Powodzenia!
Egzamin Ósmoklasisty
Piknik Naukowy z Projektorem
Piknik Naukowy z Projektorem za nami. Zainteresowanie zajęciami zaskoczyły samych organizatorów:) Ponad 100 uczniów naszej szkoły, wzięło dziś udział w niesamowitych zajęciach prowadzonych przez studentów Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. To grupa wolontariuszy, pasjonatów różnych dziedzin nauki, którzy pod okiem koordynatorki – Pani Marii Radzemskiej zaprezentowali niezwykle ciekawe zajęcia i warsztaty. 5 grup uczniów wędrowało po salach,w których studenci przygotowali dla nich warsztaty z konstrukcji przestrzennych, finansów, matematyki z zagadkami logicznymi, pierwszej pomocy i kryminalistyki.Podczas pikniku można było dowiedzieć się jak pracują profesjonalni detektywi, co to jest inflacja, jak „włączyć” logiczne myślenie, a także dlaczego pierwsza pomoc jest taka ważna. W przerwach poczęstunek zapewniły nam SUPER MAMUSIE i BELFERKI. Pyszności było bardzo wiele, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i super zabawę.
1
Kangur Matematyczny
W 16 marca tego roku 55 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, który jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Jak co roku, uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem zawierającym różnorodne zadania matematyczne , a przede wszystkim logiczne. Miło nam poinformować, że uczniów naszej szkoły uzyskało wynik bardzo dobry, a uczeni został wyróżniony w tym międzynarodowym konkursie. Są to:
Tymoteusz Basic-Socha kl. 4a 115/120 – wynik bardzo dobry
Jakub Farion kl. 4a 110/120 - wynik bardzo dobry
Maksymilian Peszko kl. 4b 109.25/120 - wynik bardzo dobry
Nawrocki Julian kl. 3b 87.5 /120 - wyróżnienie
Międzyszkolny konkurs recytatorski
Dnia 19 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski: „ Z Marią Konopnicką poznajemy świat”. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę.
Kategoria klas I-III
I miejsce Sara Leszczyńska z kl. 3b
II miejsce Jagoda Wilk z kl. 1a
oraz wyróżnienie Zofia Dembiczak z kl. 1a
Z klasy IV: III miejsce Lilianna Fakadej z kl. IVb
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
,,Z Marią Konopnicką poznajemy świat”- konkurs recytatorski
Uczniowie kl.4-6 naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie recytatorskim poezji Marii Konopnickiej. Rozwijając swoje zdolności, chętni prezentowali wybrane utwory poetki przed publicznością szkolną, a zwycięzcy wystąpili podczas konkursu międzyszkolnego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Krośnie 19 maja.
Wyniki etapu szkolnego:
I m-ce: Lilianna Fakadej kl4b
II m-ce: Milena Eustachiewicz kl.4b
III m-ce: Sara Żelazko kl.4b
W Konkursie Międzyszkolnym – Lilianna zdobyła III m-ce i nagrodę.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentów recytatorskich!
Tydzień Bibliotek: ,,Moja,Twoja, Nasza Biblioteka"”
Z okazji Tygodnia Bibliotek – 11 maja 2023 r. uczniowie kl. 6a odwiedzili najbliższą bibliotekę publiczną – filię nr 1 w Polance. Podczas zajęć czytelnicy zapoznali się z ofertą książek dla młodzieży oraz planowanych atrakcji związanych z czytelnictwem. W tym dniu również Panie bibliotekarki przygotowały zabawy na świeżym powietrzu: kalambury, wyścig z książką, czytanie fragmentów powieści oraz przygotowanie plakatu reklamującego czytanie. Podczas wspólnej zabawy uczniowie rozwijali swoje zdolności czytelnicze i plastyczne, a dobra atmosfera zachęciła do systematycznego odwiedzania tego wyjątkowego miejsca.
Wycieczka klas drugich
18 maja 2023r. klasy drugie były na wycieczce na trasie Sanok-Myczkowce-Solina. W Sanoku uczniowie zwiedzili Skansen Budownictwa Ludowego. Poznali życie ludzi w dawnych czasach. Zobaczyli sprzęty, którymi ludzie posługiwali się i wykorzystywali w codziennym życiu. Widzieli też odmienne niż obecnie warsztaty pracy – krawca, szewca, zegarmistrza, aptekarza, itp. Następnie uczniowie udali do Myczkowiec gdzie zwiedzili Park Miniatur Drewnianych Sakralnych, Ogród Biblijny i Mini Zoo. Następnym punktem wycieczki była Solina, a tam spacer po zaporze i podziwianie pięknego krajobrazu bieszczadzkiego. Mimo drobnego deszczu, który towarzyszył przez cały czas, wycieczka była ciekawa i udana.
Egzamin ósmoklasisty
Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystąpią do swoich pierwszych egzaminów końcowych między 23 a 25 maja 2023r.
Będą to:
23 maja (wtorek) - język polski;
24 maja (środa) - matematyka;
25 maja (czwartek) - język obcy nowożytny.
Wszystkie egzaminy w całej Polsce będą rozpoczynały się o godz. 9:00. Uczniowie proszeni będą o przybycie do szkoły w stroju galowym o godzinie 8:30. Czas trwania egzaminów:
Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut (180 minut dla uczniów z wydłużonym czasem);
Egzamin z matematyki potrwa 100 minut (150 minut dla uczniów z wydłużonym czasem);
Egzamin z języka obcego potrwa 90 minut (135 minut dla uczniów z wydłużonym czasem).
Do sali będzie wolno wnieść długopis lub pióro, koniecznie z czarnym tuszem. Wyjątek stanowi linijka dozwolona w środę, podczas egzaminu z matematyki. Nie wolno korzystać z tablic ze wzorami ani kalkulatora. Bezwzględnie zabronione jest też korzystanie z telefonu komórkowego. Zgodnie z przepisami korzystanie z jakiejkolwiek pomocy zewnętrznej skutkuje natychmiastowym usunięciem z sali.
Centralna Komisja Edukacyjna ogłosi wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasisty 3 lipca 2023r.
Piknik Naukowy
Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na Piknik Naukowy przygotowany przez studentów Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego i innych uczelni działających w Wolontariacie Studenckim Projektor.
https://www.projektor.org.pl/o-nas/
DZIEDZINA:
Lotnictwo-Warsztaty z lotnictwa pokażą dzieciom jak wygląda świat w przestrzeni. Poznają rodzaje samolotów, zagłębią się w historię lotnictwa. W trakcie zajęć sami skonstruują proste obiekty latające, oraz sprawdzą który z wybudowanych modeli poleci najdalej. Poznają działanie żyroskopu, oraz innego sprzętu lotniczego . W tracie zajęć nie zabraknie ciekawostek na temat formy samolotów. W trakcie warsztatów uczniowie poznają też jaką drogę należy przejść, by zostać pilotem.
Matematyka- zagadki logiczne- Matematyka to ważna dziedzina nauki. Jej znajomość ułatwia funkcjonowanie w codziennym zyciu. Czy matematyka musi być nudna? Oczywiście, że nie. Podczas warsztatów Uczestnicy poznają połączenie tej dziedziny nauki z innymi. Będą mogli sami współpracując rozwiązywać zagadki jak i poznać np. tangramy matematyczne. Dowiedzą się co to są spirofgrafy. Na poszczególnych stanowiskach będą upominki dla aktywnych Uczestników.
Kryminalistyka- Zajęcia mają na celu rozbudzić wyobraźnię uczestników, wprowadzić w tajemniczy świat kryminalistyki oraz rozwinąć zdolności logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Na zajęciach z zagadek detektywistycznych wprowadzamy uczestników w tajemniczy świat intryg oraz zagadek, których rozwiązanie łamie głowę niejednego detektywa. Analizując miejsce zbrodni, krok po kroku przechodzimy przez czynności wykonywane przez prawdziwych kryminologów. Uczestnicy wcielając się w role młodych ekspertów pomagają nam odpowiednio zabezpieczyć i oznakować miejsce zdarzenia, znaleźć podejrzane przedmioty i ślady, ściągnąć odciski palców i doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca. Poznają przy tym tajniki m.in. takich dziedzin jak: daktyloskopia, cheiloskopia, traseologia, mechanoskopia. Mają również okazję zobaczyć jak wygląda proszek daktyloskopijny, przyjrzeć się własnym odciskom palców wykonanych tuszem na kartach eliminacyjnych, służących służbom mundurowym do porównania odbitek linii papilarnych znalezionych na miejscu zdarzenia i odbitek osób podejrzanych. Dowiadują się w jaki sposób zabezpieczone są banknoty emitowane przez Narodowy Bank Polski oraz jak sami mogą zabezpieczyć ważne dla siebie przedmioty za pomocą pisaków znakujących UV oraz proszku detekcyjnego UV. To wszystko w atmosferze świetnej zabawy, rozbudzającej wyobraźnię uczestnika i na chwilę przenoszącego go do roli prawdziwego detektywa.
Konstrukcje przestrzenne- Kreatywność + trochę fizyki = co może pójść nie tak? Zajęcia z konstrukcji przestrzennych skupiają się na przybliżeniu uczestnikom tajemnic konstruowania, majsterkowania, myślenia przestrzennego w oparciu o podstawowe zagadnienia fizyczne. Warsztaty pokażą jak przydatne i ciekawe może być tworzenie modeli przestrzennych oraz proces budowania. Uczestnicy będą mogli poznać także ciekawostki i rozwiązania z którymi wiążą się imponujące budowle i konstrukcje. Podczas zajęć będzie okazja do zbudowania własnego mostu czy też konstrukcji tematycznych, to wszystko w atmosferze niewielkiej rywalizacji i zabawy.
Pierwsza pomoc- Po jakim czasie od zatrzymania oddechu
przestaje pracować serce człowieka? Co kryje się pod skrótem AED? Co tak naprawdę liczy się podczas udzielania pierwszej pomocyposzkodowanemu? I jaki sprzęt ratunkowy posiadają służby medyczne? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź w dziedzinie pierwszej pomocy. Podczas pokazów, ich uczestnicy dowiedzą się nie tylkoczym jest pierwsza pomoc, kiedy należy ją zastosować, ile należy wykonywać uciśnięć klatki piersiowej u osoby z zatrzymaniem krążenia, ale przede wszystkim wszyscy chętni będą mogli sami to przećwiczyć na różnych fantomach oraz nauczyć układać się poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Poza tym zobaczą i nauczą się obsługi urządzenia, które może uratować czyjeś życie i może być obsługiwane przez osobę w każdym wieku. Te i wiele innych ciekawych i jakże ważnych informacji dostarczą spotkania w tej dziedzinie.
Edukacja finansowa- Warsztaty wprowadzą uczestników w świat finansów. Poznają czym jest inflacja dlaczego tak ważna jest nauka Ekonomii. Będą mogli stworzyć budżet domowy? Zastanowią się jak i dlaczego warto oszczędzać? Po zajęciach popyt podaż, poduszka finansowa i inne pojęcia ekonomiczne nie będą stanowiły tajemnic. Wiedza przekazana w formie warsztatów pozwoli lepiej zapamiętać treści.
Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
W dniu 11 maja w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Celem konkursu było motywowanie uczniów do doskonalenia swoich umiejętności językowych oraz rozwijanie zainteresowań historią i kulturą innych obszarów językowych.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Ewelina Ginalska kl.8b – I miejsce
Łucja Bieniasz kl.8b – II miejsce
Maja Karnas kl. 8b – III miejsce
Wyróżnienia:
Wiktoria Janusz kl. 8b
Szymon Zagórski kl.8a
Antoni Dębicki kl. 8a
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzy dalszych sukcesów.
Konkurs historyczny - eliminacje szkolne
Miło nam poinformować, że w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne konkursu historycznego „Powiat krośnieński – historia i współczesność” organizowanego przez Muzeum Podkarpackie w Krośnie. W tegorocznej edycji konkursu pytania dotyczą najważniejszych wydarzeń oraz osób z historii miasta i powiatu zaangażowanych w działalność niepodległościową w okresie powstania styczniowego oraz ich losów w latach późniejszych.
Wyniki eliminacji szkolnych przedstawiają się następująco:
Łucja Bieniasz kl. 8b – I miejsce
Kacper Mitał kl. 5a – II miejsce
Antoni Dębicki kl. 8a – III miejsce
Łucja będzie reprezentowała naszą szkołę w finale konkursu, który odbędzie się początkiem czerwca w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a za Łucję trzymamy kciuki.
Opiekunowie konkursu: Anna Wierdak, Sylwia Dybaś
Konkurs "Trzymaj formę"
EWELINA GINALSKA REPREZENTOWAŁA SZKOŁĘ W POWIATOWYM ETAPIE KONKURSU „TRZYMAJ FORMĘ”
Ogólnopolski Konkurs o zdrowym stylu życia organizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców jako inicjatywa towarzysząca Ogólnopolskiemu Programowi Edukacyjnemu "Trzymaj Formę!"
Jest on trzyetapowy: I etap (na poziomie szkolnym), II etap (na poziomie powiatowym) oraz III etap (na poziomie ogólnopolskim). Nasza uczennica jako jedyna z powiatu awansowała do II etapu konkursu i wzięła w nim udział 28.04.2023 w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!
Konkurs biologiczny
UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY ZOSTAŁA FINALISTKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO 2022/2023
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Z takim wyzwaniem zmierzyła się Ewelina Ginalska, uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krośnie. Ewelina została finalistką konkursu biologicznego zorganizowanego pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem pani Beaty Wierzbickiej - Kustra.
Zakres merytoryczny konkursu jest ogromny. Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą
w znacznym stopniu wykraczającą poza podstawę programową szkoły podstawowej. Tak wielkie osiągnięcie Eweliny było możliwe dzięki gigantycznej pracy, jaką włożyła w przygotowanie się do kolejnych etapów konkursu. Jej niezwykła pracowitość, solidność, wytrwałość oraz upór w dążeniu do celu zostały uwieńczone sukcesem.Serdecznie gratulujemy!!!
Dzień bez Śmiecenia
11 maja obchodzony jest Dzień bez Śmiecenia. W ramach utrwalenia wiadomości oraz przypomnienia zasad odpowiedniej segregacji śmieci, klasy 2a i 2b odbyły lekcję ekologiczną w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych PSZOK w Krośnie. Uczniowie poznali drogę recyklingu papieru, czyli tzw. "drugie życie śmieci" oraz segregowali śmieci na specjalnie opracowanych ściankach edukacyjnych.
Dziękujemy za udział w lekcji.
1
Dzień Godności
5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce to również Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. To wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości.
Dziękujemy uczniom, którzy w tym dniu włączyli się do akcji poprzez kolor pomarańczowy, który symbolizuje Dzień Godności.
VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Znanej i Lubianej
27 kwietnia podczas VIII Powiatowego Przeglądu Piosenki Znanej i Lubianej organizowanego przez Ośrodek Kultury w Dukli nasz szkolny zespół zdobył Wyróżnienie. Cieszymy się bardzo i gratulujemy wykonawcom.
Elekrosukces
20 kwietnia 2023r. klasa 8a wzięła udział Pikniku Zawodowym ELEKTROSUKCES, zorganizowanym przez Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie. Wydarzenie miało na celu przybliżenie młodzieży ze szkół podstawowych oferty edukacyjnej szkoły, ze szczególnym naciskiem na kierunki zawodowe. W pikniku wzięło udział kilkunastu pracodawców, którzy współpracują ze szkołą oraz oferują miejsca pracy absolwentom, a także Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie. Młodzież miała okazję brać udział w pokazach, ćwiczeniach i warsztatach na pracowniach zawodowych, zwiedzić szkołę zapoznając się z bazą dydaktyczną, a także możliwość porozmawiania z uczniami
i nauczycielami.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie