant zaprezentował film dotyczący bezpiecznego korzystania z Internetu.

• Zebrania ogólne z Rodzicami odbędą się dnia 8 września 2022 r. (czwartek)

Klasy I-VIII o godzinie 16.30

Klasa Ia – sala 206

Klasa I b – sala 201

Klasa II a – sala 202

Klasa IIb – sala 210

Klasa IIIa – sala 203

Klasa IIIb – sala 001

Klasa IVa – sala 204

Klasa IVb – sala 205

Klasa Va – sala 006

Klasa Vb – sala 103

Klasa VIa – sala 002

Klasa VIIa – sala 005

Klasa VIIIa – sala 003

Klasa VIIIb – sala 104

• Witaj szkoło! Witaj pierwsza klaso!

• 1 września 2022 r. po dwóch miesiącach wspaniałych, beztroskich wakacji spotkaliśmy się ponownie w murach naszej szkoły. Inaugurację nowego roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęliśmy mszą świętą w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w dzielnicy Polanka. Później przeszliśmy do szkoły. Tam powitała nas, naszych rodziców i nauczycieli pani dyrektor. Życzyła nam jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, a także pozytywnego nastawienia, sumienności i optymizmu, które pozwolą dojść do wyznaczonych celów. Następnie uczestniczyliśmy w akademii, którą w tym roku przygotowała klasa piąta a. W skupieniu wysłuchaliśmy wierszy i piosenek w wykonaniu uczennic: Emilki i Mai. Po specjalnej dedykacji, utworze „Wakacje, znów będą wakacje”, w radosnych nastrojach udaliśmy się do klas, by spotkać wychowawców i kolegów.

W tym dniu o godz. 10.30 miało miejsce ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów.