• Międzyszkolny konkurs recytatorski

          • Dnia 19 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski: „ Z Marią Konopnicką poznajemy świat”. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę. 

            Kategoria klas I-III

            I miejsce Sara Leszczyńska z kl. 3b

            II miejsce Jagoda Wilk z kl. 1a

            oraz wyróżnienie Zofia Dembiczak z kl. 1a

            Z klasy IV: III miejsce Lilianna Fakadej z kl. IVb

            Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

             

          • ,,Z Marią Konopnicką poznajemy świat”- konkurs recytatorski

          • Uczniowie kl.4-6 naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie recytatorskim poezji Marii Konopnickiej. Rozwijając swoje zdolności, chętni prezentowali wybrane utwory poetki przed publicznością szkolną, a zwycięzcy  wystąpili podczas konkursu międzyszkolnego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Krośnie 19 maja.

            Wyniki etapu szkolnego:

            I m-ce: Lilianna Fakadej kl4b

            II m-ce: Milena Eustachiewicz kl.4b

            III m-ce: Sara Żelazko kl.4b

            W Konkursie Międzyszkolnym – Lilianna zdobyła III m-ce i nagrodę.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania  talentów recytatorskich!

          • Tydzień Bibliotek: ,,Moja,Twoja, Nasza Biblioteka"”

          • Z okazji Tygodnia Bibliotek – 11 maja 2023 r. uczniowie kl. 6a odwiedzili najbliższą bibliotekę publiczną – filię nr 1 w Polance. Podczas zajęć czytelnicy zapoznali się z ofertą książek dla młodzieży oraz  planowanych atrakcji związanych z czytelnictwem. W tym dniu również Panie bibliotekarki przygotowały zabawy na świeżym powietrzu: kalambury, wyścig z książką, czytanie fragmentów powieści oraz przygotowanie plakatu reklamującego czytanie. Podczas wspólnej zabawy uczniowie rozwijali swoje zdolności czytelnicze i plastyczne, a dobra atmosfera zachęciła do systematycznego odwiedzania tego wyjątkowego miejsca.

          • Wycieczka klas drugich

          • 18 maja 2023r. klasy drugie były na wycieczce na trasie Sanok-Myczkowce-Solina. W Sanoku uczniowie zwiedzili Skansen Budownictwa Ludowego. Poznali życie ludzi w dawnych czasach. Zobaczyli sprzęty, którymi ludzie posługiwali się i wykorzystywali w codziennym życiu. Widzieli też odmienne niż obecnie warsztaty pracy – krawca, szewca, zegarmistrza, aptekarza, itp. Następnie uczniowie udali do Myczkowiec gdzie zwiedzili Park Miniatur Drewnianych Sakralnych, Ogród Biblijny i Mini Zoo. Następnym punktem wycieczki była Solina, a tam spacer po zaporze i podziwianie pięknego krajobrazu bieszczadzkiego. Mimo drobnego deszczu, który towarzyszył przez cały czas, wycieczka była ciekawa i udana.

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystąpią do swoich pierwszych egzaminów końcowych między 23 a 25 maja 2023r.

            Będą to:

            23 maja (wtorek) - język polski;

            24 maja (środa) - matematyka;

            25 maja (czwartek) - język obcy nowożytny.

            Wszystkie egzaminy w całej Polsce będą rozpoczynały się o godz. 9:00. Uczniowie proszeni będą o przybycie do szkoły w stroju galowym o godzinie 8:30. Czas trwania egzaminów:

            Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut (180 minut dla uczniów z wydłużonym czasem);

            Egzamin z matematyki potrwa 100 minut (150 minut dla uczniów z wydłużonym czasem);

            Egzamin z języka obcego potrwa 90 minut (135 minut dla uczniów z wydłużonym czasem).

            Do sali będzie wolno wnieść długopis lub pióro, koniecznie z czarnym tuszem. Wyjątek stanowi linijka dozwolona w środę, podczas egzaminu z matematyki. Nie wolno korzystać z tablic ze wzorami ani kalkulatora. Bezwzględnie zabronione jest też korzystanie z telefonu komórkowego. Zgodnie z przepisami korzystanie z jakiejkolwiek pomocy zewnętrznej skutkuje natychmiastowym usunięciem z sali.

            Centralna Komisja Edukacyjna ogłosi wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasisty 3 lipca 2023r.

          • Piknik Naukowy

          • Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na Piknik Naukowy przygotowany przez studentów Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego i innych uczelni działających w Wolontariacie Studenckim Projektor.

            https://www.projektor.org.pl/o-nas/

            DZIEDZINA:

            Lotnictwo-Warsztaty z lotnictwa pokażą dzieciom jak wygląda świat w przestrzeni. Poznają rodzaje samolotów, zagłębią się w historię lotnictwa. W trakcie zajęć sami skonstruują proste obiekty latające, oraz sprawdzą który z wybudowanych modeli poleci najdalej. Poznają działanie żyroskopu, oraz innego sprzętu lotniczego . W tracie zajęć nie zabraknie ciekawostek na temat formy samolotów. W trakcie warsztatów uczniowie poznają też jaką drogę należy przejść, by zostać pilotem.

            Matematyka- zagadki logiczne- Matematyka to ważna dziedzina nauki. Jej znajomość ułatwia funkcjonowanie w codziennym zyciu. Czy matematyka musi być nudna? Oczywiście, że nie. Podczas warsztatów Uczestnicy poznają połączenie tej dziedziny nauki z innymi. Będą mogli sami współpracując rozwiązywać zagadki jak i poznać np. tangramy matematyczne. Dowiedzą się co to są spirofgrafy. Na poszczególnych stanowiskach będą upominki dla aktywnych Uczestników.

            Kryminalistyka- Zajęcia mają na celu rozbudzić wyobraźnię uczestników, wprowadzić w tajemniczy świat kryminalistyki oraz rozwinąć zdolności logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Na zajęciach z zagadek detektywistycznych wprowadzamy uczestników w tajemniczy świat intryg oraz zagadek, których rozwiązanie łamie głowę niejednego detektywa. Analizując miejsce zbrodni, krok po kroku przechodzimy przez czynności wykonywane przez prawdziwych kryminologów. Uczestnicy wcielając się w role młodych ekspertów pomagają nam odpowiednio zabezpieczyć i oznakować miejsce zdarzenia, znaleźć podejrzane przedmioty i ślady, ściągnąć odciski palców i doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca. Poznają przy tym tajniki m.in. takich dziedzin jak: daktyloskopia, cheiloskopia, traseologia, mechanoskopia. Mają również okazję zobaczyć jak wygląda proszek daktyloskopijny, przyjrzeć się własnym odciskom palców wykonanych tuszem na kartach eliminacyjnych, służących służbom mundurowym do porównania odbitek linii papilarnych znalezionych na miejscu zdarzenia i odbitek osób podejrzanych. Dowiadują się w jaki sposób zabezpieczone są banknoty emitowane przez Narodowy Bank Polski oraz jak sami mogą zabezpieczyć ważne dla siebie przedmioty za pomocą pisaków znakujących UV oraz proszku detekcyjnego UV. To wszystko w atmosferze świetnej zabawy, rozbudzającej wyobraźnię uczestnika i na chwilę przenoszącego go do roli prawdziwego detektywa.

            Konstrukcje przestrzenne- Kreatywność + trochę fizyki = co może pójść nie tak? Zajęcia z konstrukcji przestrzennych skupiają się na przybliżeniu uczestnikom tajemnic konstruowania, majsterkowania, myślenia przestrzennego w oparciu o podstawowe zagadnienia fizyczne. Warsztaty pokażą jak przydatne i ciekawe może być tworzenie modeli przestrzennych oraz proces budowania. Uczestnicy będą mogli poznać także ciekawostki i rozwiązania z którymi wiążą się imponujące budowle i konstrukcje. Podczas zajęć będzie okazja do zbudowania własnego mostu czy też konstrukcji tematycznych, to wszystko w atmosferze niewielkiej rywalizacji i zabawy.

            Pierwsza pomoc- Po jakim czasie od zatrzymania oddechu

            przestaje pracować serce człowieka? Co kryje się pod skrótem AED? Co tak naprawdę liczy się podczas udzielania pierwszej pomocyposzkodowanemu? I jaki sprzęt ratunkowy posiadają służby medyczne? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź w dziedzinie pierwszej pomocy. Podczas pokazów, ich uczestnicy dowiedzą się nie tylkoczym jest pierwsza pomoc, kiedy należy ją zastosować, ile należy wykonywać uciśnięć klatki piersiowej u osoby z zatrzymaniem krążenia, ale przede wszystkim wszyscy chętni będą mogli sami to przećwiczyć na różnych fantomach oraz nauczyć układać się poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Poza tym zobaczą i nauczą się obsługi urządzenia, które może uratować czyjeś życie i może być obsługiwane przez osobę w każdym wieku. Te i wiele innych ciekawych i jakże ważnych informacji dostarczą spotkania w tej dziedzinie.

            Edukacja finansowa- Warsztaty wprowadzą uczestników w świat finansów. Poznają czym jest inflacja dlaczego tak ważna jest nauka Ekonomii. Będą mogli stworzyć budżet domowy? Zastanowią się jak i dlaczego warto oszczędzać? Po zajęciach popyt podaż, poduszka finansowa i inne pojęcia ekonomiczne nie będą stanowiły tajemnic. Wiedza przekazana w formie warsztatów pozwoli lepiej zapamiętać treści.

          • Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

          • W dniu 11 maja w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Celem konkursu było motywowanie uczniów do doskonalenia swoich umiejętności językowych oraz rozwijanie zainteresowań historią i kulturą innych obszarów językowych.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            Ewelina Ginalska kl.8b – I miejsce

            Łucja Bieniasz kl.8b – II miejsce

            Maja Karnas kl. 8b – III miejsce

             

            Wyróżnienia:

            Wiktoria Janusz kl. 8b

            Szymon Zagórski kl.8a

            Antoni Dębicki kl. 8a

             

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzy dalszych sukcesów.

             

          • Konkurs historyczny - eliminacje szkolne

          • Miło nam poinformować, że w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne konkursu historycznego „Powiat krośnieński – historia i współczesność” organizowanego przez Muzeum Podkarpackie w Krośnie. W tegorocznej edycji konkursu pytania dotyczą najważniejszych wydarzeń oraz osób z historii miasta i powiatu zaangażowanych w działalność niepodległościową w okresie powstania styczniowego oraz ich losów w latach późniejszych.

            Wyniki eliminacji szkolnych przedstawiają się następująco:

            Łucja Bieniasz kl. 8b – I miejsce

            Kacper Mitał kl. 5a – II miejsce

            Antoni Dębicki kl. 8a – III miejsce

             

            Łucja będzie reprezentowała naszą szkołę w finale konkursu, który odbędzie się początkiem czerwca w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

             

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a za Łucję trzymamy kciuki.

            Opiekunowie konkursu: Anna Wierdak, Sylwia Dybaś

          • Konkurs "Trzymaj formę"

          • EWELINA GINALSKA REPREZENTOWAŁA SZKOŁĘ W POWIATOWYM ETAPIE KONKURSU „TRZYMAJ FORMĘ”

            Ogólnopolski Konkurs o zdrowym stylu życia organizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców jako inicjatywa towarzysząca Ogólnopolskiemu Programowi Edukacyjnemu "Trzymaj Formę!"

            Jest on   trzyetapowy: I etap (na poziomie szkolnym), II etap (na poziomie powiatowym) oraz III etap (na poziomie ogólnopolskim). Nasza uczennica jako jedyna z powiatu awansowała do II etapu konkursu  i wzięła w nim udział 28.04.2023  w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie.

            Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!  

          • Konkurs biologiczny

          • UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY  ZOSTAŁA FINALISTKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO 2022/2023

            Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Z takim wyzwaniem zmierzyła się Ewelina Ginalska, uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krośnie. Ewelina została finalistką konkursu biologicznego zorganizowanego pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.  Uczennica przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem pani Beaty Wierzbickiej - Kustra.        
            Zakres merytoryczny konkursu jest ogromny. Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą
            w znacznym stopniu wykraczającą poza podstawę programową szkoły podstawowej. Tak wielkie osiągnięcie Eweliny było możliwe dzięki gigantycznej pracy, jaką  włożyła w przygotowanie się do kolejnych etapów konkursu. Jej niezwykła pracowitość, solidność, wytrwałość oraz upór w dążeniu do celu zostały uwieńczone sukcesem.

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • Dzień bez Śmiecenia

          • 11 maja obchodzony jest Dzień bez Śmiecenia. W ramach utrwalenia wiadomości oraz przypomnienia zasad odpowiedniej segregacji śmieci, klasy 2a i 2b odbyły lekcję ekologiczną w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych PSZOK w Krośnie. Uczniowie poznali drogę recyklingu papieru, czyli tzw. "drugie życie śmieci" oraz segregowali śmieci na specjalnie opracowanych ściankach edukacyjnych.

            Dziękujemy za udział w lekcji.

          • Dzień Godności

          • 5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce to również Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. To wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości.

            Dziękujemy uczniom, którzy w tym dniu włączyli się do akcji poprzez kolor pomarańczowy, który symbolizuje Dzień Godności.

          • Elekrosukces

          • 20 kwietnia 2023r. klasa 8a wzięła udział Pikniku Zawodowym ELEKTROSUKCES, zorganizowanym przez Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie. Wydarzenie miało na celu przybliżenie młodzieży ze szkół podstawowych oferty edukacyjnej szkoły, ze szczególnym naciskiem  na kierunki zawodowe. W pikniku wzięło udział kilkunastu pracodawców, którzy współpracują ze szkołą oraz oferują miejsca pracy absolwentom, a także Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie. Młodzież miała okazję brać udział w pokazach, ćwiczeniach i warsztatach na pracowniach zawodowych, zwiedzić szkołę zapoznając się z bazą dydaktyczną, a także możliwość porozmawiania z uczniami
            i nauczycielami.

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          •       Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,

                                                                                                   tu każdy kwiat do niej się przyzna,
                                                                                                   źdźbło trawy najmniejsze podszepnie mi wiersze.
                                                                                                  Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

            W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasa 5b przygotowała montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do przypomnienia sobie wydarzeń sprzed wielu lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

            Na scenie wystąpili również uczniowie z klasy 6a, oraz Martynka Kudłacz z klasy 2b i Julia Kudłacz z klasy 8a.

            Słowa wierszy, piosenek, inscenizacji mówiły o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Występujący starali się odpowiedzieć na pytania, czym jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Spotkanie zachęciło do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka.

            Bo przecież Naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.

          • "Mam Talent"

          • W naszej szkole po raz pierwszy odbył się  konkurs „Mam Talent”, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje.

            Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i miał na celu rozwijanie kreatywności i zainteresowań uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz integrację zespołu szkolnego.

            Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie, a występy były nagradzane gromkimi brawami.

            Powołane jury miało za zadanie wybrać najlepszych. W skład komisji weszli: Pani Agnieszka Socha, Pani Agata Zych, Pani Joanna Zajdel oraz Nina Niemiec - przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.

            Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, widać było zaangażowanie i pasję, przez co wybór najlepszych okazał się trudny. Jury przyznało miejsca na podium oraz wyróżnienia. Za najlepsze występy uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

            Pamiętajcie, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować!

          • Konkurs fotograficzny - wyniki

          • 📢📢Wyniki konkursu fotograficznego "Zwiastuny wiosny"

            Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.Wplynęło ponad 50 zdjęć ☺️!!!

            🤩Komisja konkursowa powołana przez organizatora pod przewodnictwem Pana Łukasza Grudysza, wyłoniła zwycięzców, których prace odznaczały się: trudnością w uchwyceniu obiektu, tytułem, czystością ujęcia, ciekawym, nieszablonowym kadrem i pomysłowością.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

             

            🤩Lista laureatów:

             🚨Miejsce I- Lena Szlachetka, Sp Nr7; tytuł pracy "Poczekam"

             🚨Miejsce II- Maja Podkul, Sp Nr5, tytuł pracy"Narodziny wiosny"

             🚨Miejsce II - Karolina Pelczarska Sp "Niebieska21", tytuł pracy "W łuskiewnikowym gaju"

             🚨Miejsce III - Neringa Juciute, Sp Nr6, tytuł pracy " W poszukiwaniu pyłku"

             🚨Miejsce III - Emil Pesz Sp Nr 14, tytuł pracy "Pachnący odpoczynek"

             🚨Wyróżnienie Filip Młocek,Sp "Niebieska21" tytuł pracy "Przebudzenie cytrynka"

             🚨Wyróżnienie Antoni Krepulec, Sp Nr 14, tytuł pracy "Bociek"

             🚨Wyróżnienie Tymoteusz Bašić-Socha, Sp Nr 7, tytuł pracy "Wiosna u Konopnickiej"

             🚨Wyróżnienie Jakub Antosz, Sp Nr 6, tytuł pracy "Zwiastuny wiosny"

             🚨Wyróżnienie Jagoda Stejnborn, Sp Nr 6, tytuł pracy Wiosenny poranek"

             🤩Bardzo serdecznie gratulujemy!!

             

          • Sukcesy naszych uczniów

          • Sukces naszych uczniów! Uczniowie naszej szkoły: Łucja Bieniasz, Antoni Dębicki oraz Piotr Wojdyła zakwalifikowali się do IX Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów. Konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna oraz Ambasady Szwajcarii w Polsce odbył się w MZS nr 4 w Krośnie. Zadania konkursowe obejmowały wiadomości leksykalno-gramatyczne oraz wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Owocowe sałatki w klasie 2b

          • W dniu 17.04 w ramach podsumowania tematyki zdrowego odżywiania uczniowie klasy 2b samodzielnie wykonali sałatki owocowe.

            Było smacznie, pożywnie i zdrowo :-)