W poniedziałek 21 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas pierwszych pod hasłem „Znamy wiersze Jana Brzechwy”. Wzięło w nim udział dziesięcioro finalistów wyłonionych w eliminacjach klasowych 15 marca. Umiejętności recytatorów ocenione zostały przez komisję w składzie: panie Anna Macierzyńska i Iwona Ochała oraz przedstawicielka SU Oliwia Głowińska. Laureatkami konkursu zostały: I miejsce Łucja Kania z klasy I b za recytację wiersza „Samochwała”, II miejsce Wiktoria Janik z klasy I b za przedstawienie wiersza „Dwie gaduły” , III miejsce Anna Dębicka z klasy I a za wiersz „Żuk”. Wszystkim recytatorom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.
Szkolny Konkurs Recytatorski
Wyniki konkursu Palcem po mapie
15 i 16 marca 2016r. uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w kolejnej – trzeciej już edycji szkolnego konkursu przyrodniczego „Palcem po mapie”. Konkurs miał na celu motywowanie uczniów do efektywnego korzystania z map, pogłębianie wiedzy przyrodniczej oraz rozwijanie zdobytych na lekcjach przyrody umiejętności praktycznego posługiwania się mapami.
Najlepsze wyniki w klasach piątych uzyskali:
I miejsce: Aleksandra Senejków
Izabela TrznadelVb
VaII miejsce: Anna Zielonka Va III miejsce: Katarzyna Demkowicz
Adrian Mielniczek
Kamil KuraśVa
Vb
VbIV miejsce: Natasza Dymczak Va V miejsce: Szymon Gierlach Vb VI miejsce: Oliwia Stawska Vb Najlepsze wyniki w klasach szóstych uzyskali:
I miejsce: Julia Zych
VIa
II miejsce: Oliwia Głowińska VIa III miejsce: Gabriela Płocek VIb IV miejsce: Julia Dąbrowska VIb V miejsce: Katarzyna Bilik VIa VI miejsce: Kacper Gancarz VIa Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów
w dziedzinie przyrody!!!
Konkurs na ozdoby wielkanocne
W konkursie zorganizowanym przez RCKP na ozdoby wielkanocne wzięło udział sporo uczniów z klasy IIIa.
Każdy wykonał pomysłową i starannie przemyślaną ozdobę świąteczną, ale tylko troje uczniów, za swoje prace zostało nagrodzonych:
- Robert Kolanko - palma wielkanocna,
- Wiktoria Mazurek - zającek wielkanocny,
- Julia Zych - koszyczek z pisankami.
Serdecznie gratulujemy!
Wielkanoc, Wielkanoc - kolorowe święta
23 marca klasy czwarte z wychowawczyniami oraz zespołem wokalnym zaprosiły nas na uroczystą akademię z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W pięknej scenerii uczniowie zaprezentowali zwyczaje związane z tymi wyjątkowymi dniami - przypomnieliśmy sobie co symbolizują pokarmy w koszyczku, jak przygotować świąteczny stół, wielkanocne śniadanie oraz skąd wywodzi się zwyczaj oblewania wodą w Lany Poniedziałek. Pięknie recytowane wiersze oraz radosne piosenki wprowadziły nas w ten wyjątkowy czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Życzenia Wesołego Alleluja złożyła uczniom i nauczycielom Pani Dyrektor oraz Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
Lekcja w bibliotece
9 marca br. klasa Vb z wychowawczynią odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Polance. Uczniowie brali udział w lekcji o tematyce regionalnej – poznali legendy „Kasztelanki trzy, czyli jak powstały kamienne Prządki” oraz „Perła nad Jasiołką, czyli Konopnicka w Żarnowcu”. Po czytaniu i wyjaśnieniu tematyki utworów dzieci podzielone na grupy, musiały wykonać różnorodne zadania związane z treścią obu legend. Grupa Historyków wyszukiwała w dziale z regionaliami ciekawostek o Krośnie, grupa Literatów wykonywała ćwiczenia dotyczące określenia elementów świata przedstawionego, Plastycy namalowali dworek w Żarnowcu a Aktorzy zaprezentowali scenkę do legendy o Prządkach.
Taka lekcja w bibliotece zostanie w pamięci na dłużej i na pewno zachęca do aktywnego czytelnictwa.
Życzenia Wielkanocne
Wyniki konkursu matematycznego
W dniu 2 marca 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas czwartych pod hasłem "Wiem, umiem, potrafię". W konkursie uczestniczyli wszyscy czwartoklasiści. Zestaw składał się z 18 zadań - 10 zadań zamkniętych i 8 otwartych.
Najlepsze wyniki uzyskali:
1. Kacper Pernal z kl. IV a 39 pkt - I miejsce,
2. Oliwia Wójcik z kl. IV a - 37 pkt - II miejsce.
Przyznano również 3 wyróżnienia dla:
a) Renaty Nowak IV a,
b) Magdaleny Stawarskiej IV b,
c) Weroniki Stryczniewicz IV a
Kacper i Oliwia będą reprezentować naszą szkołę w IX Krośnieńskim Konkursie Matematycznym w maju 2016 r.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie międzyszkolnym.
Rekolekcje 2016
Plan rekolekcji szkolnych 2016 r.
I dzień - Czwartek 17. 03. 2016
8.00 – Lekcje wg planu
10.00 – Zejście do szatni i przejście do kościoła (I – VI)
10.15 – Msza św. z kazaniem (wszyscy)
11.20 – obiad
11.40 – Lekcje wg planu klas I - III
– Konferencja dla klasy IV - VI (aula)
(+ reszta lekcji wg planu)
Piątek 18. 03. 2016
8.00 – Lekcje wg planu
10.00 – Zejście do szatni i przejście do kościoła (I – VI)
10.15 – Droga Krzyżowa (wszyscy)
11.20 – obiad
11.40 – Lekcje wg planu klas IV - VI
– Konferencja dla klas I - III (aula)
(+ reszta lekcji wg planu)
Rekolekcje poprowadzi:
- ks. Rafał Szmik wikariusz z Iwonicza
Spotkanie z Seniorami - podopiecznymi Clubu 60+
8 marca 2016r. klasy III a i II b wybrały się z wizytą do Dziennego Clubu 60 + mieszczącym się w dzielnicowym Domu Ludowym w Polance. Okazją do odwiedzin był Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dzieci zaprezentowały szczególnie przygotowane na te okazję wiersze i piosenki. Dodatkowo zaprezentowano najlepsze interpretacje wierszy Juliana Tuwima. Wszystkie panie z zainteresowaniem słuchały przygotowanego montażu. Na zakończenie wręczyliśmy specjalnie przygotowane przez dzieci w świetlicy serduszka z masy solnej i bukiet bibułkowych kwiatów. Spotkanie z seniorami dostarczyło dzieciom miłych przeżyć.
Rekrutacja do szkół 2016
Nabór uczniów do pierwszych klas szkół podstawowych zaczyna się 29 lutego 2016 r. Rodzice dzieci mieszkających w obwodzie danej szkoły wypełniają ZGŁOSZENIE (elektronicznie lub papierowo), mieszkający poza obwodem - WNIOSEK.
Ze szczegółami dotyczącymi rekrutacji na rok szkolny 2016/17 prosimy zapoznać się na stronie www.krosno.pl w zakładce Oświata - Nabór, wybierając poziom edukacji (przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum lub szkołę ponadgimnazjalną). Tam również zamieszczone są obwody i sieci szkół, harmonogram oraz kryteria rekrutacji.
Szkolny konkurs recytatorski „Ulubione wiersze Juliana Tuwima”
4 marca 2016r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas drugich pod hasłem „Ulubione wiersze Juliana Tuwima”. Do konkursu między klasowego przystąpiło 27 wykonawców. Konkurs miał na celu zachęcenie dzieci do czytania i interpretowania poprzez żywą recytację utworów wierszowanych znanego poety Juliana Tuwima oraz oswajanie się ze sceną i szkolną publicznością. W jury zasiedli: p. Agnieszka Bogacz – pracownik Publicznej Biblioteki Filii nr 1 w Polance oraz rodzice uczniów klas drugich: panie M. Klatka, I. Paradysz, B. socha i D. Wiliams.
Największą popularnością wśród recytujących cieszyły się wiersze: „Okulary” i „Bambo”, ale nie zabrakło też ambitnych recytacji wierszy, jak: „Ptasie radio”, Słoń Trąbalski”, „Lokomotywa”, „Spóźniony słowik”, „ O Grzesiu kłamczuchu” czy „Zosia Samosia”.
Komisja przyznała I, II, III miejsce i 6 wyróżnień.
I miejsce - Natalia Zajdel kl. II b „Słoń Trąbalski”
II miejsce - Julia Wójcik kl. II b „Okulary”
III miejsce - Ilona Niezgoda kl. II a „Stół”
wyróżnienie - Amelia Makoś kl. II b „Ptasie radio”
Maja Stadler kl. II b „O Grzesiu kłamczuchu”
Martyna Fąfara kl. II a „Słoń Trąbalski”
Aleksandra Zajdel kl. II b „Lokomotywa”
Eryk Grzybek kl. II b „Bambo”
Michał Dymczak kl. II b „ Lokomotywa”
Wszystkim wykonawcom dziękujemy za trud przygotowania się i godnego reprezentowania poszczególnych klas.
Międzyszkolny Konkurs Integracyjny „My się mówić nie boimy” - edycja II Wiersze z humorem
W dniu 12 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 14 odbyła się II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „My się mówić nie boimy”. W konkursie udział wzięło 22 uczniów z krośnieńskich szkół podstawowych. Nasza szkolę reprezentowały dwie uczennice Oliwia Zajdel z klasy II b i Wiktoria Mazurek z klasy III a.
Celem konkursu było rozbudzenie językowej twórczości u dzieci, szczególnie u tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja umiejętności, okazja do sukcesu, wspólna praca logopedy, pedagoga, nauczycieli i rodziców nad rozwojem mowy dziecka. Uczennice nie zdobyły żadnego miejsca, ale bardzo godnie reprezentowały naszą szkolę.
Regulamin konkursu przyrodniczego „Palcem po mapie”
1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas V i VI.
2. Konkurs ma zasięg szkolny.
3. Cele konkursu:
a. Motywowanie uczniów do efektywnego korzystania z map.
b. Pogłębianie wiedzy przyrodniczej, dotyczącej treści nauczania z zakresu:
Mapa – umiejętności czytania, interpretacji i posługiwania się mapą.c. Rozwijanie zdobytych na lekcjach przyrody umiejętności praktycznego posługiwania się mapami, znajdującymi się w atlasie szkolnym.
d. Poszerzanie wiedzy dotyczącej znajomości mapy świata (zwłaszcza mapy fizycznej i politycznej).
4. Konkurs odbędzie się 15 i 16 marca 2016 roku na lekcjach przyrody w klasach piątych i szóstych.
5. Każdy uczeń powinien przynieść ze sobą na lekcję atlas do przyrody i linijkę.
6. Zakres treści programowych obejmuje:
a. Wiadomości teoretyczne, dotyczące mapy np.: elementy mapy (skala, znaki umowne), podział map, metody przedstawiania zjawisk na mapach, wysokość względna i bezwzględna.
b. Umiejętności praktyczne związane z mapą np.: przeliczanie skali, określanie współrzędnych geograficznych (klasa szósta), określanie wysokości bezwzględnej, obliczanie wysokości względnej.
c. Odczytywanie z map informacji przedstawionych za pomocą różnych metod kartograficznych.
d. Lokalizacja na mapach (również konturowych) najważniejszych obiektów geograficznych na świecie i w Polsce (niziny, wyżyny, góry, rzeki, jeziora, wyspy, morza, państwa itp.).
6. Konkurs ma formę pisemną.
7. Za prace z największą ilością punktów przewidziane są dyplomy.
Konkurs biblijny
W dniu 2 marca 2016 r. w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. PADEREWSKIEGO w KROŚNIE odbył się etap dekanalny Konkursu Biblijnego dla uczniów szkół podstawowych.Tematem tegorocznej edycji konkursu brzmiał ”Chrystus daje mi nowe życie” na podstawie Ewangelii wg św. Łukasza i Ewangelii wg św. Jana dla uczniów szkół podstawowych w Archidiecezji Przemyskiej w roku szkolnym 2015/2016. W drugiej edycji tego konkursu wzięło udział trzech uczniów naszej szkoły. Karolina Śmiałowska, Oliwia Głowińska oraz Seweryn Świętoniowski. Niestety nie udało się naszym uczniom zakwalifikować do etapu ostatniego czyli Diecezjalnego. Mimo to gratulujemy zaangażowania i wzięcia udziału w tej olimpiadzie.
Dom moich marzeń
11 lutego w Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie odbyło sie rozstrzygnięcie konkursu pod tytułem "Dom moich marzeń". Konkurs był zorganizowany dla klas IV przez Podkarpacką Izbę Architektów jako podsumowanie Dnia Edukacji Architektonicznej. Wyróżnienia otrzymali: Julia Kopacz klasa IVb i Michał Bargieł klasa IVa.
Spotkanie z rycerzem
11 lutego 2016r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawiciela bractwa rycerskiego. Wizyta miała na celu pogłębić wiedzę na temat średniowiecza i życia rycerzy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas piątych, a zaproszony rekonstruktor przybliżył najważniejsze zagadnienia związane z kulturą rycerską. Uczniowie dowiedzieli się kto mógł zostać giermkiem, a później rycerzem. Mogli zobaczyć i przymierzyć poszczególne elementy stroju: zbroję, hełm, rękawice, nogawice oraz posłuchać o tym, jak kiedyś ludzie radzili sobie z codziennymi obowiązkami, zagrożeniami i chorobami.
Na lodowisku
To była wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego! W czwartek 10 lutego kl. 5b udała się na lodowisko do Krosna, gdzie uczniowie szlifowali technikę jazdy na łyżwach. Niektórzy stawiali tam pierwsze kroki, inni organizowali wyścigi. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu nauczycieli i rodziców, a wszystkim towarzyszył uśmiech, sportowa atmosfera i wspólna zabawa.
Konkurs recytatorski klas trzecich pod hasłem: "Mój ulubiony wiersz"
Dnia 10 lutego odbył się konkurs recytatorski klas trzecich pod hasłem: "Mój ulubiony wiersz".
W konkursie wzięli udział uczniowie wyłonieni z pierwszego, klasowego etapu - 16 osób.
Wiersze dotyczyły różnorodnej tematyki, a wachlarz autorów też był szeroki.
Komisja w składzie: Joanna Pełka
Anna Macierzyńska
Krystyna Pelczar
wyłoniła laureatów: I miejsce: Anna Łącka
II miejsce: Aleksandra Kus
III miejsce: Bartosz Woźniak.Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wraz z paniami zrobili sobie wspólne zdjęcie.
Mali uczniowie idą do szkoły
2 lutego w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji "Mali uczniowie idą do szkoły". Nasi uczniowie już po raz kolejny aktywnie włączyli się do działań UNICEFU. Tym razem stali się autorami książeczek, które pisali dowolną techniką. Książeczki zostały zaprezentowane na zebraniu dla rodziców i można było je nabyć w zamian za dowolną ofiarę złożoną dla dzieci w Afryce, aby umożliwić im edukację. Takie akcje uczą m.in.wrażliwości na innych i gotowości pomocy.
Zebraną kwotę - 285 zł prześlemy do Mali. Wszystkim dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom dziękujemy za wielkie zaangażowanie.
Zaproszenie
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie