• Spotkanie z Michell Siwak

• Wiele radości dostarczyła nam dziś Michell. Mogliśmy podziwiać jej śpiew, ale i dowiedzieć się o niej samej i uczestnictwie w The Voice Kids. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

P.S Długo nie mogła opuścić naszej szkoły

• Wierzymy w WAS!!!

• Pierwszy dzień egzaminów za nami. Dzisiaj uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu z języka polskiego.

Życzymy im powiedzenia na dalsze dni egzaminacyjne.

• "Wspólne wędrowanie"

• Wyczekiwana wspólna wędrówka dzieci i rodziców za nami. Krokomierze szalały, u niektórych wręcz doznały szoku

Dzisiejsze spacery przechodzą do historii jako cudowny czas spędzony na łonie natury.

Rozpoczęliśmy go wizytą w Zagórzu. Tam w ruinach Klasztoru Karmelitów Bosych czekał na nas Mnich, który co poniektórych wystraszył i to bardzo swoimi realnymi opowieściami. Kolejnym punktem na naszym szlaku była wieża widokowa na Holicy. Licząc schody, nawet kilkukrotnie dotarliśmy na sam szczyt gdzie mogliśmy podziwiać piękną panoramę. Podziwiając piękno otaczajacej nas przyrody, bawiąc się przy ognisku, piekąc proziaki na piecu oczekiwaliśmy na spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. To oni przygotowali dla nas zajęcia, w których starsi i młodsi mogli się wykazać (nawet siłowo). Zabaw nie było końca. Ale do domu wrócić trzeba. W drodze powrotnej zaliczone lody w Lesku i pobliski plac zabaw.

Podczas rajdu przeprowadzony został Quiz "Jak dobrze znasz swoje dziecko". Zwycięzcami z kompletem punktów okazali się Basia i jej Tata, Lena i Mama oraz Agata i Babcia. Wielkie gratulacje

Przez całą podróż swoimi opowieściami zachwycał nas Pan Józef przewodnik bieszczadzki, dzięki któremu wiele ciekawostek pozostanie w pamięci.

• Wycieczkowo i rajdowo :)

• Piątek, 10 maja 2024 roku, minął pod hasłem "Wycieczkowo i rajdowo". Uczniowie klasy 6b udali się na klasową wycieczkę do Rzeszowa, do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz. Jest to ośrodek popularyzujący naukę o wyjątkowej w skali kraju ofercie programowej powiązanej z inteligentnymi specjalizacjami województwa, w tym z: lotnictwem, kosmonautyką, informatyką i telekomunikacją oraz szeroko rozumianą jakością życia.

Nie jest to muzeum! Ale też nie plac zabaw… Utworzone nieopodal Rzeszowa centrum nauki to nieograniczona przestrzeń dla umysłu, dającą tyle możliwości ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. Znajduje się tam prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni warsztatowych: Fablab, Pracownia Robotyka, Pracownia Biologia i Ekologia, Pracownia Chemia, Pracownia Fizyka.

Nasi uczniowie brali udział w warsztatach z chemii oraz robotyki, a następnie zwiedzali całe centrum, gdzie mogli eksperymentować, testować i doświadczać do woli.

Tego samego dnia inni uczniowie naszej szkoły brali udział w XXXII Rajdzie im. I. Łukasiewicza.

Był to dzień pełen wrażeń i emocji, a nasi uczniowie ćwiczyli kondycję zarówno umysłową jak i fizyczną.

• "Jestem Europejczykiem" - Powiatowy Konkurs Plastyczny

• W dniu dzisiejszym, 7 maja 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Potoku odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego na plakat pt."Jestem Europejczykiem". W konkursie brali uczniowie klasy 3a, a na szczególne wyróżnienie zyskując II miejsce zasłużył Edmund Bieniasz.

Gratulujemy Edmundowi wyniku i życzymy dalszych sukcesów w działalności twórczej.