• Akademia z okazji Święta Niepodległości

          • https://radymno.przemyska.pl/wp-content/uploads/2022/11/pobrane-2.jpg11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

             

            „Jest takie miejsce, taki kraj…”

            11 listopada 1918 roku to znacząca data w historii naszej Ojczyzny. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała upragnioną wolność. W ramach obchodów Święta Niepodległości uczciliśmy ten dzień wspaniałą akademią. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Uczniowie recytując wiersze przedstawiali znaczące fakty z historii Polski. Oprócz słów poezji, mieliśmy również możliwość wysłuchania pięknych utworów muzycznych. Płynące ze sceny dźwięki powodowały wzruszenie i podziw dla wykonawców. Wspaniałą oprawę muzyczną przygotowała razem z uczniami Pani Agnieszka Socha.

            Poprzez muzykę i poezję przybliżyliśmy naszą przepełnioną bólem i cierpieniem historię oraz uczciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy nasze państwo. Akademia miała przede wszystkim przypomnieć o trudnych czasach, kiedy Polska jako kraj nie istniała na mapie Europy, i uświadomić, że mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju.

            Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi.

            Wolność, którą Polska odzyskała jest ogromną wartością. Warto pamiętać o słowach Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

             

             

          • Wyniki IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego klas I-III „Polska – kraj, w którym mieszkam”

          • Klasy I

            I miejsce - Tymon Zając SP7

            II miejsce  - Magdalena Nowak SP3

            III miejsce - Kacper Chędogi SP7

            Wyróżnienie - Hanna Kopacz SP 5

            Wyróżnienie - Julia Piórkowska SP7

            Klasy II

            I miejsce - Edmund Bieniasz SP7

            II miejsce - Nikola Szymańska SP10

            III miejsce - Alicja Nowak SP5

            Wyróżnienie - Neringa Juciute SP6

            Wyróżnienie - Maja Kuncia SP5

            Klasy III

            I miejsce - Alicja Pęcak SP14

            II miejsce - Martyna Chrobak SP14

            III miejsce - Sara Leszczyńska SP7

            Wyróżnienie - Bianka Skublicka SP7

            Wyróżnienie - Oliwier Gębarowski SP7

            Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

          • ,,Podążaj za pasją” - wernisaż

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/ErFxREjY1y9GlWhOllGfMzIBWAhIHMqOwBlCxGwVIPbqwA?e=FKh6q9

            4 i 7 listopada 2022 r. gościliśmy w murach naszej szkoły Panią Jolantę Popielarz – Szopę, która przygotowała wystawę swoich obrazów. Autorka prac opowiadała o doświadczeniu malarskim, ulubionych tematach i technikach plastycznych. Podziwialiśmy piękne pejzaże oraz martwą naturę na płótnach artystki. Zachwyceni uczniowie wzięli też udział w warsztatach prowadzonych przez naszego Gościa. Efekty tej pracy – piękne obrazy, uczniowie mogli zabrać do domu, a krajobraz namalowany podczas tego spotkania przez Panią Jolantę ozdobi szkolną ścianę. Bardzo dziękujemy za wernisaż i owocne zajęcia.  Po raz kolejny zachęcamy wszystkich do rozwijania talentów i pasji, które sprawiają, że nasze życie jest ciekawsze i bardziej kolorowe.

            Anna Macierzyńska

          • Projekt "Świetliczaki na tropie... kolorów Świata"

          • Nasza świetlica bierze udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego w ramach Akademii Świetlicowej, tj.: „Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”.

            Tym razem, 6 modułów, określa barwy flagi olimpijskiej, która symbolizuje poszczególne kontynenty – 5 dotyczy barw odpowiadających kolejno Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii z Oceanią oraz jeden wspólny „kolorowy” – odnoszący się do wszystkich kontynentów. 

            Cele projektu to:

            • wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą;
            • uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
            • działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
            • rozwijanie zdolności manualnych ucznia; zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

             

          • Spotkanie z Podróżnikiem

          • 2 listopada w naszej szkole odbyło się kolejne już spotkanie z Panem Dariuszem Rocheckim, przedstawicielem  grupy Trzask.  Podróżnik zaprosił nas tym razem na wirtualną wyprawę do Turcji. To fascynujący kraj - orientalna kultura, zabytki świata antycznego, zapachy orientalnych przypraw, złociste plaże oraz gościnność mieszkańców są urzekające.

            Prezentowanym zdjęciom i filmom towarzyszył bogaty opis słowny, przekazujący dziesiątki istotnych informacji, masę ciekawostek, szeroki zakres wiedzy przyrodniczo-geograficznej, społeczno-kulturowej oraz historycznej. Nasze zainteresowanie wzbudziły przywiezione przez podróżnika pamiątki: strój Derwisza, zestaw do herbaty tureckiej, przyprawy, pistacje.

            Dziękujemy serdecznie za tą wspaniałą podróż pełną niezwykłych ciekawostek.         

            Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

             

          • Lekcja muzyki

          • We wtorek 25 października gościli w naszej szkole muzycy prowadząc lekcję z cyklu „Świat muzyki dla dzieci”. Zajęcia zatytułowane „Jesienne nastroje” przeprowadzone zostały w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII. W trakcie przedstawienia uczniowie wysłuchali utworów instrumentalnych i wokalnych, poznali brzmienie i budowę różnych instrumentów muzycznych. Poznali też twórczość Wojciecha Kilara. Muzycy angażowali uczestników w zajęcia. Lekcja upłynęła w wesołej i miłej atmosferze.

          • Pierwsze kadry z #LaboratoriaPrzyszłości

          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci

            Dzięki kamerze zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości, grupa uczniów klasy 8b mogła się sprawdzić jako osoby stojące po obu stronach sprzętu nagrywającego.

            W piątek, 5 listopada, uczniowie pierwszy raz mieli w ręce profesjonalną kamęrę firmy Blackmagic, gdzie uczyli się jej obsługi.

            Ujęcia nagrywali "z ręki" oraz ze statywu, a podgląd został udostępniony na telewizorze obecnym w sali. Sprawdzali jak wpłyną na obraz takie ustawienia jak ISO, balans bieli oraz szybkość migawki.

            Ponadto testowali różnie obiektyty, zarówno fotograficzne, jak i filmowy. Ten ostatni nie posiada automatycznego fokusa, więc wymaga sporej wprawy, aby obraz był cały czas ostry.

            Na koniec zmontowali krótki filmik ze swoich nagrań, który został umieszczony w serwisie Youtube.

          • Spotkanie z misjonarzem

          • W poniedziałek 17 października odwiedził naszą szkołę misjonarz pracujący na co dzień w Papui i Nowej Gwinei ks.Łukasz Hołub. Podczas spotkania z uczniami mówił o powołaniu misyjnym, które odkrył jeszcze podczas formacji w Seminarium Duchownym.Swoją postawą i życiem daje świadectwo wiary w dalekim kraju, gdzie warunki życia do najlepszych nie należą. Ks.Łukasz pięknie opowiadał o codziennej pracy misyjnej, o tym, jak wygląda życie, zwłaszcza dzieci, w tym dalekim kraju oraz wszystko to ilustrował niesamowitymi zdjęciami.

            Uczestnicząc w tym niecodziennym spotkaniu kolejny raz mieliśmy okazję przekonać się, jak piękne jest życie, kiedy daje się coś z siebie innym; życie przepełnione miłością, otwartością i troską o drugiego człowieka.

          • Tydzień dla zdrowia w klasach I-III

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/Et8C6C17zhRFrNMHzi7pfUABc_vddA3at-iLKoPkxlMK_Q?e=T1h9dL

            W dniach 17 do 21 października 2022 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w akcji „Tydzień dla zdrowia”.

            Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów poprzez trwałą zmianę nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do aktywności fizycznej.

            W poniedziałek uczniowie wykonali zdrowe kanapki oraz uczestniczyli w pokazie przygotowania naleśników ze zdrowymi dodatkami.

            We wtorek dzieci wykonały szaszłyki z warzyw i owoców.

            Środa przebiegała pod hasłem „Zdrowo żyje ten, co mleko pije”.

            W czwartek odbyła się pogadanka z higienistką szkolną, a dzień upłynął pod hasłem „Myj ręce wodą i mydłem koniecznie, bo to zdrowo i bezpiecznie”.

            „Co dzień rano gimnastyka i choroba nas unika” – piątkowe hasło dotyczyło zachęcania do uprawiania sportów i codziennej gimnastyki.

            Dzieci wykonywały prace plastyczne, nauczyły się piosenki „Witaminy i warzywa”.

            W poniedziałek odbyło się krótkie podsumowanie całego „Tygodnia dla zdrowia” i zachęcenie uczniów do kontynuowania dobrych nawyków i postaw prozdrowotnych w środowisku rodzinnym.

          • AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

          •  

            ,,Czternastego października wpisujemy do dziennika

            dobre stopnie wszystkim, co pracują w szkole!”

             

            W czwartek 13.10. 22 r. z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela zebraliśmy się w auli szkolnej, żeby uczcić ten dzień.

            Uczniowie z kl. 7a oraz chętni z kl.6a i 8b przygotowali program artystyczny w doniosłej  formie ,,Koncertu życzeń”. Właśnie za pomocą podziękowań, przeprosin i życzeń docenili trudną pracę nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły.  Spotkanie wzbogacone było hitami muzycznymi ze świtowych list przebojów. Wspólnie z wykonawcami żywiołowej zabawie poddali się pozostali uczniowie i zaproszeni na uroczystość goście.

            Po części muzycznej zabrała głos Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za codzienny wysiłek  włożony w rozwój i edukację uczniów, pogratulowała też Nauczycielom i Pracownikom szkoły, którzy otrzymali nagrody za swoją pracę. Do życzeń dołączyli się również Rodzice, którzy doceniają zaangażowanie nauczycieli w wychowanie dzieci.

            W tym uroczystym dniu składamy jeszcze raz wszystkim najserdeczniejsze życzenia wytrwałości w nauce, wielu sukcesów,  a poza tym dużo drobnych, codziennych radości.

            Anna Macierzyńska

          • XLIX Złaz po Ziemi Krośnieńskiej

          • 7 października 2022 r., uczniowie klasy 4a, 4b, 5a i 5b wzięli udział w XLIX Złazie po Ziemi Krośnieńskiej zorganizowanym przez Oddział PTTK w Krośnie. Piękna pogoda i wesołe nastroje sprzyjały zabawie i integracji.

                        Wyruszyliśmy z Głowienki, aby zdobyć Winna Górę (343m n.p.m). Przez część drogi towarzyszyła nam zieleń roślinności i chłód bijący od rzeki Lubatówki. Niebywałą atrakcją był mijany po drodze wodospad. Dalej nasza droga prowadziła na wierzchołek, po zdobyciu którego, ścieżką wijącą się wśród pól kukurydzy ruszyliśmy w kierunku Miejsca Piastowego.

                        W bardzo radosnych nastrojach, przekroczyliśmy progi Muzeum Misyjnego Sióstr Michalitek. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła ogromna skóra żmii, gablotki ze skarabeuszami, wyroby z kory drzewa z Kamerunu, dekoracyjne naczynia z Kalebasy oraz przepiękne figurki z kości słoniowej i hebanu. Wszyscy uczniowie z obrazkiem św. Michała Archanioła ruszyli by przy pomocy przewodników terenowych PTTK rozpalić ognisko oraz uczestniczyć w konkursach. Po zjedzeniu smacznych kiełbasek otrzymaliśmy pamiątkowe plakietki oraz wróciliśmy szczęśliwi do domu.

                        W rajdzie brało udział 72 uczniów. Część osób robiła zdjęcia aparatem fotograficznym, część telefonem komórkowym, aby wziąć udział w konkursie na najlepszą relację z imprezy. To był bardzo udany dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

             

            Magdalena Mazur

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/EtadKAeP8gRBot8bQkYEivkB_2aIqIss2di25N9QYqtyqQ?e=LJzl1D

            Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). To piękna tradycja w naszej szkole. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.Tegoroczną edycję nadzorowała klasa 8b wraz z nauczycielami matematyki. W czwartek *Patrole Tabliczkowe* wyruszyły na ulice Polanki odpytując przechodniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Większość Egzaminowanych odpowiadała znakomicie. Byli też i tacy, ktorym wzrok zawodził. Im dano zalecenia :-) Powtórzyć tabliczkę. W rozgrywkach klasowych reprezentanci klas 4-7 konkurowali w łamigłówkach, precyzji rozwiązań zadań i spostrzegawczości. Liczyła się precyzja i czas. Zwyciężyli przedstawiciele klasy 4a. Gratulacje dla Kuby, Tymka, Ewy i Kariny. Kolejnym elementem świętowania tego dnia było wyłonienie najlepszego wg uczniów, rodziców i nauczycieli plakatu. Przez ostatnie trzy dni, każdy mógł oddać głos na najładniejszy plakat z tabliczką mnożenia na czele. Pierwsza nadroda powędrowała do Mikołaja i Igora z klasy 5b. Gratulujemy.

            Czekamy na kolejne Światowe Dni Tabliczki Mnożenia nie zapominając o niej przez cały rok.

          • Wycieczka do Odrzykonia

          • https://drive.google.com/drive/folders/1OgE8t7_aZ1IJvgJ8yM699zT-7i4ywiaB?usp=sharing

            Korzystając z ostatnich chwil pięknej ,,złotej polskiej jesieni '' dnia 07 października klasy pierwsze wybrały się do magicznego miejsca w Odrzykoniu jakim jest hytta pod lasem. Z pomocą kart spacerowych nanuka dzieci rozpoznawały drzewa w pobliskim lesie. Niektórzy zaprzyjaźnili się nawet z piękną jaszczurką salamandrą, która wywołała duże zainteresowanie. Kolejnym punktem wycieczki był quiz o danielach oraz planowane karmienie ich obierkami z warzyw i owoców przywiezionych przez dzieci. Niestety zwierzęta się spłoszyły, widząc tak dużą grupę. Gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu tj. gra w piłkę nożną, skoki w workach, przeciąganie liny, zjazdy na tyrolce, trampolina, domek na drzewie sprawiły dzieciom dużo radości. Po tak spożytej energii dzieci smażyły kiełbaski na ognisku oraz zajadały się słodkościami przygotowanymi przez rodzicow. W drodze powrotnej były pytania : Kiedy tam jeszcze pojedziemy?

          • Dyskoteka

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/Erbh2jabE3NCtiEByDpTMkwBSIMCiYrlloGN781nAqvwRg?e=blT1aO

            W czwartek 29 września Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka.  Został również przygotowany bufet. Słychać było znane i lubiane przeboje, a wszyscy świetnie się bawili. Uczennice z SU przygotowały zabawy i konkursy.

            Serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy.

            Pani Dagmara Pudło robiła słodką watę, która wszystkim bardzo smakowała.

            Pan Grzegorz Hagel zajął się sprzętem muzycznym, dzięki czemu wszyscy mogli śpiewać, tańczyć i miło spędzić czas przy dźwiękach muzyki.  

             Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc, a uczniom za wspólną zabawę!

          • ,,Dzień Głośnego Czytania ''

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/EscBpXazsoRJmCH1kwKYj7kBjfLR3QUZSxiK4LiXPn90wg?e=C6GqIC

            Dnia 29 września 2022 r. klasy I-III wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Celem tego wydarzenia jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Uczniowie w skupieniu wysłuchali opowieści z książki pt:,, 12 ważnych opowieści " przeczytaną przez wychowawców i Panią z biblioteki. Po wysłuchaniu dzieci odpowiadały na pytania, z którymi świetnie sobie poradziły.  Na zakończenie klasy podzielone na grupy pracowały z książką w rozmiarze XXL dotyczącą cech dobrego kolegi, przygotowaną przez panią Sabinkę.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w akcji 🙂

          • European Day of Languages czyli Europejski Dzień Języków Obcych

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/ErzcIOZnS_RKjZ1Ir1Vj-igBk5XShgHb8rErHdCdxTNM-w?e=lzEkvJ

            Europejski Dzień Języków Obcych został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy w 2001 roku i od tego czasu obchodzony jest co roku 26 września.

            Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły przebrani w stroje charakterystyczne dla różnych krajów. Można było spotkać uroczą Panią z Francji lub przystojnego Włocha. Był również wspaniały obywatel Hiszpanii, który dodatkowo umilał czas dźwiękami muzyki ;-). Strój, muzyka – wszystko się zgadzało :-)

            Inni byli ubrani w kolory widniejące na flagach poszczególnych państw. Było pięknie i kolorowo.

            Ponadto klasy VI-VIII przygotowały wspaniałe dekoracje oraz stoiska z regionalnymi smakołykami i z wielkim zaangażowaniem wcielili się w rolę granych przez siebie postaci. Można było również usłyszeć piosenki śpiewane po angielsku i włosku. Na zakończenie uczniowie rywalizowali w quizie językowo-kulturowym. Obchody zakończyły się wręczeniem nagród. W klasach I-III wyróżnienie za najlepiej przygotowane stroje otrzymała klasa I a, a w  klasach IV-V, klasa IV a. Gratulujemy!

            Uczniowie klasy VI a przygotowali stoisko oraz prezentację na temat Niemiec, klasa VII a prezentowała Włochy, klasa VIII a Francję, a VIII b – Wielką Brytanię.

            I w kategorii prezentacji zwyciężyła klasa VIII b. Gratulujemy!

            Prezentacje oraz zaangażowanie uczniów było na najwyższym poziomie. 

            Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę :-)

          • Wycieczka do Odrzykonia

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/EgM5QEzInTZPsHOOmqpqKIwBYnVXwmlzBp7YapittkTpKQ?e=TtO30d

            Dnia 28 września 2022 r. klasy drugie wyjechały na wycieczkę do Odrzykonia. Pogoda wspaniale dopisała, dzieci więc mogły w pełni podziwiać początek pięknej polskiej jesieni, którą niedawno powitały. Najpierw uczniowie uczestniczyli w zajęciach w pracowni ceramiki, następnie po wysłuchaniu krótkiej pogadanki na temat historii zamku, obejrzeli pozostałości budynków mieszkalnych i kaplicy oraz małe zamkowe muzeum. Ostatnim punktem programu wycieczki było upieczenie kiełbasek na ognisku oraz obowiązkowe zakupy pamiątek.

                                                                           Magdalena Trybus,  Ewa Świątek – Brzezińska