Aktualności
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
PRZEZ KRZYŻ DO CHWAŁY
28 marca nauczyciele i uczniowie z klas I -VII spotkali się na uroczystym apelu z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Montaż słowno - muzyczny, który w tym roku przygotowały klasy piąte oraz chór prowadzony przez panią Agnieszkę Sochę, pomógł nam przygotować się do owocnego przeżycia świąt i ukazał znaczenie krzyża jako znaku zbawienia.
Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i podsumowali wyniki szkolnych konkursów na najpiękniejszą kartkę świąteczną w klasach I-III i koszyk wielkanocny w klasach IV-VII.
Joanna Pełka
Konkurs recytatorski klas trzecich pt. „Mój ulubiony wiersz”
23 marca odbył się Konkurs recytatorski klas trzecich pt. „Mój ulubiony wiersz”. Był to drugi etap, w którym wzięło udział 14 uczniów z klas trzecich wyłonionych w drodze eliminacji klasowych. Uczniowie recytowali wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Aleksandra Fredro i innych polskich poetów. Pierwsze miejsce zajął Kacper Sobolewski za recytację wiersza „Ślimak” Jana Brzechwy, drugie miejsce Łucja Kania, która recytowała wiersz pt. „Piątek” Jana Brzechwy, trzecie Adrianna Wiernasz za recytację wiersza „Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima. Wyróżnienia otrzymali Wiktoria Nowak, Anna Dębicka oraz Wiktoria Janik. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i zakładki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Światowy Dzień Poezji
21 marca, w Światowy Dzień Poezji, kilka osób z kl.VII, biorących udział w V Krośnieńskim Turnieju Jednego Wiersza, zostało zaproszonych do finału, który odbył się w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie biorący udział w konkursie, Jarosław Mikołajewski oraz Oliwia Czubocha. Finaliści odczytali swoje wiersze, a po ich prezentacji mieliśmy zaszczyt wysłuchać kilku utworów pana Mikołajewskiego – wybitnego poety, prozaika i dziennikarza. Wydał on kilkanaście tomów poetyckich, m.in.: „A świadkiem śnieg”, „Zbite szklanki” oraz „Żebrak”. Jego utwory były tłumaczone na wiele języków. Otrzymał również wiele nagród m.in. Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy oraz został odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wiersze były naprawdę dobre. Przed ogłoszeniem wyników usłyszeliśmy kilka pięknych utworów poetyckich śpiewnych przez Oliwię Czubochę.
Iza Trznadel, Katarzyna Demkowicz, Natasza Dymczak
XLII RAJD GÓRSKI "POWITANIE WIOSNY"
21 marca 2018r. 49 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami panią Beatą Wierzbicką – Kustra, Joanną Pełką i panem Grzegorzem Wiernaszem wzięło udział w XLII Rajdzie Górskim "Powitanie Wiosny" zorganizowanym przez PTTK oddział w Krośnie.
Tym razem naszym celem było zdobycie Góry Grzywackiej. Zanim wyruszyliśmy na szlak, zwiedziliśmy Ośrodek Dokumentacji i Historii Ziemi Żmigrodzkiej. W Muzeum im. Leona Karcińskiego obejrzeliśmy m.in. hełmy, naboje, łuski, monety. W sali łemkowej przedmioty, stroje oraz obrazy związane z życiem Łemków na naszym terenie. Kolejna sala poświęcona była historii mieszkańców Żmigrodu wyznania mojżeszowego. Na ścianach sali edukacyjnej obejrzeliśmy historię Orła Białego oraz poczet książąt i królów polskich. Naszą uwagę przykłuła sień zajazdowa, w której znajdował się oryginalny zabytkowy bruk, kamienne ściany z XVII w., narzędzia związane z pracą na roli. W muzeum znajduje się najbogatsza w Polsce wystawa eksponatów poświęcona Konfederacji Barskiej.
Później udaliśmy się na Cmentarz Wojenny gdzie znajdują się groby żołnierzy z I wojny światowej, mogiła konfederatów barskich.
Z Nowego Żmigrodu udaliśmy się na szlak. Po dwóch godzinach marszu dotarliśmy na szczyt, mający 567m. Widok ośnieżonej okolicy zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy w drogę powrotną. U podnóża góry paliło się ognisko i można było usmażyć kiełbasę. Uczniowie wzięli udział w konkursach: ekologiczno - przyrodniczym i turystyczno – krajoznawczym.
Mimo że pogoda spłatała figla i zamiast oznak wiosny wszędzie leżał biały puch, uczniowie zadowoleni wrócili do domów i już pytają o kolejny rajd.
Joanna Pełka
Festiwal Nauki i Techniki
21 marca 2018 roku, klasa IVa i IVb, pod opieką wychowawców udały się na pierwszy wiosenny spacer do ZSP 3 w Krośnie na Festiwal Nauki i Techniki. Na miejscu czekało na uczniów mnóstwo atrakcji. Mogli zobaczyć ciekawe doświadczenia, posterować robotami, a nawet spróbować jak wygląda praca pilota samolotu. Wszyscy uczniowie byli bardzo zainteresowani pokazami i miło spędzili czas na poznawaniu świata nauki i techniki.
Najsympatyczniejsza 1 Klasa
Klasa 1a brała udział w plebiscycie „Najsympatyczniejsza 1 Klasa”. Organizatorem konkursu była gazeta codzienna Nowiny. Uczniowie klasy 1a uplasowali się na 14 miejscu w województwie podkarpackim, na ponad 100 szkół biorących udział w konkursie. Dzieci otrzymały, jako nagrodę plecaki oraz dyplom i zdjęcie klasowe z logo gazety Nowiny.
Mariola Ekiert
UDANY DEBIUT NASZYCH JUDOKÓW
W dniu 17 marca 2018 w SP 15 w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w judo. Swój debiut na tatami zaliczyli zawodnicy z naszej szkoły zdobywając 3 brązowe medale.
Na podium stanęli:
1) Szymon Śmiałowski - kl. 5 a,
2) Wiktor Landorf - kl. 5 a,
3) Dawid Leń - kl. 5 b.
Na miejscach od czwartego do siódmego zawody ukończyli: Ada Wiernasz (3b), Wiktoria Janik (3b) i Wojtek Szymański (3a).
Trener ks. Stanisław Dyndał
Zawodnikom serdecznie gratulujemy dobrego startu w zawodach, cieszymy sukcesami, dziękujemy księdzu za przygotowanie uczniów i życzymy zarówno trenerowi jak i zawodnikom jeszcze wielu sukcesów w sporcie!
KONKURS FOTOGRAFICZNY
Konkurs fotograficzny
Wraz z nadejściem wiosny w naszej szkole rusza konkurs fotograficzny organizowany przez radę rodziców, zatytułowany "Polanka jakiej nie znamy - wiosna".
Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 7 w Krośnie na piękno najbliższego otoczenia oraz zainteresowanie ciekawymi miejscami w naszej dzielnicy. Wbrew pozorom w Polance jest wiele miejsc, które - w różnych sceneriach przyrody - warto pokazać innym.
W zamyśle rady rodziców jest cykliczna organizacja tego konkursu przez najbliższe cztery lata. W każdym roku szkolnym konkurs będzie poświęcony innej porze roku. W obecnym jego tematyką będzie właśnie wiosna, a w kolejnych pozostałe trzy pory roku. Liczymy na ciekawe pomysły dzieci i młodzieży, na ich wrażliwość estetyczną, a także na możliwość zainteresowania ich fachowym wykonywaniem fotografii. Warto wspomnieć, iż dla najlepszych przewidzieliśmy nagrody w postaci wartościowych kart upominkowych, które będzie można wykorzystać w salonach empiku.
Zdjęcia – w wersji drukowanej - prosimy składać do biblioteki szkolnej, do dnia 31 maja 2018 r. Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem konkursu. Jego rozstrzygnięcie nastąpi początkiem czerwca, a uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowane zostało na dzień 9 czerwca 2018 r. podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka.
Życzymy wielu pomysłów i ciekawych rezultatów prac!
W imieniu rady rodziców
Krzysztof Gierlach
ZAŁĄCZNIKI:
1. Regulamin konkursu fotograficznego
2. Formularz
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
7 marca 2018 roku w OSP Turaszówka odbyły się gminne eliminacje do Konkursu OTWP "Młodzież zapobiega pożarom". W kategorii szkół podstawowych:
Szymon Śmiałowski z klasy V a zajął II miejsce,
Sebastian Szynal z klasy V a - III miejsce.
Gratulujemy!
M. Filar
SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W dniach 6–7–8.03.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 7 w Krośnie odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Uczniowie wraz z nauczycielami, wychowawcami i dyrekcją Szkoły uczestniczyli w trzech dniach modlitwy, zadumy i refleksji. Podczas Rekolekcji Słowo Boże głosił ks. Marek Typrowicz oraz posługiwali Animatorzy z Ruchu Apostolskiego Młodzieży oraz młodzież z KSM–u z parafii Krosno–Polanka.
W programie rekolekcji znalazły się następujące punkty:
Zawiązanie wspólnoty, wspólny śpiew, spotkanie w grupach, dzielenie się z animatorami, Misterium Męki Pańskiej, wspólne przeżywanie Eucharystii w Kościele oraz adoracja Krzyża w Duchu Taize`. Dzieci i młodzież bardzo pięknie angażowali się w program rekolekcji, przeżywając każdy dzień, trwając na modlitwie i wspólnym rozważaniu Słowa Bożego. Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły, wszystkim nauczycielom i wychowawcom za wspaniałą współpracę podczas trwania rekolekcji, za wszelką pomoc i świadectwo wiary. Bardzo dziękuję Animatorom i młodzieży z KSM- u za posługę podczas rekolekcji.
Ks. Stanisław Dyndał
AKCJA SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU NA RZECZ DZIECI Z SYRII
W lutym szkoła włączyła się w akcję "Pomóż dzieciom Syrii przetrwać zimę". Zbiórkę pieniężną prowadzoną wśród uczniów, rodziców i nauczycieli wsparli konkretnym działaniem szkolni wolontariusze - samodzielnie upiekli słodkie pierniczki, babeczki, mufinki, które rozprowadzili za drobną opłatą wśród koleżanek i kolegów podczas szkolnego kiermaszu. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać 320 zł. Pieniądze zostały przekazane na pomoc dzieciom w Syrii.
Wszystkim bezpośrednio zaangażowanym serdecznie dziękujemy!
Małgorzata Filar
Rozstrzygnięcie konkursu DOM MOICH MARZEŃ
23 lutego w siedzibie Podkarpackiej Izby Architektów w Rzeszowie odbyło się podsumowanie Dnia Edukacji Architektonicznej. Nagrodzone zostały najlepsze projekty domów marzeń wykonane przez uczniów klas czwartych. Z naszej szkoły Dominik Klich z klasy IV a i Michał Dymczak z klady IV b otrzymali wyróżnienia. Wszystkie nagrodzone prace możemy oglądać w kalendarzu na 2018 rok.
Wyróżnionym gratulujemy!
M. Filar
REKRUTACJA DO I KLASY
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń dzieci obwodowych do I klasy na rok szkolny 2018/19. Zapisanych jest 28 dzieci.
Szkoła dysponuje nadal wolnymi miejscami w klasie I, zapraszamy dzieci z okolic do nas. Posiadamy dobrze wyposażone sale lekcyjne, doskonałe zaplecze sportowe, wykwalifikowaną kadrę, niezbyt liczne klasy. Oferujemy wiele zajęć pozalekcyjnych rozwijających pasje i zainteresowania naukowe i sportowe oraz wyrównujących zaległości w nauce. Proces edukacyjny prowadzony jest w miłej atmosferze.
Od 22 lutego do 13 marca 2018 trwa przyjmowanie wniosków dzieci spoza obwodu. Wypełniony i podpisany wniosek wraz z załącznikami rodzice mogą składać w sekretariacie szkoły w godz. 7:30 - 15:30. Tutaj również można uzyskać informacje na temat zapisu dziecka do szkoły, nr tel. 13 43 232 95.
Szkolny Konkurs Mitologiczny
9 marca odbył się V Szkolny Konkurs Mitologiczny, w którym wzięli udział uczniowie z klasy piątej a. Jego celem było: propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji, podkreślenie roli antyku i jego wpływu na kształtowanie kultury współczesnej, promowanie uczniów uzdolnionych humanistycznie.
Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których zawodnicy odpowiadali na zadawane pytania wzbogacając się o należne punkty. I tak:
I miejsce – Wiktor Landorf
II miejsce – Robert Kolanko
III miejsce – Miłosz Bobusia
Wszystkim gratulujemy!
Na zakończenie uczniowie obejrzeli przygotowane na podstawie mitu "Demeter i Kora" przedstawienie. W role mitologicznych bohaterów wcielili się:
Demeter – Aleksandra Dobosz
Kora – Aleksandra Kus
Zeus - Szymon Śmiałowski
Helios – Robert Kolanko
Hades – Miłosz Bobusia
Joanna Pełka
Minigiełda szkół
2 marca 2018 r. klasy VII uczestniczyły w minigiełdzie szkół, która była zorganizowana w Gimnazjum w Zręcinie. Uczniowie mieli tam możliwość zapoznania się z różnymi ofertami szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i okolic. Każdy uczeń mógł podejść do przedstawicieli szkół, zadać pytanie i zabrać ulotkę z ofertą edukacyjną. Ten wyjazd pozwolił uczniom zorientować się, jaką mogą wybrać drogę po skończeniu ósmej klasy.
Małgorzata Zajdel
Zimowe pejzaże
28 lutego 2018r. w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Krośnie uczniowie klas I - III wzięli udział w rozstrzygnięciu międzyszkolnego konkursu plastycznego na temat: "Zimowe pejzaże".
Z naszej szkoły nagrody otrzymali:
- III miejsce - Wojciech Byczyk - klasa I a,
- wyróżnienie - Agata Wodka - klasa II a,
- wyróżnienie - Paulina Donica - klasa III b.
Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno krajobrazu zimowego z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie szkolnej i międzyszkolnej.Anna Smolik
W świecie wierszy Juliana Tuwima
W dniu 28 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klasy drugiej pod hasłem: "W świecie wierszy Juliana Tuwima". Wzięli w nim udział wszyscy obecni uczniowie z klasy IIa.
Umiejętności recytatorskie oceniane zostały przez komisję w składzie: panie Anna Macierzyńska, Joanna Pełka i Violetta Smusz.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Fabian Krajewski za recytację wiersza "Słowik",
II miejsce Norbert Czepiel za przedstawienie wiersza "Lokomotywa",
III miejsce Gabriel Kin za wiersz "Rzepka"
oraz wyróżnienia: Maciej Frydrych - "Pstryczek", Michał Dmytryszyn - "Ptasie radio", Artur Stasiczak - "Bambo" oraz Wiktor Szczęch - "Okulary".Laureci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Recytatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Anna Smolik
Podróże muzyczne
23 lutego 2018r. uczniowie klas I - III wzięli udział w lekcji muzycznej, podczas której mogli wysłuchać utworów znanych kompozytorów oraz poznać budowę klarnetu, skrzypiec i akordeonu.
W podróż po Europie wyruszyliśmy na statku z piratami ze słoniem, który spotkał podczas podróży tygrysy, małpki. Myślę, że uwrażliwienie dzieci na piękno utworów muzycznych, barwę i różnorodność dźwięków spotkała się z radosnym odbiorem uczniów, którzy towarzyszyli muzykom na scenie.
Anna Smolik
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie