W dniu 23 czerwca klasa III b była na wycieczce w Dworku - Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Dzieci uważnie słuchały pani przewodnik, która ciekawie opowiadała o życiu i twórczości poetki. Obejrzały w budynku Lamusa(dawny spichlerz) część ekspozycji i wysłuchały pieśń patriotyczną „Rota” napisaną przez Marię Konopnicką. Następnie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji kaligrafii w Szkole Ludowej pt. „Jak niegdyś w szkole bywało…”. Zadowoleni, pełni wrażeń oraz zakupionych pamiątek wrócili do szkoły.
Wycieczka do Żarnowca
Wycieczka do Odrzykonia
W dniu 21 czerwca uczniowie klasy II a z wychowawcą i panią pedagog wybrali się na wycieczkę do Odrzykonia. Po drodze podziwialiśmy piekny krajobraz i z oddali Zamek Kamieniec. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się do Pracowni Ceramicznej na warsztaty. Po krótkim omówieniu etapów pracy uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy. Każdy starał się wykonać miseczkę z gliny jak najlepiej wykorzystując swoje możliwości i pomysł. Kolejnym etapem było zwiedzanie Zamku Kamieniec i poznanie historii zamku. Podczas prezentacji multimedialnej mogliśmy zobaczyć jak wyglądał zamek pierwotnie, a jakie pozostałości zobaczyliśmy dzisiaj. Oglądaliśmy portrety właścicieli zamku oraz eksponaty. Następnie zobaczyliśmy pomieszczenie, w którym poznaliśmy przyrządy do wykonywania kar za różne przewinienia, a nawet za obraze, obmowy innych. Między czasie uczniowie mogli zakupić drobne pamiątki, a w tym czasie rozpaliliśmy ognisko przy którym piekliśmy kiełbasę. Po posiłku i mile spędzonym czasie wróciliśmy do szkoły. Myślę, że wszyscy byli zadowoleni i chętnie wrócą jeszcze w to bliskie nam miejsce.
Wycieczka do Żarnowca
16 czerwca klasy Ia i Ib uczestniczyły w wycieczce do Żarnowca.Zwiedziły dworek, w którym kiedyś mieszkała sławna poetka i pisarka Maria Konopnicka.
Dzieci odwiedziły też Szkołę Ludową, gdzie uczestniczyły w lekcji stylizowanej z XIX wieku Jak niegdyś w szkole bywało. Miały możliwość pisania piórem i atramentem.
Dzieci z zakupionymi pamiątkami, pełne wrażeń i zadowolone wróciły do szkoły.
My się mówić nie boimy
Ogromne gratulacje dla dla Szymona Mrozowskiego z kl. II b za zdobycie III miejsca w międzyszkolnym konkursie recytatorskim organizowanym przez SPNr. 14 w Krośnie.
Życzymy kolejnych sukcesów.
Lekcja o rewitalizacji
Lokalne Centrum Aktywności w Krośnie na czele z Panią Anią Zielińską tak zachęca do zajęć:
„𝓛𝓮𝓴𝓬𝓳𝓪 𝓸 𝓻𝓮𝔀𝓲𝓽𝓪𝓵𝓲𝔃𝓪𝓬𝓳𝓲 – sposób na budowanie relacji i więzi koleżeńskich w klasie.
Jak do tego doszło Ci którzy już z nami współpracują, dobrze wiedzą, że zdecydowana większość tego, co dzieje się w naszym obiekcie, wynika z inicjatyw podejmowanych przez mieszkańców. O to chodzi w rewitalizacji. Taka jest nasza misja Tak było i w tym przypadku.
Zgłoszono nam, że nie tak łatwo jest znaleźć w Krośnie miejsce nadające się do klasowej integracji, odpoczynku, wzajemnej zabawy i relaksu. Zapytano, czy zorganizowana grupa szkolna, może skorzystać z naszego potencjału. Odpowiedzieliśmy, że zapraszamy
Tak zrodził się wspólny pomysł na lekcję o rewitalizacji. Każda ze stron, zarówno nauczyciele jak i instruktor LCA, przygotowali swoje zabawy integracyjne, warsztaty i pogadanki w jakie została zaangażowana młodzież. Całość spotkania trwała około godzin.
Pilotaż pokazał nam, że to dobry pomysł, by uchylać drzwi naszego obiektu chętnym grupom szkolnym. Po publikacji pierwszej lekcji o rewitalizacji, pojawiło się dużo pytań. Jaka jest nasza oferta ? O dostępne terminy ? Jaka jest cena ? ODPOWIADAMY !
░O░F░E░R░T░A░
Lekcja o rewitalizacji nie może odbyć się bez zaangażowania opiekunów grupy. Musicie mieć na siebie pomysł. My otwieramy Wam drzwi, opowiadamy o rewitalizacji, przeprowadzamy warsztaty z komunikacji, współdziałania, rywalizacji, pomysłowości, pracowitości i szybkości. Nasz program trwa maksymalnie do 2 h. Jeśli zaplanujecie być u nas dłużej, a do tego bardzo zachęcamy, propozycje na spędzanie czasu w kolejnych godzinach są po Waszej stronie. To zamierzone. Taka jest nasza misja Motywujemy ludzi do przejmowania inicjatywy.
░T░E░R░M░I░N░Y░
Lekcja o rewitalizacji może odbyć się w czwartki lub piątki, w godzinach 8:00-14:00, po wcześniejszym zgłoszeniu i ustaleniu terminu.
░C░E░N░A░
Lekcja o rewitalizacji, przebywanie w obiekcie, korzystanie z zaplecza kuchennego, stołu do ping ponga, tablicy interaktywnej, nagłośnienia, sali lustrzanej, rekreacyjnej wiaty, grilla, jest dostępne ZA DARMO. Jedyne o co prosimy, to aby zakupić wskazane przez nas materiały do przeprowadzenia zabaw.
* Nie mamy ograniczeń wiekowych.
Serdecznie zapraszamy ”
W czwartek klasy 6b i 7a skorzystały z zaproszenia i w świetny sposób spędziły czas w LCA. Zabawy integracyjne, pogadanki na temat obiektów publicznych, , konkurs na najwyższą wieżę z papieru, grill przygotowany przez rodziców ,wypełniły aktywnie czas pobytu w tym miejscu. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w takich zajęciach Zachęcamy wszystkich , aby korzystali z ofert LCA w Krośnie.
Gratulujemy finalistom Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego
Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesach naukowych uczniów naszej szkoły. Aleksandra Dobosz z klasy VIIIa, Julian Kwieciński z klasy VIIIa oraz Kinga Kuraś z klasy VIIb uzyskali tytuły finalistów w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym im. prof. Andrzeja Szeptyckiego, organizowanym przez I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Zadania, z którymi się zmierzyli, obejmowały zagadnienia z biologii oraz chemii, na poziomie rozszerzonym.
Składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu kolejnych sukcesów!
V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Polskiej
W dniu 27 maja 2021 roku odbył się V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Polskiej Cudze chwalicie, swego nie znacie pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. W tym roku konkurs odbył się online ( dzieci nadsyłały nagrania piosenki we własnym wykonaniu). Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Krośnie, Rada i Zarząd Dzielnicy Białobrzegi oraz Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Białobrzegi.
Konkurs odbył się w 2 kategoriach wiekowych: klasy 1 - 4, klasy 5 - 8.
Każdy uczestnik wykonał jedną piosenkę polską. Jury przy ocenie brało pod uwagę: muzykalność, poczucie rytmu , walory głosowe, dobór repertuaru.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach , określonych w regulaminie Konkursu.
Miło nam poinformować i jednocześnie pogratulować, że w I kategorii ( uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych),
I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Maja Kasprzyk z klasy IVa.
Życzymy dalszych sukcesów i radości z realizacji swojej muzycznej pasji.
Gabriela Kozner
Zakończenie roku szkolnego
24 czerwca 2021 r. o godzinie 16:00 odbędzie uroczyste pożegnanie absolwentów naszej szkoły.
25 czerwca 2021 r. o godzinie 9:00 uczniowie spotykają się z wychowawcami w swoich klasach. Przez radiowęzeł szkolny odbędzie się audycja, po której wychowawcy rozdadzą świadectwa.
Wszystkim życzymy radosnych, słonecznych wakacji :)
Nauczyciele SP 7
Rajd Czarnorzeki - Odrzykoń
W dniu 15 czerwca 2021 r. klasy VIII a oraz VII b wybrały się na rajd Czarnorzeki - Odrzykoń. O godzinie 8:45 uczniowie wraz z dwoma opiekunami i przewodnikiem wyjechali autokarem spod szkoły. Około godziny 9:00 wysiedli pod wieżą widokową w Czarnorzekach. Po wejściu na wieżę, przewodnik opowiedział o tym co widać z góry. Gdy wszyscy już obejrzeli piękne widoki, zeszli na dół i spacerem podążyli w stronę Rezerwatu Przyrody Prządki. Przechodzili między innymi obok stoku narciarskiego w Czarnorzekach. Na Prządkach uczniowie mogli poznać legendy związane z tym miejscem oraz zrobić sobie zdjęcia. Stamtąd udali się na Zamek Kamieniec w Odrzykoniu, gdzie wysłuchali historii rodzin dzielących zamek. Dowiedzieli się, że był on inspiracją do napisania „Zemsty” przez Aleksandra Fredro, który po poślubieniu Zofii z Jabłonowskich odnalazł akta dotyczące sporu między Firlejami i Skotnickimi. Na zakończenie odbyło się ognisko i krótki spacer wokół zamku.
Taka wycieczka na pewno zintegrowała klasy, a przewodnik przekazał mnóstwo nowej wiedzy i ciekawostek.
Zuzanna Paradysz
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Informuję, że dzień 22 czerwca 2021 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Dyrektor Zespołu
Zofia Sienkiewicz
Krajowa Odznaka Jakości eTwinning
Miło nam poinformować, że dzięki zaangażowaniu i rzetelnej pracy naszych uczniów, Miejski Zespół Szkół nr 3 w Krośnie otrzymał Krajową Odznakę Jakości za ogólnopolski projekt „Postaw na Ziemię” organizowany przez Krajowe Biuro eTwinning Polska.
Krajowa Odznaka eTwinning przyznawana jest tym uczestnikom, których praca w ramach ogólnopolskiego projektu osiągnęła wysoki poziom, a sam projekt wskazuje na osiągnięcie określonego krajowego standardu.
W projekcie uczniowie współpracowali ze szkołami partnerskimi przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi TIK. Wspólnie stworzyli mapę zagrożeń naszej planety, eko-poradnik, quizy, zaprojektowali logo eko-koszulki, wykonali piękne prezentacje w formie książeczki on-line „Poznajemy piękno polskiej przyrody”. Celem projektu było zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów, rozwijanie umiejętności współpracy, poznanie oraz wykorzystanie nowych narzędzi TIK.
Krajowe Biuro eTwinning uznało nasz projekt za innowacyjny, a jego treści były zintegrowane z programem nauczania.
Gratulacje !
Mamy to!
Dzień Dziecka klasy II b
1 czerwca kl. II b wspomina codziennie. To był wspaniały dzień. Hytta pod lasem w Odrzykoniu. Pyszne lody, wata cukrowa, malowanie twarzy, ognisko... mnóstwo radości i zabawy na świeżym powietrzu. Zresztą sami zobaczcie Uśmiechy i radość na dziecięcych twarzach są bezcenne.
Wycieczka do Sanoka klasy III a
Dzień Dziecka – święto wszystkich dzieci. W tym dniu klasa 3 a wybrała się na klasową wycieczkę, aby wspólnie, w ciekawym i zdecydowanie odmiennym otoczeniu spędzić czas. Udaliśmy się do Skansenu Budownictwa Ludowego do Sanoka. Poznaliśmy historię założenia muzeum. Spacerowaliśmy po Galicyjskim Ryneczku poznając życie jego mieszkańców z początku XX wieku. Oglądaliśmy wnętrza domów, warsztaty pracy – zegarmistrza, szewca, stolarza, pracownię krawiecką, piekarza, aptekarza czy poczmistrza. Następnie poznaliśmy życie prostego, wiejskiego ludu. Zobaczyliśmy wnętrze domów – wyposażenie i skromne, niezbędne sprzęty codziennego użytku. Obejrzeliśmy cerkiew z dobrze utrzymanym ikonostasem oraz starej wiejskiej szkoły. Dokonaliśmy zakupu drobnych pamiątek.
Wycieczka była udana. Dostarczyła wielu informacji i przeżyć. W drodze powrotnej w Krośnie zatrzymaliśmy się przy Galerii „ViVo”, gdzie delektowaliśmy się pysznymi lodami ufundowanymi przez galerię z okazji Dnia Dziecka.
Wiersze Marii Konopnickiej
W piątek 28 maja w Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: Z Marią Konopnicką poznajemy świat.
Naszą szkołę reprezentowały: Błaż Roksana i Leszczyńska Sara z kl Ib oraz Eustachiewicz Milena z kl IIb.
Ucznnice zaprezentowały się bardzo dobrze. Komisja długo zastanawiała się z wyborem najlepszych recytacji. Leszczyńska Sara z kl Ib zdobyła III miejsce,a Eustachiewicz Milena z kl II b wyróżnienie. Uczennice otrzymały dyplomy oraz książki.
Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach recytatorskich.
Międzynarodowy Dzień Dziecka
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie