• Rok szkolny 2011/2012

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

23 maja 2012r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się konkurs recytatorski wierszy Marii Konopnickiej dla klas I-III. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III: Julia Wożniak i Zuzanna Siuzdak. Zuzia zajęła II miejsce. Dziewczynki do konkursu przygotowała pani Urszula Dołżycka.

MŁODY ANGLISTA

W dniu 27 marca 2012 roku odbył się I etap III edycji Alternatywnej Olimpiady z Języka Angielskiego „Młody Anglista”.

W I szkolnym etapie konkursu wzięli udział uczniowie z klas piątych i szóstych krośnieńskich szkół podstawowych, w tym również uczniowie naszej szkoły.
          Do II etapu zakwalifikował się Łukasz Kozioł z klasy VIb.

25 kwietnia 2012 roku przeprowadzony został II etap tego konkursu.

Uczeń naszej szkoły Łukasz Kozioł zdobył wyróżnienie za uzyskanie wysokiego wyniku (V miejsce) i w dniu 16 maja 2012 roku wraz z opiekunem p. Zofią Sienkiewicz odebrał dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Zdjęcia w albumie...

KONKURS ORTOGRAFICZNY

„Dbałość o język ojczysty

stanowi jeden z najważniejszych

obowiązków patriotycznych.”

To motto przyświecało uczniom i nauczycielom podczas Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Krośnie.

Celem konkursu było rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za poprawność ortograficzną i interpunkcyjną w języku polskim.  W I etapie 29.02.2012 uczniowie krośnieńskich szkół pisali dyktando, w II. 14.03.2012 rozwiązywali test sprawdzający znajomość zasad pisowni. Jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły, którzy zajęli zwycięskie miejsca w tym konkursie:
                              I m-ce  - Aleksandra Zawojska (kl. Vb)

II m-ce  - Bartłomiej Haniebnik (kl.VIb)

III m-ce  -  Katarzyna Haniebnik (kl.Vb)

Zwycięzcom gratulujemy!

V KROŚNIEŃSKI KONKURS MATEMATYCZNY

11. stycznia 2012r. odbył się etap szkolny V edycji Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego, w którym wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły (diesięcioro z klasy Va i troje z klas szóstych). Zestaw konkursowy składał się z 10 zadań wielokrotnego wyboru i 3 zadań otwartych, w których należało przedstawić tok rozumowania. Łącznie można było uzyskać 20 punktów. Do etapu finałowego zakwalifikowali się uczniowie z najwyższym wynikiem, przekraczającym 50% możliwych do uzyskania punktów. Są to:
          1.    Paulina Biedroń kl. V a                  18 punktów,
          2.    Mikołaj Gransicki kl. V a              17 punktów,
          3.    Jakub Komada kl. VI a                 13 punktów,
          4.    Magdalena Sienkiewicz kl. VI a    11 punktów.
          Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który będzie miał miejsce 18. kwietnia 2012r. w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Krośnie.

KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

9 listopada w RCKP odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego, zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 8. W imprezie wzięli  udział  uczniowie z 9.  krośnieńskich szkół podstawowych, w tym również recytatorki z naszej szkoły: Aleksandra Zborowska (kl.VIb) oraz Paulina Biedroń (kl. Va).

Zaprezentowały one  utwory  o miłości do ojczyzny i polskiej mowy.

III miejce  w tym trudnym konkursie zajęła  Ola za recytację wiersza  Bolesława Karpińskiego pt.  „Cześć  i Sława ‘’.

„Wszystkim Tym, którym w sercach
          nie wygasła miłość Ojczyzny -
          Wszystkim Tym, co nie dali się zwieść -
          Tym - co odnieśli krwawe blizny -
          i Tym - co polegli... Cześć!
          Tym - co chwycili za broń -
          Tym - co nie stracili nadziei -
          Tym - co szli i walczyli - jak lew -
          Tym - co ranami okryci pomarli -
          Tym - co byli jak gniew Boży
          i Tym - których dumna postawa
          we wrogach budziła strach.
          ...Cześć i Sława. (…)”

KONKURS PRZYRODNICZY

ETAP WOJEWÓDZKI

Laureatem III etapu konkursu przyrodniczego został Jakub Komada z klasy VI a

Tytuł finalisty konkursu przyrodniczego uzyskali:

•    Bartłomiej Haniebnik z klasy VI b
          •    Magdalena Trznadel z klasy V a

Gratulujemy sukcesu!!!

ETAP REJONOWY

Wszyscy nasi reprezentanci uzyskali wyniki pozwalające na przejście  do finału. Zmagania na najwyższym poziomie odbędą się w Rzeszowie w dniu 14.01.2012 r. Gratulujemy Madzi, Kubie i Bartkowi!!!

Trzymamy kciuki!!!

ETAP SZKOLNY

18 października 2011 r. odbył się pierwszy etap kuratoryjnego konkursu z przyrody pod hasłem „Las naturalnym bogactwem Ziemi”. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas piątych i szóstych.  Troje z nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Są to:

1.   1. Bartłomiej Haniebnik – klasa VI b

2.   2. Magdalena Trznadel- klasa V a