• Dzień Chłopaka w klasie 2b

          • Dzień Chłopaka w klasie 2b świętowaliśmy przy pysznej pizzy przygotowanej przez klub Atmosfera:). Dla chłopców przygotowaliśmy wyzwanie: zjedzenie cytryny bez skrzywienia i namalowanie samochodu z zakrytymi przez dziewczynki oczami:)

            Wszyscy nagrodzeni zostali cukierkami. Spędziliśmy fajny dzień:)

          • U Ignacego czyli Bóbrka - wycieczka klas III

          • W piękny, słoneczny piatkowy poranek uczniowie klas trzecich wyruszysli na wycieczkę do Muzeum Przemysłu Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce - pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej. To niezwykłe miejsce pozwoliło uczniom poszerzyć swoją wiedzę historyczną, chemiczną i techniczną. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała uczniom o życiu znanego na całym świecie farmaceuty jakim był Ignacy Łukasiewicz. Spacer po terenie muzeum pozwolił uczniom przybliżyć to jak wyglądała niegdyś praca w kopalni. Wśród najstarszych urządzeń na uwagę zasłużyly dwa czynne szybiki (tzw. kopanki) „Franek” i „Janina”. Zapach nafty roznosił się po całym terenie, pobudzając wyobraźnię jak i gdzie jest wykorzystywana.

            Ten wspólnie spędzony dzień, był także czasem integracji i dobrej zabawy. Klasy miały możliwość wykonania własnej lampy naftowej i skorzystania z wielu atrakcji jakie oferuje muzeum.

          • Dzień Chłopaka w klasie 4a

          • W Dzień Chłopaka życzę Ci zdrówka, ale też, by w portfelu zawsze była gotówka. Niech sukcesów Ci w życiu nie brakuje, a sprawdziany szły lepiej niż na tróje!

            Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości. Dużo miłości i moc słodyczy – tego Ci dzisiaj koleżanka z ławki życzy."

            Takie i inne życzenia mogli dzisiaj usłyszeć chłopcy z klasy 4a od swoich SUPER koleżanek z klasy. Dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów prezenty i wręczyły im certyfikaty z miejscem na odcisk palca.

          • Dzień Chłopaka w klasie 4b

          • W dniu 26 września w klasie 4b na zajęciach z wychowawcą obchodzony był Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta przygotowały dla swoich kolegów upominek oraz słodkości. Chłopcy postawieni zostali przed trudnym wyzwaniem - zjedzenie plasterka cytryny z uśmiechem na twarzy. Udało się wszystkim zawodnikom

            Do końca lekcji wszyscy świetnie bawili się w Kalambury :-)

          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

          • Już za tydzień, we wtorek 3 października, w naszej szkole będziemy świętować Europejski Dzień Języków.

            Przypominamy, że klasy I-V przychodzą w tym dniu ubrane charakterystycznie dla wylosowanego wcześniej kraju:

            Klasa Ia – Hiszpania

            Klasa Ib – Meksyk

            Klasa 2a – Ukraina

            Klasa 2b – Chiny

            Klasa 3a – Indie

            Klasa 3b – Niemcy

            Klasa 4a – Egipt

            Klasa 4b – Wielka Brytania

            Klasa 5a – Francja

            Klasa 5b – Włochy

             

            Najstarsze klasy, oprócz stroju, przygotowują prezentację.

            Klasa 6a – Australia

            Klasa 6b – Brazylia

            Klasa 7a – USA

            Klasa 8a – Japonia

             

            Prezentacje mogą mieć różne formy, ale prosimy aby nie trwały dłużej niż 10 minut. Stoiska należy przygotować odpowiednio wcześniej w sali 005 (aula).

            Prezentacje odbędą się na dwóch lekcjach.

            Lekcja 3 – dla uczniów klas 1-3

            Lekcja 4 – dla uczniów klas 4-8

             

            Zapraszamy do wspólnej zabawy!

          • Happening „KROSNO – NIE ZGADZA SIĘ NA SMOG”

          • W piątek 22 września uczniowie wielu krośnieńskich szkół wzięli udział w happeningu antysmogowym na krośnieńskim rynku.

            Kampania „Krosno nie zgadza się na smog” ma na celu podniesienie świadomości młodych mieszkańców Krosna na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływu na stan naszego zdrowia. Spotkanie prowadzili członkowie Stowarzyszenia EKOSKOP z Rzeszowa, a gościem specjalnym popierającym akcję był Prezydent Krosna - Pan Piotr Przytocki.

            Nie mogło więc i nas tam zabraknąć. Naszą szkołę reprezentowała kl.8a, która na tę okazję przygotowała plakaty i hasła namawiające do troski o czyste powietrze i dbanie o środowisko. Nasze nawyki proekologiczne będą miały wpływ na to, jak będzie wyglądała Ziemia za kilka, kilkadziesiąt i kilkaset lat. Bądźmy zatem czujni - na co dzień oszczędzajmy wodę i energię, segregujmy śmieci i mówmy głośno, że chcemy oddychać czystym powietrzem.

          • Odlotowo

          • Czy Puchatek ma silnik?

            Jaka jest rozpiętość skrzydeł najbardziej popularnego szybowca?

            Czy lądowanie na trawie nie niszczy kół?

            Jak długi jest krośnieński pas startowy?

            Na te i na wiele innych pytań, uczniowie klasy 4a, mieli możliwość usłyszeć odpowiedź podczas wizyty na krośnieńskim lotnisku. Dzięki uprzejmości pracownikom Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie zwiedzili hangar, wieżę widokową, pracownię mechaników, posmakowali Odlotowej pizzy. Największą atrakcją było obserwowanie startu szybowców, możliwość wejścia do jednego z nich jak również obserwacja słowackich samolotów, które przyleciały na krótką przerwę na nasze lotnisko (samoloty zrzucające szczepionkę dla lisów). Ciekawostką jaką zaskoczył uczniów oprowadzający był fakt,że na naszym lotnisku znajduje się CSS-13 oryginalny samolot wojskowo-szkoleniowy z lat 60 minionego wieku.

            Czas spędzony na lotnisku pozwolił przybliżyć piękno sportów lotniczych. Dla tych, którzy zechcą w przyszłości szkolić się na naszym lotnisku zaproszenie jest już dziś. Wystarczy 14 lat, 140 cm i 55 kg

          • Pamiętamy

          • Uczniowie klasy IIIB w ramach lekcji o Powstawaniu Warszawskim dołączyli do ogólnopolskiej akcji BohaterOn, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W oparciu o przedstawienie kukiełkowe "Nie bajka o Powstawaniu Warszawskim" uczniowie poznali i zgłębili tematykę wojny, poznali losy powstańców, a także dowiedzieli się jaki udział w powstaniu miały dzieci. Zwieńczeniem lekcji było wysłanie kartki on-line dla Powstańców, jako dowód pamięci i wdzięczności za walkę w obronie Naszej Ojczyzny.

            Wszystkich zachęcamy do włączenia się w akcję poprzez dodanie wpisu na platformie wpis.dumnizpowstancow.pl

          • Prace naszych uczennic na YoungGRAF

          • YoungGRAF” – wystawa prac dzieci i młodzieży z krośnieńskiej pracowni „Mezgraf”, a wśród nich prace naszych uczennic: Hani Lubas i Mai Zając. W Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej prezentowane są prace młodych twórców, uczestników warsztatów pracowni „Mezgraf”. Wernisaż odbył się 13 września 2023 r., ekspozycja czynna będzie do 7 października br.

            Dziewczyny, życzymy kolejnych sukcesów:)

          • Sptkanie z Panią Policjantką

          • 13 września odbyło się spotkanie z Panią Basią policjantką KMP w Krośnie dla klas I-III. Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad jakie należy stosować w kontaktach z obcymi, a także o skutkach jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z internetu.

            Dobrą radą służył "Policjant Poli" z ulubionych kreskówek dla dzieci:)

          • Spotkania z policjantem

          • W ostatnim tygodniu w naszej szkole odbywały się spotkania z policyjnym profilaktykiem Marcinem Krówką.

            Funkcjonariusz omówił zagadnienia dotyczące cyberprzemocy, przemocy rówieśniczej oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

            Celem spotkania było uświadomienie nastolatkom, że w sieci nie jesteśmy anonimowi.

          • Akcja antysmogowa

          • Czym jest SMOG? Co jest jego źródłem? Co robić by go zminimalizować?

            W dniu dzisiejszym w naszej szkole gościliśmy założyciela proekologicznej organizacj EKPSKOP Pana Mirka Ruszałę wraz z jego współpracownicą.

            Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z pojęciami ekologicznymi, źródłami smogu oraz jego skutkami dla ludzi i środowiska. Niezwykle ciekawe prezentacje obrazowo przekazały najważniejsze zagadnienia związane ze smogiem. Przeprowadzona prelekcja "Krosno nie zgadza się na SMOG" myślimy, że zaowocuje i przyniesie pożądane efekty w przyszłości.

            Bardzo dziękujemy Panu Mirkowi i jego koleżance za wiele cennych informacji.

            Więcej o EKOSKOP https://ekoskop.pl/o-nas/historia/

          • "Szkoły Pełne Talentów"

          • Już od 1 września ruszyła kolejna akcja Lidla- "Szkoły Pełne Talentów"

            Nasza szkoła raz przystąpiła do tej kampanii społecznej.

            Celem akcji jest rozwijanie talentów dzieci poprzez wzbogacanie szkoły w różne pomoce dydaktyczne. Kampania ma również mobilizować lokalną społeczność do wsparcia działań szkoły. Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać w kasie Talenciaki (papierowe kupony) za każde zakupy za co najmniej 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo). Zebrane Talenciaki przypisz naszej szkole!

            Jak przekazać Talenciaka szkole? Są trzy sposoby:

            skanując aparatem telefonu kod QR znajdujący się na kuponie

            przez stronę kampanii lidl.pl/szkoly wybierając naszą szkołę https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant...

            i przypisując jej kod alfanumeryczny znajdujący się na Talenciaku;

            umieszczając Talenciaka fizycznie w skrzynce znajdującej się w dyżurce, przy wejściu do szkoły.

            Zebrane w czasie trwania akcji punkty będą mogły być wymienione przez szkołę na określone nagrody z 9 różnych kategorii (szczegółowe informacje można uzyskać na stronie akcji).

          • Zapraszamy

          • Zajęcia teatralne – 𝐧𝐨𝐰𝐲 𝐬𝐞𝐳𝐨𝐧 2023/2024 𝐃𝐫𝐚𝐦𝐚 𝐋𝐚𝐦𝐚 –

            𝐙𝐀𝐏𝐈𝐒𝐘 w formularzu https://forms.gle/QjdQndXySnF3V25r7

            ”Magię nosimy w sobie od urodzenia, każdy trochę inną. Sęk w tym, żeby ją odkryć, bo nie zawsze jest oczywista.” Marcin Szczygielski, Teatr Niewidzialnych Dzieci.

          • Spotkanie z harcerzami

          • " Czuwaj !!

            Jeśli chcesz posiedzieć w gronie harcerskim, poszukać swojej drogi, odnaleźć i zetknąć się ze wspaniałymi przygodami zapraszamy do Nas. "

            To zaproszenie jakie skierowali do naszych uczniów krośnieńscy harcerze we wtorkowe przedpołudnie. Julia ( nasza absolwentka) z dwójką swoich kolegów zachęcała,aby dołączyć do ich grona i poznać ZHP od środka. Szczególnie do ich ekipy czyli SZCZEPU HARCERSKIGO Górskie Bractwo. Jak można przeczytać na ich stronie:

            27 kwietnia 1990 r. grupka młodych ludzi postanowiła rozpocząć Służbę Bogu i Polsce w szarych mundurach jako Szczep Górskie Bractwo w Krośnie. Szczep powstał przy Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów i do dnia dzisiejszego ma tam swoją siedzibę – harcówkę.Opiekunem duchowym jest zawsze jeden z braci z klasztoru. Obecnie Szczep liczy ok. 90 harcerek i harcerzy.

            Co roku latem organizujemy obozy letnie, które zazwyczaj odbywają się w Bieszczadach. Są one całkowicie przygotowywane i prowadzone przez nas samych. W ciągu roku organizowane są także różnego rodzaju biwaki oraz zimowiska i rajdy. Poprzez wędrówki czy wycieczki poznajemy własne okolice, swoje środowisko, a także uczymy się pracy i zabawy w grupie. W ciągu roku wszystkie harcerki i harcerze pracują w swoich zastępach i drużynach. Zbiórki są prowadzone zarówno w harcówce, jak i na świeżym powietrzu. Do zadań, którymi możemy się poszczycić można również dołączyć corocznie wystawianą drużynę reprezentacyjną. Raz w miesiącu spotykamy się wszyscy na wspólnym kominku, by pośpiewać, pośmiać się w swoim towarzystwie oraz porozmawiać o sprawach najważniejszych dla działalności na kolejne miesiące. Swoją pracą i zabawą staramy się dążyć do osiągnięcia założonych celów, a przy ich zdobywaniu staramy się nie zapomnieć o Bogu i Polsce. Staramy się ponadto szkolić harcerzy w kierunku tak przydatnej umiejętności, jaką jest pierwsza pomoc przedmedyczna."

            Czekamy na pierwszych nowych harcerzy.https://www.facebook.com/SHGBwKrosnie

          • Dzień otwarty Muzeum Podkarpackiego

          • 8 września uczniowie klasy 4a, 5a i 7a odwiedzili Muzeumu Podkarpackie w Krośnie w ramach Dni Otwartych.

            Młodzi mieli okazję zobaczyć wystawy stałe, jak i wyjątkowo ciekawe wystawy czasowe:

            „Broń i sztuka Japonii",

            „Pax Romana",

            „Szlachta i ziemiaństwo w Bieszczadach i na Pogórzu",

            „Wystawa łowiecka".

            Wycieczka zakończyła się spacerem po Rynku i lodami w jednej z krośnieńskich lodziarni.

          • Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/EuUKeapmtgBGmbeQULAUHusBN6ZqD2e1tF0Dvv18egzdvQ?e=mnkplT

            "Czas wakacji już za nami, pełne wspomnień są plecaki” - takimi słowami przywitały nas klasy trzecie podczas Uroczystego Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024.

            Podczas dzisiejszej akademii inauguracyjnej Nowy Rok Szkolny 2023/2024, mieliśmy zaszczyt gościć Pana Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego oraz jego zastępcę Pana Bronisława Barana. Podziękowali oni byłej już Pani Dyrektor Zofii Sienkiewicz za pięć lat pracy w naszej szkole i przywitali nową Panią Dyrektor Barbarę Marszałek, życząc jej powodzenia w kierowaniu naszą placówką. Również przedstawiciele Rady Rodziców - Pan Grzegorz Hagel i Sławomir Bliźniak pięknymi słowami podziękowali Pani Zofii, a Pani Barbarze życzyli satysfakcjonującej pracy w MZS nr 3. Do podziękowań i życzeń dołączyło Grono Pedagogiczne, a Pani Wicedyrektor - Magdalena Trybus wręczyła ster Nowemu Kapitanowi - Pani Barbarze.

            Do naszego szkolnego grona dołączyli również pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy zasiądą w ławkach szkolnych. Witamy i życzymy Wam „By nauka szła jak z płatka, żeby było tyle szóstek ile pszczół na polnych kwiatkach, żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze”

            Każdy uczeń, rodzic, grono nauczycielskie na czele z Panią Dyrektor, może ze smutkiem żegna wakacje, ale z nadzieją i uśmiechem wita Nowy Rok Szkolny. Cała naprzód!!!