• Rok szkolny 2021/2022

• Przedszkole Miejskie nr 10

Przedszkole Miejskie Nr 10 w Krośnie

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2021 r. wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi ukochanymi maskotkami – misiami. W tym dniu misie obchodziły swoje święto. Przedszkolacy wraz z nauczycielkami przygotowały misiom wiele niespodzianek. Wesoło spędzony czas w gronie kolegów, koleżanek i "pluszaków" uwieczniony został obiektywem aparatu fotograficznego. Fotorelacja na Facebooku.

11 LISTOPADA 2021

"Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy..."

Z takimi słowami hymnu narodowego na ustach przedszkolaki uczciły 103 rocznicą Święta Niepodległości włączając się w akcję #szkoladohymnu.

Wszystkie grupy zaprezentowały piosenki oraz wiersze niepodległościowe, rozmawiały o symbolach narodowych oraz oglądały film "Co to jest Niepodległość?"

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

05 listopada 2021 r. odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste Pasowanie na przedszkolaka. Pani Dyrektor, przy pomocy wielkiego niebieskiego ołówka przyjęła do grona przedszkolaków nowe dzieci.

Z wielkim przejęciem przeżywały to wydarzenie nowe małe "Misie" oraz "Sówki". Pięknie zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek..." Wszyscy znaleźli już swoich przyjaciół w przedszkolnym gronie i czują się tu dobrze.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W dniu 27 października 2021r. nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.  Opowiedział dzieciom o swojej odpowiedzialnej pracy, przeprowadził zajęcia edukacyjne z udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Przedszkolaki celująco zdały egzamin ze znajomości numerów alarmowych. Wielką atrakcją dla wszystkich była prezentacja najnowszej karetki pogotowia oraz sygnałów dźwiękowych. Dziękujemy bardzo 😀

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

W dniu 15.10.2021r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa
             z bajką pt. "Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała". Była to bajka o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Gościem, który odwiedził nasze przedszkole w dniu 5 października  2021 r. był funkcjonariusz policji. Odbył On z przedszkolakami pogadankę na temat bezpiecznych zachowań w domu, na ulicy i w przedszkolu.

Wiedza dzieci, zarówno tych młodszych, jak i starszych na powyższe tematy okazała się duża. Film, jaki obejrzały przedszkolaki poszerzył i uporządkował jeszcze ich wiadomości.

Wszystkie dzieci miały możliwość zapoznać się z wnętrzem i wyposażeniem policyjnego radiowozu.

Wielu przedszkolaków składało deklarację, że w przyszłości zostaną policjantami. Oby ich marzenia się spełniły.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

W dniu 4 października przedszkolaki odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Panowie opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali sprzęt potrzebny do gaszenia pożarów oraz wóz strażacki.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.