🧚Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy 🏰 🐲 🧙
Dzień Postaci z Bajek
🐕🦮Dziękujemy🐈🐈
Zakończyła się kolejna szkolna zbiórka artykułów dla podopiecznych OTOZ Animals w Krośnie. Przez dwa tygodnie udało nam się zgromadzić kilkadziesiąt kilogramów suchej i mokrej karmy dla psów i kotów, ręczniki, środki czystości oraz mnóstwo przedmiotów niezbędnych dla zwierzaków. Wszystkie dary trafiły do krośnieńskiego przytuliska.
Zbiórka po raz kolejny pokazała, że naszym uczniom nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ogromne serce, zaangażowanie i pomoc.
Warsztaty w Etnocentrum
☺️🫓🍞Smak dzieciństwa wielu z nas. Zapach rozchodzący się po domu....a ile emocji przy tym. Wszystko to można przywołać biorąc udział w warsztatach "Rośnij bochnie, rośnij" organizowanych w krośnieńskim Etnocentrum. Uczniowie klasy 5a (jak się dziś okazało) to świetni kandydaci na piekarzy.🥖🥯🥐Ciocia Ewa była zachwycona ich umiejętnościami. Wypieki smakowały, zwłaszcza,że grupy wzajemnie sobie przygotowywały PROZIAKI. Była też i lekcja o tradycji wypieku chleba i drodze jego powstawania.
13
Jesienią góry są najszczersze...
- 6
W dniu 18 października 2024 r. uczniowie z klas siódmych i ósmej wybrali się na XXXIII Rajd Poznajemy Bieszczady zorganizowany przez PTTK. Wraz z przewodnikiem dotarliśmy do Równi, gdzie zaczęła się nasza trasa. Przeszliśmy przez las, w którym dało się zauważyć wiele różnorodnych grzybów oraz piękne kolory liści. Wspięliśmy się na jeden ze szczytów Gór Sanocko-Turczańskich - Holicę (762 m n.p.m.) Tam weszliśmy na wieżę widokową, która ma wysokość 35 metrów. Z niej mogliśmy podziwiać uroki naszego pięknego regionu. Następnie udaliśmy się do Łobożewa Górnego, gdzie uczestnicy rajdu upiekli kiełbasy na ognisku. Szczęśliwi i pełni nowych wspomnień, a także trochę zmęczeni wróciliśmy do domów.
Emel Ozkan
Spotkanie z Autorką
W dniu 18 października 2024r. KATARZYNA WASILKOWSKA- 📚👧👦📗spotkała się z klasami trzecimi w Oddziale dla dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, pisarka, lektorka języka angielskiego, tłumaczka. Zadebiutowała w 2015 r. powieścią „Jowanka i gang spod Gilotyny”. O sobie mówiła: „Przede wszystkim jestem czytelniczką…” – wymieniając przy tym liczne korzyści płynące z czytania książek.
Również dzieci dzieliły się swoimi czytelniczymi doświadczeniami, odpowiadając na pytanie pisarki jakie książki lubią czytać. AUTORKA podając swój „przepis” na dobrą książkę wymieniała: humor, „który jest nieodzownym składnikiem moich książek”, trochę grozy, nieoczekiwane zwroty akcji…
Dzieci miały przyjemność posłuchania fragmentów książek czytanych przez Autorkę i rozmowy o ich bohaterach m.in. z powieści „Już, już!”, „Witajcie w Chudegnatach” czy „Było sobie królestwo”.
Nie zabrakło również pytań dotyczących zawodu pisarki, pomysłów na nowe historie. Na koniec uczniowie otrzymali autografy ✍️w zakupionych książkach.
7
Yamaha w Polance
Oj działo się działo....Nasze szkolne talenty muzyczne pokazały no co ich stać. Bębnić potrafią nawet najmniejsi.
19
Dziękujemy!
❤️🌹 "Słowo MIŁOŚĆ - za Ich troski
Słowo WDZIĘCZNOŚĆ - za Ich trud.
Dar to skromny, dar uczniowski
wyśpiewany z serc jak z nut" 🌷❤️
Samorząd Uczniowski 💐
Dzień Edukacji Narodowej
"Kto największe ❤️ ma
Kto o uczniów swoich dba
Kto z Was wie, kto z Was wie,
Kto dziś już wie,
Jaki ważny jest dzisiejszy dzień?
To Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Nauczyciela uczeń powie
Czas gdy wszyscy doceniamy
Jak wspaniałych nauczycieli mamy"
Pod takim hasłem świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole. Wdzięczni za pracę, poświęcenie, przekazywaną wiedzę, serce i cierpliwość DZIĘKUJEMY.
Szczególne gratulacje dla nagrodzonych przez Dyrekcję nauczycieli: Pani Małgorzacie Filar, Sabinie Urban, Dorocie Godek, Małgorzacie Kliszewskiej oraz Panu Grzegorzowi Wiernaszowi.
Jest w nas siła, gdy działamy RAZEM nawet przy ciągnięciu rzepki :)
25
Klasy 1 z wizytą w Bibliotece Publicznej
📖....a kiedy człowiek uwielbia czytać, otwiera się przed nim cały świat 📖
Książki to najprostszy sposób na naukę i rozwój. Czytanie książek poprawia pamięć, koncentrację, rozwija umiejętności poznawcze oraz analityczne, a zatem wpływa korzystnie na logiczne myślenie i rozumowanie. Podczas czytania ćwiczymy mózg, który niczym mięsień atlety staje się coraz silniejszy, sprawniejszy i jest lepiej przygotowany do nauki i pracy. Aby dzieci pokochały czytanie, to my dorośli powinniśmy wprowadzić ich w ten magiczny świat, dlatego uczniowie klas I odwiedzili Bibliotekę Publiczną w DL w Polance, aby zapoznać się z ofertą biblioteki oraz wybrać dla siebie najlepsze książki.
Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie udało się przekazać iskierkę inspiracji czytelniczych.
25
Dzień Głośnego Czytania
📖📖3 października w naszej szkole po raz kolejny obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie z młodszych klas wraz z kolegami i koleżankami z grup przedszkolnych słuchali czytanych opowieści i wykonywali prace związane z tekstem. Jak co roku wszyscy aktywnie brali udział w zajęciach.📚🥳
89
Światowy Dzień Zwierząt
4 października - Światowy Dzień Zwierząt 🦮🐈🐠🦜
Światowy Dzień Zwierząt, ustanowiony w 1931 roku podczas konferencji ekologicznej we Florencji, jest międzynarodowym wydarzeniem zwracającym uwagę na prawa i dobrostan zwierząt. Czwarty października to dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, który według religii chrześcijańskiej jest patronem zwierząt i ekologii.
Jak możesz uczcić to święto?
Poświęć swojemu zwierzakowi więcej czasu niż zwykle. Zabierz psa na długi spacer. A jeśli jesteś kociarą/kociarzem? Pobaw się ze swoim mruczkiem. Nie zapomnij o smaczkach 😊
Zapraszamy do przesyłania zdjęć Waszych zwierzaków na Facebook szkoły. Zachęcamy również do udziału w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt, którymi opiekuje się OTOZ Animals w Krośnie. Szczegóły akcji podamy w najbliższym czasie.
Warsztaty chemiczne
🥽🥼2 października w naszej szkole odbyły się warsztaty fizyko-chemiczne. Chemia towarzyszy nam na co dzień. Uczniowie mając indywidualne stanowiska czynnie, aktywnie i z zaangażowaniem brali udział w warsztatach. Obserwowali, 🤔🧐analizowali i wyciągali wnioski. Dzięki niesamowitym doświadczeniom zgłębili tajniki parowania, gęstości i sublimacji.🫧🫧 Był dym, bańki, a na zakończenie ,,Płonąca ręka". Dziękujemy Pani Elu za efektywnie spędzony czas. 🔎Była to lekcja spektakularnych eksperymentów, podczas której uczniowie doskonalili myślenie przyczynowo- skutkowe. A PRZEDE WSZYSTKIM DOBRA ZABAWA 🤝
25
Klasa 5a na wychodnym;)
Kolejna klasa NA CELOWNIKU:) Wspólna zabawa, taktyki i spryt🥷W grupie siła.
17
Dzień Chłopaka w klasie 7b
NA CELOWNIKU - Dzień Chłopaka
Klasa 7b w LASERTAG KROSNO
11
Wycieczka klas drugich
26 września drugie klasy naszej szkoły były na wycieczce w Żarnowcu. Dzieci zwiedziły Muzeum Marii Konopnickiej, gdzie poznały życie i twórczość poetki. Po krótkim odpoczynku w pięknym parku udaliśmy się do Szkoły Ludowej. Tam uczniowie poznali warunki w jakich uczyły się dzieci w XIX i na początku XX wieku. Największym zainteresowaniem cieszyły się próby pisania piórem i atramentem. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
17
Zdobywamy Krośnieńską Koronę
27 września chętni uczniowie kl. 4-6 wzięli udział w LI Młodzieżowym Złazie po Ziemi Krośnieńskiej organizowanym przez PTTK.
Trasa rajdu prowadziła z Woli Piotrowej na szczyt Skibice (776 m n.p.m.). Beskid Niski zaprasza pasjonatów wycieczek pieszych i rowerowych. To tutaj każdy znajdzie coś dla siebie - z dala od zgiełku miasta i codziennych obowiązków, warto czasami wsłuchać się w swoje myśli i pobyć w ciszy na łonie przyrody.
Podziwiając nadchodzącą w przyrodzie jesień, młodzi turyści przyglądali się, jak las zmienia swoje barwy z soczystej zieleni na złoto – czerwono – brązowe kolory, aby przygotować się na nadejście zimy. To też doskonała okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z tych pięknych okolic.
Wędrówka zakończyła się integracyjnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek, a chętni uczniowie wzięli udział w przygotowanych przez organizatora konkursach. Całodniowa wyprawa w plener przyniosła wiele radości i zdrowego wysiłku. Na pewno spotkamy się na kolejnych rajdach. Do zobaczenia na szlaku
25
Dzień Chłopaka w klasach trzecich
👶🤴
Klasy 3a i 3b rozpoczęły świętowanie już od piątku. Pomysłowe dziewczynki postawiły na kulinarne niespodzianki dla kolegów. 🤔😋
W klasie 3a zabawa rozpoczęła się od zawiązania oczu chłopcom, po to, by mogli uruchomić zmysły węchu 👃i smaku 👅i rozpoznać czym dziewczyny ich częstują🥣🥄. W nagrodę za zaufanie otrzymali czekoladę a na koniec wszyscy ucztowali przy pizzy 🍕 i sokach 🧃.
A za ścianą w klasie 3b powstała prawdziwa wytwórnia pancakes 🥞🥞. Dziewczynki postanowiły samodzielnie udekorować placuszki dla chłopców. W większości były całe czekoladowe, owocowe, niektóre pudrowe, jeszcze inne piętrowe.....przekładane pysznościami 🍇🍊🫐🥞 wszystko po to, by trafić w gusta swoich kolegów z klasy. Trzeba przyznać, że był to bardzo miły gest ze strony koleżanek.
Taki dzień, " że palce lizać". 😉😋
20
Światełko Pamięci dla Łyczakowa
Już po raz kolejny zapraszamy całą społeczność szkoły do włączenia się w Akcję "Światełko Pamięci dla Łyczakowa".
Akcję, która ma na celu uświadomienie wszystkim odwiedzającym w tych dniach cmentarze, że pamięć o dawnych mieszkańcach Ziemi Lwowskiej i tych, którzy w jej obronie polegli.
Polacy zrzeszeni w różnych związkach i stowarzyszeniach, wspierani przez Konsulat Generalny RP we Lwowie, na kilka dni przed 1 listopada rozpoczynają akcję sprzątania polskich grobów. Szczególną uwagę zwracają na groby wojskowe oraz groby ofiar II wojny światowej. Porządkowane są też zapomniane polskie groby cywilne. W dniu Wszystkich Świętych od samego rana na uporządkowanych mogiłach zapalane są białe i czerwone znicze, po czym następuje uroczysty przemarsz przez Cmentarz Łyczakowski, podczas którego Polacy wraz z pracownikami Konsulatu RP oddają hołd poległym i zmarłym rodakom.
Akcję patronuje POLSKIE RADIO RZESZÓW
W odwiedzinach u Ignacego
🪔Wycieczka klas 3 do Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, gdzie znajduje się najstarsza na świecie i czynna do dzisiaj kopalnia " czarnego złota". Uczniowie mogli zobaczyć narzędzia wykorzystywane w przemyśle naftowym, odwiedzili XIX-wieczną aptekę, gdzie przywitał ich sam Ignacy Łukasiewicz - wynalazca lampy naftowej. W domu Łukasiewicza ujrzeli kolekcje lamp, fotografii i ekspozycję geologiczną.Dodatkową atrakcją był udział w warsztatach plastycznych, podczas których dzieci wykonały piękne, ozdobne lampy naftowe.
12
Zabawa od rana do wieczora
Jak się bawić, to od samego rana do wieczora 🤗 Rano - dzień języków i podróż do Japonii, a wieczorem do Dobieszyna na ognisko klasowe z okazji Dnia Chłopaka ☺️ Pieczenie kiełbasek i chleba oraz gry na boisku były wspaniałą okazją wspólnej zabawy klasy 5b i nawet deszcz nie był nam straszny!
2
Archiwum Aktualności