• Konkurs czytelniczy

W dniach 7-8 kwietnia 2022 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy „Recenzja ulubionej książki”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Zadaniem uczestników było napisanie recenzji wybranej książki zakupionej do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021.  Do konkursu zgłosiło się 16 osób, które oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych :

I kategoria: klasy IV-VI

II kategoria:  klasy VII-VIII.

Jury przyznało następujące miejsca:

I kategoria wiekowa:

1 miejsce: Norbert Czepiel

2 miejsce: Maja Kamińska

3 miejsce: Emel Ozkan

Wyróżnienie: Kacper Mitał

II kategoria wiekowa:

1 miejsce: Wiktoria Wojciechowska

2 miejsce: Julia Wójcik

3 miejsce: Amelia Makoś

Wyróżnienie: Marcin Macierzyński

Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Pani Dyrektor podczas uroczystego spotkania wielkanocnego 13 kwietnia.

Gratulujemy zwycięzcom.

• Dzień Ziemi 2022

• Dzień Ziemi jest wydarzeniem obchodzonym w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
            W ramach obchodów tego święta zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców do udziału w akcji sprzątania śmieci na terenie naszej dzielnicy. Przedsięwzięcie organizowane jest przez miejscowy Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej.
            Akcja rozpocznie się 23.04.2022r. (sobota), o godzinie 9:00, na placu OSP Krosno - Polanka,
            ul. Decowskiego 107. Organizatorzy zapewniają rękawiczki ochronne i worki na odpady.

Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi codziennie się o nią troszczyć!!!

Zapraszamy!!! Liczy się każda para rąk!!!

• Kiermasz - klasa Va

Człowiek jest wspaniałą istotą,
            nie z powodu dóbr, które posiada,
            ale jego czynów.
            Nieważne jest to, co się ma,
            ale czym się dzieli z innymi.”

Jan Paweł II

W dniu 07 kwietnia 2022 w naszej szkole odbył się charytatywny "Kiermasz Wielkanocny". Stroiki wielkanocne, pisanki wykonali uczniowie klasy Va. W przygotowanie wypieków zaangażowali się rodzice uczniów oraz sami uczniowie, którym bardzo serdecznie dziękujemy.  Dochód ze sprzedaży stroików oraz słodkości  – 600zł zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji.

Uczniowie klasy Va :-)

• XLIV – Rajd Górski "Powitanie Wiosny"

W piątek 25 marca 2022r. uczniowie kl. 4a i 5a wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w pieszym rajdzie zorganizowanym przez PTTK – Krosno. O godzinie 8.30 wyruszyliśmy autokarem do Malinówki. W dalszą drogę udaliśmy się pieszo – trasą: Rezerwat Cisy w Malinówce – Bucznik – Kokoczkowa -  Brzozów – Podlesie. Na szlaku turystycznym poznaliśmy tajniki górskiej przyrody i historię okolicznych miejscowości.

Piękne wiosenne słońce sprzyjało wędrówce, dobry humor nas nie opuszczał, a na koniec czekały na nas jeszcze atrakcje – wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz konkursy: krajoznawczo – turystyczny i ekologiczno – przyrodniczy. Zadowoleni wróciliśmy ok.15.00. Tak zakończyliśmy ten piękny dzień.

Mamy nadzieję, że piękna słoneczna pogoda będzie z nami również w kolejnych wyprawach, na które serdecznie wszystkich zapraszamy, bo warto:-).

Uczniowie Rajdu :-)

• ,,Światło Naszej Ziemi”- sukces literacki

• 6 kwietnia w Szkole Podstawowej w Świerzowej odbyły się uroczyste obchody Roku Ignacego Łukasiewicza. W 2022 roku przypada bowiem 200. rocznica urodzin oraz 140. rocznica śmierci wybitnego polskiego wynalazcy.
            W powiatowym konkursie poetyckim „Światło Naszej Ziemi’ wzięli udział uczniowie z 18 szkół z powiatu krośnieńskiego. Aleksander Fyda – uczeń kl. 6a z naszej szkoły za swój wiersz o Łukasiewiczu otrzymał nagrodę oraz wyróżnienie specjalne. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Anna Macierzyńska

• Rekolekcje

Plan rekolekcji

PONIEDZIAŁEK 4.04.2022

8:00  -   Zawiązanie Wspólnoty

Droga Krzyżowa w Kościele dla wszystkich

9:00- 9:35 - Nauka rekolekcyjna dla klas I-III - mała sala w szkole.

9:45 - 10:30 Nauka rekolekcyjna dla klas IV-VI - mała sala w szkole.

10:35 - 11:20 Nauka rekolekcyjna dla klas VII-VIII - mała sala w szkole.

WTOREK 5.04.2022

8:00  -   Zawiązanie Wspólnoty

Msza św. w Kościele

9:00- 9:35 - Nauka rekolekcyjna dla klas I-III - mała sala w szkole.

9:45 - 10:30 Nauka rekolekcyjna dla klas IV-VI - mała sala w szkole.

10:35 - 11:20 Nauka rekolekcyjna dla klas VII-VIII - mała sala w szkole