7 grudnia klasa IV b uczestniczyła w mikołajkowych zajęciach z programowania z klockami LEGO Education, które były prowadzone zgodnie ze sprawdzonym i wielokrotnie nagradzanym programem RoboCAMP. Dzięki nim dzieci rozwijają umiejętności analityczne, konstruktorskie, pracy w zespole oraz poznają podstawy mechaniki, fizyki i programowania poprzez zabawę, wykorzystując program dostosowany do ich wieku. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zabawa nie miała końca. Wyścig zaprzęgów reniferów wzbudził wiele emocji. Uśmiech nie schodził z twarzy każdego z uczestników. Wyobraźnia, twórczość i współpraca koleżeńska była widzialna podczas całego wyjazdu.
Aktualności
Mikołajkowa wycieczka klasy IV b
RATOWANIE TO DLA KAŻDEGO ZADANIE
22 listopada 2018r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w III części praktycznych ćwiczeń mających na celu poznanie zasad ratujących małe dzieci. Tym razem dzieci miały możliwość uczenia się jak ratować małe dziecko. Początki zawsze bywają trudne, najpierw pełni obaw aby nie wykonać źle danego ćwiczenia, a następnie z wielkim zaangażowaniem podchodzili do wykonania oddechów i masażu. Nowe doświadczenie pozwoliło dzieciom spojrzeć inaczej na dane zadanie, które pokonali z wielkim zaangażowaniem.
Anna Smolik
Mikołajki na sportowo
6 grudnia w naszej szkole dzieci z klas I – III uczestniczyły w imprezie „Mikołajki na sportowo”. Rozpoczęły wspólną zabawę od rozgrywek sportowych między innymi: ”Wyścigi reniferów”, „Zaprzęg świętego Mikołaja”, „Pakowanie prezentów”.
W dalszej części imprezy dzieci wykonywały pracę plastyczną „Kartka świąteczna”. Po prezentacji prac plastycznych uczniowie wysłuchali opowiadania czytanego przez nauczycieli pt. „Opowieść o Bożym Narodzeniu”. Następnie dzieci przeszły do klas i zostały im wręczone prezenty mikołajkowe.
Wspólnie spędzony czas upłynął w wesołej i miłej atmosferze.
Nauczyciele klas I - III
Zawody w Trójboju Obronnym
W dniu 23 listopada 2018 roku uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Trójboju Obronnym o Puchar Prezydenta Miasta Krosna z Okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zawody odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie im. Ignacego Łukasiewicza (w popularnej Naftówce). W Zawodach wystartowało 21 drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: uczennice (Małgorzata Zajdel 8b, Kamila Biedroń 7a, Julia Kopacz 7a, Anna Eustachiewicz 7a). Uczniowie: Grzegorz Kot 8a, Dominik Wiklowski 8a oraz Kacper Miłoś 7a.
Trójbój jak sama nazwa wskazuje składał się z trzech konkurencji które wymagały od uczestników zarówno dużej sprawności fizycznej, tężyzny fizycznej, sprytu jak i celnego oka. Pierwszą z nich był bardzo wymagający tor przeszkód na którym liczył się czas całej drużyny. Następnie rzut granatem do celu. Ostatnią konkurencją było strzelectwo sportowe z karabinku w pozycji stojącej.
Nasi uczniowie walczyli dzielnie i z wielkim zapałem w każdej z konkurencji. Najlepsze wyniki uzyskali: w strzelectwie sportowym Grzegorz Kot 45 pkt na 50 możliwych (I miejsce w klasyfikacji chłopców), także w strzelectwie Julia Kopacz 44 pkt na 50 możliwych (II miejsce w klasyfikacji dziewcząt), Kamila Biedroń na torze przeszkód uzyskała czas 32 sekundy co dało jej III miejsce wśród dziewcząt oraz w rzucie granatem także Kamila uzyskała 6 pkt na 9 możliwych co dało jej II miejsce w tej klasyfikacji. W klasyfikacji końcowej zawodów nasza żeńska reprezentacja uplasowała się na wysokim 5 miejscu. Drużyna chłopców zawody ukończyła na miejscu 4. W klasyfikacji szkół podstawowych i gimnazjalnych (klasyfikacja łączona dziewcząt i chłopców) nasi uczniowie zajęli 4 miejsce tuż za podium.
W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt Kamila Biedroń stanęła na podium zajmują 3 lokatę. Za ten wynik otrzymała brązowy medal, dyplom oraz nagrodę rzeczową. Nasi uczniowie otrzymali puchar za zajęcie 4 miejsca w klasyfikacji szkół oraz dyplomy. Wszyscy nasi uczniowie w przerwach między poszczególnymi konkurencjami wzięli udział w warsztatach z pierwszej pomocy które obejmowały: badanie urazowe poszkodowanego, ułożenie na desce ortopedycznej, resuscytację krążeniowo – oddechową połączoną z defibrylacją, postępowanie w urazach miednicy, kręgosłupa i kończyn, test w alkogoglach, zdejmowanie kasku, postępowanie w utracie przytomności. Uczniowie musieli wykazać się odpowiednimi umiejętnościami w przypadku ratowania życia, pomocy osobie poszkodowanej. Wszyscy nasi uczniowie spisali się na medal i otrzymali stosowne certyfikaty podpisane przez Dyrektora ZSP Nr 4 w Krośnie Panią mgr Joannę Kubit oraz przez opiekuna klas ratowniczych mgr Zbigniewa Moskala.
Gratulujemy naszym podopiecznym osiągnięć zarówno indywidualnych jak i drużynowych a także dziękujemy za ambicję i rywalizację do samego końca.
Opiekunem uczniów był nauczyciel wychowania fizycznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa mgr Paweł Rysz. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.
Międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne Naboj Junior
W piątek 28.11.2018 w I LO w Krośnie odbyły się drużynowe „Międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne Naboj Junior”. Przez 120 minut uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki i fizyki. W rejonie do zawodów przystąpiło 16 drużyn. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Izabela Trznadel, Anna Zielonka, Kamil Kuraś i Adrian Mielniczek zajęła 6 miejsce. Wynik ten przełożony na skalę Polski: 57 miejsce na 197 drużyn, a na skalę międzynarodową: 301 miejsce na 987 drużyn biorących udział w tych zawodach.
Bardzo dziękujemy naszej drużynie za zaangażowanie, gratulujemy wysokiej lokaty i życzymy dalszych sukcesów.
Grażyna Habrat
Islandia – kraj ognia, wody i lodu
15 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole podróżnika - pana Dariusza Rocheckiego z grupy „Trzask”. Tym razem podziwialiśmy malownicze krajobrazy Islandii, gorące gejzery, geotermalne źródła, wodospady i lodowe niebieskie jaskinie. Dowiedzieliśmy się dlaczego wybuchają gejzery i w jaki sposób mieszkańcy Islandii wykorzystują energię geotermalną.
Poznaliśmy ciekawe zwyczaje maskonurów i rekinów grenlandzkich.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania oraz niezwykłe opowieści.
Roboty, robociki...
W piątek, 16 listopada, gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie, którzy podzielili się wiedzą na temat budowy, obsługi i programowania robotów. W pokazie wykorzystali produkty firmy Makeblock - mBot i mBot Ranger.
Nasi goście od około dwóch lat zajmują się robotyką w swojej szkole. Zaczynali od budowy podstawowych projektów. Z czasem rozbudowywali roboty według własnych pomysłów. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć dwa projekty robotów, które "sprzątały" planszę z różnych obiektów. Pierwszy z nich wykrywał obiekty i za pomocą serwomechanizmu strącał przeszkody. Natomiast drugi, bardziej zaawansowany projekt - "Spychacz", musiał wyjechać ze swojego garażu, następnie wypchnąć obiekty poza obszar oznaczony okręgiem, a na sam koniec wrócić do garażu.
Przy okazji wyżej wymienionych projektów, uczniowie ZSP w Rymanowie, omawiali, jakie problemy napotkali przy programowaniu robotów oraz jakie ograniczenia narzucają dostępne czujniki (czujnik linii, czujnik światła, czujnik ruchu, czujnik odległości, kompas, żyroskop, itp.). Ponadto pokazali kilka przykładowych programów, które zostały utworzone w aplikacji mBlock - zbudowanej i zgodnej z popularnym Scratch'em. Ta aplikacja umożliwia dodatkowo współpracę z robotami firmy Makeblock oraz ze sterownikami Arduino.
Nasi uczniowie mogli również sterować robotami za pomocą pilota oraz za pomocą klawiatury komputera, dzięki łączności wi-fi poprzez program mBlock. Ponadto zaprezentowany został robot "Struś", który wykorzystując żyroskop, utrzymywał się tylko na dwóch kółkach, a można nim był sterować za pomocą tabletu wykorzystując Bluetooth. Przy okazji został pokazany program, który steruje robotem z klawiatury - posiada zaledwie kilka instrukcji. Innym przykładem krótkiego programu jest zmuszenie robota do podążania po czarnej linii.
Na koniec, nasi goście, zaprezentowali kilka filmików z pozostałych projektów oraz opowiedzieli nad czym obecnie pracują. Próbują oni, zmusić dwa roboty do współpracy - jeden z robotów ma za zadanie pozbierać różne elementy i umieścić je na drugim - "Wywrotce". Z kolei ten, ma te "śmieci" wywieźć w inne miejsce i wysypać. Opowiedzieli również ile do tej pory napotkali problemów, a nad kilkoma wciąż pracują.
Dziękujemy naszym gościom za podzielenie się posiadaną wiedzą i życzmy sukcesów w projektowaniu ciekawych konstrukcji.
Tomasz Włodyka
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Przebudź się – jesteś wolny,
Choćbyś jak w ziemi duch
Szedł dołem dookolny,
Przebudź się – jesteś wolny!Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w szkolnej auli spotkaliśmy się na uroczystej akademii, którą rozpoczęto od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. W dalszej części recytatorzy przypomnieli zebranym, że nasz kraj znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Dzięki patriotycznemu sercu naszych przodków najcenniejsze wartości zostały uratowane. Wdzięczni za wolność, młodzi patrioci śpiewali pieśni, recytowali wiersze niepodległościowe, a całość ubarwili tańcem flag oraz polonezem. O tym, jak trudną drogę przebyli nasi rodacy od roku 1914 do momentu odzyskania wolności na terenie Krosna i w okolicy, uczniowie przypomnieli prezentując pokaz slajdów – „A jak Ciebie kto zapyta…”
11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach państwowych w Kościele Świętej Trójcy w Krośnie i przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego oddając cześć poległym w obronie kraju.
Była to bardzo wzruszająca lekcja historii, która pokazała, jak wielką wartością jest wolność Ojczyzny, w której żyjemy, mieszkamy i możemy się uczyć.
Anna Macierzyńska
Setna rocznica odzyskania niepodległości w naszej dzielnicy
„Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.
(...)
Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje
I przechowywać ideałów czystość;
Do nas należy dać im moc i zbroję,
By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość”10 listopada 2018 r. mieszkańcy Polanki radośnie świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny, uczestniczyli we Mszy Św., uroczystościach pod pomnikiem oraz w części artystycznej przygotowanej w Domu Ludowym.
Dzień ten przypomniał o poczuciu więzi i jedności, przywiązania i przynależności do Ojczyzny, za wolność której tak wielu ofiarowało swe życie. Spotkaliśmy się w gronie wielopokoleniowym, by wspólnie przeżywać historię Polski, opisaną w wierszach i pieśniach patriotycznych, przedstawionych przez dzieci naszej szkoły i krośnieński chór Echo.
Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć - te słowa Oskara Kolberga – stały się mottem spotkania w Domu Ludowym. Śpiewał chór, śpiewały dzieci i zgromadzeni goście.
Z naszych serc popłynęły pieśni proste, szczere i żarliwe – aby godnie i z radością uczcić Narodowe Święto Niepodległości.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Autorzy fot.: p. A. Zielińska, B. Harłacz, T. Soliński, K. Szcepanik, Ł. Mroczyński-Szmaj
Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej
„Ojczyzna jest naszą matką ziemską.
Polska jest matką szczególną(…)
Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej” JP II24 października 2018 r. w naszej szkolnej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym wzięło udział 45. uczniów; z kl. I-III -21., a z kl. IV-VIII -24. Uczestnicy prezentowali wiersze o Polsce i patriotyzmie. Występy te uświadamiają, jak wielką rolę w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej pełni poezja patriotyczna nawołująca do miłości wobec Ojczyzny.
Jury, biorąc pod uwagę: opanowanie pamięciowe utworów, interpretację wierszy oraz ogólny wyraz artystyczny przyznało nagrody w dwóch kategoriach:
KLASY I-III:
I m-ce - Emel Ӧzkan kl.IIa
II m-ce – Dominika Zajdel kl. Ib
III m-ce – Magdalena Hagel kl.Ia i Anna Kus kl. IIa
Wyróżnienia: Mikołaj Folcik kl I b, Filip Borek kl. Ia, Szymon Landorf kl. Ia, Kacper Mitał kl. Ia, Szymon Mularski kl. IIa, Wiktor Szczęch kl. IIIaKLASY IV-VIII:
I m-ce – Izabela Trznadel kl. 8a
II m-ce – Julia Wójcik kl. 5b
III m-ce – Kinga Kuraś kl. 5bWyróżnienia: Maksymilian Klatka kl. 5b, Robert Kolanko kl. 6a, Aleksandra Dobosz kl. 6a, Wiktor Landorf kl. 6a
Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Serdecznie gratulujemy!
Anna Macierzyńska
Śniadanie daje moc
8 listopada uczniowie klas I – III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz wpajanie dzieciom jak ważne jest śniadanie.
Najpierw dzieci zapoznały się z 12 zasadami zdrowego żywienia. Odbyły się pogadanki, oglądanie i rozmowa na temat piramidy żywieniowej. Dzieci najbardziej zaangażowały się w przygotowani e drugiego śniadania z produktów, które przyniosły do szkoły. Po wykonaniu samodzielnych kanapek : kolorowych, pięknie udekorowanych, zdrowych – nie trzeba było nikogo zachęcać do zjedzenia „pysznego śniadania”.
Dzieci chętnie pracowały, integrując się współdziałając. Poznały higienę przyrządzania i spożywania posiłków oraz zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania się.
Nauczyciele klas I - III
Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
"Polska - kraj, w którym mieszkam"
7 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się rozstrzygnięcie I Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Polska - kraj, w którym mieszkam". Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III krośnieńskich szkół podstawowych. Wpłynęło 84 prace z 9 szkół. Komisja konkursowa podzieliła prace na 3 kategorie wiekowe i oceniła je pod względem pomysłowej techniki, staranności wykonania i zgodności z regulaminem konkurs.
Przyznano nagrody w kategorii:
Klas I - I miejsce, II miejsce, III miejsce i dwa wyróżnienia
Klas II - I miejsce, II miejsce, III miejsce i dwa wyróżnienia
Klas III - I miejsce, II miejsce, III miejsce i dwa wyróżnieniaPierwsza edycja konkursu zbiegła się ze 100 leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Goście w pierwszej części spotkania obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły a w drugiej części dyrektor szkoły wręczyła nagrody konkursowe. Wszystkim uczestnikom konkursu i nagrodzonym, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.
Mariola Ekiert
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT!!!
W październiku br. uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą, p. Beatą Wierzbicką-Kustrą, zorganizowali zbiórkę karmy oraz akcesoriów dla porzuconych psów i kotów. Czworonogi pozostające pod opieką OTOZ Animals oraz Przytuliska w Krośnie otrzymały bardzo dużą ilość pożywienia, ciepłych posłań i zabawek.
W imieniu obdarowanych zwierząt serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w naszej akcji.
Klasa 7a z wychowawcą
Narodowe Święto Niepodległości
ZAPROSZENIE
Rada Dzielnicy Krosno – Polanka, nauczyciele i uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 7 w Krośnie
mają zaszczyt zaprosić Mieszkańców dzielnicy na radosne świętowanie
Narodowego Święta Niepodległości, które odbędzie się 10 listopada 2018 r.Plan uroczystości:
* 10.00 – Msza św. w kościele parafialnym pw. MB Królowej Polski
* Po Mszy Św. - odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy pomniku Pamięci Parafian Poległych w Walkach za Ojczyznę
* 12.30 – przejście do Domu Ludowego
* 12.30 – 14.30 - koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Echo” połączony z montażem słowno – muzycznym uczniów SP 7Organizatorzy
RATOWANIE TO DLA KAŻDEGO ZADANIE
25 października 2018r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych mających na celu poznanie zasad ratujących życie drugiego człowieka. Każdy z uczestników miał możliwość samodzielnego sprawdzenia osoby poszkodowanej czy oddycha, poproszenie drugiej osoby o wezwanie karetki pogotowia na nr 112, przedstawienia się, analizy sytuacji poszkodowanego, przeprowadzenia masażu serca oraz 2 wdechów. Na początku dzieci bały się ale później zobaczyły, że warto poćwiczyć aby wiedzieć jak ratować drugiego człowieka.
Anna Smolik
Konkurs „Czytam, bo lubię” rozstrzygnięty!
W październiku br. uczniowie klas IV A i IV B wzięli udział w konkursie czytelniczym pt.: „ Czytam, bo lubię”.
Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności plastycznych. Uczniowie mieli za zadanie nie tylko wykonać ilustrację do ostatnio przeczytanej książki, ale również zachęcić do przeczytania danej pozycji. W sumie na konkurs wpłynęło 12 prac.
Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele języka polskiego, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce - Nina Niemiec kl. IV B
II miejsce - Karolina Żółkoś kl. IV A
III miejsce - Piotr Wojdyła kl. IV APozostali uczestnicy konkursu za pracowitość i zaangażowanie otrzymali wyróżnienia.
Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do czytania książek, ponieważ jak powiedziała Maria Dąbrowska : „Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”.
Małgorzata Ciereszyńska
Szkolny Turniej Badmintona
3 listopada 2018 r.
zapraszamy do udziału
w Szkolnym Turnieju Badmintona
dziewczęta i chłopców z klas IV - VI
(startują 2 pary z każdej klasy)
SOBOTA GODZINA 14:00
Sędziowie:
Grzegorz Wiernasz
Paweł Rysz
"Dziady" na scenie
Dnia 22 października klasy ósme naszej szkoły wybrały się do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza na spektakl "Dziady cz. II". Inscenizacja została wystawiona przez aktorów z Teatru Artenes z Wrocławia w reżyserii Agaty Skowrońskiej.
W początkowej części spektaklu uczniowie mieli okazję zobaczyć sceny przedstawiające fragmenty z życia Adama Mickiewicza. Pobyt w Tuhanowiczach i poznanie Maryli Wereszczakówny – wielkiej miłości wieszcza. Dalsza część to wierne przedstawienie dramatu, którego akcja rozgrywała się nocą w wigilię Dnia Zadusznych w kaplicy. W tym czasie po kolei pojawiały się duchy: Józia i Rózi, złego pana, pasterki Zosi i młodzieńca – samobójcy. Każdy z nich prosił o coś innego i miał za sobą inny powód cierpienia.
Przedstawienie było bardzo dopracowane. Gra świateł i efekty dźwiękowe stworzyły mroczny klimat. Sztuka była bardzo ciekawa i bardzo mi się podobała.
Anna Zielonka, klasa VIIIa
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie