• Wierzymy w WAS!!!

          • Pierwszy dzień egzaminów za nami. Dzisiaj uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu z języka polskiego. 

            Życzymy im powiedzenia na dalsze dni egzaminacyjne.


          • "Wspólne wędrowanie"

          • Wyczekiwana wspólna wędrówka dzieci i rodziców za nami. Krokomierze szalały, u niektórych wręcz doznały szoku

            Dzisiejsze spacery przechodzą do historii jako cudowny czas spędzony na łonie natury.

            Rozpoczęliśmy go wizytą w Zagórzu. Tam w ruinach Klasztoru Karmelitów Bosych czekał na nas Mnich, który co poniektórych wystraszył i to bardzo swoimi realnymi opowieściami. Kolejnym punktem na naszym szlaku była wieża widokowa na Holicy. Licząc schody, nawet kilkukrotnie dotarliśmy na sam szczyt gdzie mogliśmy podziwiać piękną panoramę. Podziwiając piękno otaczajacej nas przyrody, bawiąc się przy ognisku, piekąc proziaki na piecu oczekiwaliśmy na spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. To oni przygotowali dla nas zajęcia, w których starsi i młodsi mogli się wykazać (nawet siłowo). Zabaw nie było końca. Ale do domu wrócić trzeba. W drodze powrotnej zaliczone lody w Lesku i pobliski plac zabaw.

            Podczas rajdu przeprowadzony został Quiz "Jak dobrze znasz swoje dziecko". Zwycięzcami z kompletem punktów okazali się Basia i jej Tata, Lena i Mama oraz Agata i Babcia. Wielkie gratulacje

            Przez całą podróż swoimi opowieściami zachwycał nas Pan Józef przewodnik bieszczadzki, dzięki któremu wiele ciekawostek pozostanie w pamięci.

          • Wycieczkowo i rajdowo :)

          • Piątek, 10 maja 2024 roku, minął pod hasłem "Wycieczkowo i rajdowo". Uczniowie klasy 6b udali się na klasową wycieczkę do Rzeszowa, do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz. Jest to ośrodek popularyzujący naukę o wyjątkowej w skali kraju ofercie programowej powiązanej z inteligentnymi specjalizacjami województwa, w tym z: lotnictwem, kosmonautyką, informatyką i telekomunikacją oraz szeroko rozumianą jakością życia.

            Nie jest to muzeum! Ale też nie plac zabaw… Utworzone nieopodal Rzeszowa centrum nauki to nieograniczona przestrzeń dla umysłu, dającą tyle możliwości ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. Znajduje się tam prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni warsztatowych: Fablab, Pracownia Robotyka, Pracownia Biologia i Ekologia, Pracownia Chemia, Pracownia Fizyka.

            Nasi uczniowie brali udział w warsztatach z chemii oraz robotyki, a następnie zwiedzali całe centrum, gdzie mogli eksperymentować, testować i doświadczać do woli.

            Tego samego dnia inni uczniowie naszej szkoły brali udział w XXXII Rajdzie im. I. Łukasiewicza.

            Był to dzień pełen wrażeń i emocji, a nasi uczniowie ćwiczyli kondycję zarówno umysłową jak i fizyczną.

          • "Jestem Europejczykiem" - Powiatowy Konkurs Plastyczny

          • W dniu dzisiejszym, 7 maja 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Potoku odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego na plakat pt."Jestem Europejczykiem". W konkursie brali uczniowie klasy 3a, a na szczególne wyróżnienie zyskując II miejsce zasłużył Edmund Bieniasz.

            Gratulujemy Edmundowi wyniku i życzymy dalszych sukcesów w działalności twórczej.

          • Szkolny Mam Talent

          • W każdym z nas drzemie talent, trzeba go tylko odkryć, a później starannie pielęgnować ".

            W dniu dzisiejszym, 26 kwietnia, w naszej szkole odbył się konkurs „Mam Talent”, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje pasje i uzdolnienia. Konkurs miał na celu odkrywanie talentów w środowisku szkolnym, propagowanie nowatorskich form spędzania czasu wolnego oraz naukę autoprezentacji.

            Dzisiejsze wydarzenie było spotkaniem z ludźmi pełnymi pasji i twórczego zapału. Występy wszystkich uczestników Konkursu „Mam Talent” były czymś wyjątkowym. Dostarczyły nam mocy wzruszeń i niezapomnianych przeżyć.

            Był to fascynujący program artystyczny, który wypełniły bogactwo i różnorodność talentów.

            „Życie bez kreatywności nie miałoby tylu barw”.

            Uczestnicy Konkursu „Mam Talent” zabrali nas w wielobarwną podróż pełną radości, energii, refleksji, wyobraźni i twórczej ekspresji.

            Na szkolnej scenie swoje umiejętność wokalne, instrumentalne, sportowe, plastyczne i taneczne zaprezentowało aż 36 uczestników. Żywiołowo i serdecznie reagująca publiczność dodawała odwagi wykonawcom.

            W trakcie obrad komisji konkursu, na scenie wystąpiły uczennice z klasy 6b. Przygotowały własne układy choreograficzne do znanych przebojów.

            Wysoki poziom konkursu i niezwykłe talenty sprawiły, że jury miało kłopot z wyłonieniem najlepszych.

            Zwycięzcami zostali:

            Kategoria: klasy I-III

            1 Miejsce - Iga Brożyna, klasa 1b, śpiew

            2 Miejsce - Aleksandra Wiernasz, Hana Patla, klasa 1a, taniec akrobatyczny

            3 Miejsce - Anna Niemiec, klasa 2a, recytacja

            Wyróżnienia:

            Rozalia Kłapkowska, klasa 1b, taniec

            Tymon Jazienicki, klasa 2b, rysunek

            Kategoria: klasy IV-VIII

            1 Miejsce - Sara Leszczyńska, Tola Wolska, klasa 4b, taniec

            2 Miejsce - Karina Konieczna, Klaudia Konieczna, Ewa Łącka, klasa 5a, taniec

            3 Miejsce - Agata Gawlak, klasa 5a, śpiew

            Wyróżnienia:

            Dobrawa Findysz, klasa 5a, śpiew

            Regina Żurawska, klasa 6b, taniec

            Jakub Farion, klasa 5a, pokaz yo-yo

            GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.

            ROZWIJAJCIE SWOJE TALENTY I POSZUKUJCIE NOWYCH.

          • Sukcesy uczniów.

          • Od poniedziałku ucznia klasy 8 - Aleksandra Fydę możemy tytułować Laureatem Konkursu Kuratoryjnego z Geografii. Jest to ogromny sukces ucznia i opiekunów. Gratulujemy

            Ponadto dziś w Rzeszowie odbył się finał I Konkursu Geograficznego "Podkarpackie - mój region". Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o województwie, rozwijanie i pogłebianie zainteresowania swoim regionem oraz kształtowanie poczucia więzi regionalnej poprzez upowszechnianie wiedzy o Małej Ojczyźnie. Konkurs posiada patronat Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiej Kurator Oświaty. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów Aleksander Fyda i Szymon Mularski. Chłopcy uzyskali 6 wynik w województwie. Wielkie brawa dla chłopaków

          • Wycieczka do Łańcuta

          • Dnia 24 kwietnia br. uczniowie z klas 3 pod opieką wychowawców wzięli udział w wycieczce autokarowej do kompleksu pałacowo – ogrodowego w Łańcucie.

            Celem wyjazdu było zwiedzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce wybudowanej w XVII wieku. Zamek słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otoczony jest starym, malowniczym parkiem w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony oraz zabudowania gospodarcze.

            Zwiedzanie pałacu zajęło około 2 godzin, w tym czasie uczniowie podziwiali: Salon Narożny, Salę Balową, Jadalnię Wielką, Apartament Chiński, Apartament Paradny, Pokój Bilardowy, Czerwony Korytarz, Salę Teatralną, liczne pokoje kąpielowe i wiele innych pomieszczeń. Wystrój wnętrz urzekał przepięknymi podłogami, kryształowymi lustrami, żyrandolami i innymi zabytkowymi przedmiotami, przestronnością i bogactwem zdobień.

            W Stajni i Wozowni podziwiali kolekcję 55 zabytkowych pojazdów konnych. Ściana Hali ozdobiona była kolekcją trofeów – zwierząt przywiezionych z podróży do Afryki przez ostatniego właściciela pałacu.

            Po takich wrażeniach uczestnicy wykorzystali wolny czas na zakup okolicznościowych pamiątek. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wielu ciekawych przeżyć.

          • Rajd z PTTK

          • "Wędruj z nami lasami polami i maszeruj bez końca bez celu. A gdy spotkasz przygodę wtedy szybko się dowiesz, że tak warto na luzie czasem żyć " Dzisiejszy rajd PTTK z udziałem uczniów klasy 5a, 5b i 7a. Cel Liwocz

          • Wirtuozi w naszej szkole

          • "Rusz globusem" - pod takim hasłem odbyło się dziś w naszej szkole spotkanie z Duetem Muzycznym. Panowie Janusz Witko i Krzysztof Orzechowski zaprezentowali uczniom jak zbudowane są instrumenty dęte takie jak: klarnet i saksofony. Muzycy, piękną grą na tych instrumentach poprowadzili nas po różnych krajach, a była to podróż muzyczna. Panowie angażowali uczniów w quizy a nawet uczyli taktowania. Dziękujemy za lekcję muzyki.

          • Dzień Bez Plecaka. Dzień Czekolady

          • Dzień bez plecaka (z ang. "no backpack day") to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach. W dniu dzisiejszym, 12 kwietnia, kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka mogli wykazać sie uczniowie naszej szkoły. Oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, szuflady, poszewki od poduszek, kosze sklepowe, a nawet odkurzacze. Liczyła się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje.

            12 kwietnia obchodzimy też Dzień Czekolady. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował czekoladowe słodkości.

            Dzisiaj w naszej szkole od rana było wesoło i bardzo słodko.

            Dziękujemy za przyłączenie się do zabawy.

          • Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu fotograficznego "Zwiastuny wiosny"

          • Każda wiosna jest jedyną wiosna, wiecznym zdumieniem- tymi słowami można podsumować tegoroczną edycję konkursu fotograficznego. Prace odzwierciedlają piękno budzącej się przyrody oraz wrażliwość artystów na piękno otaczającego świata.

            Gratulujemy zwycięzcom

            I miejsce Maja Podkul SP nr 5

            II miejsce Kacper Siwecki SP nr 7

            III miejsce Karolina Hagel SP nr 7

            Wyróżnienia:

            Lena Zubel SP nr 5

            Mikołaj Urbanik SP nr 7

            Filip Klocek SP Niebieska 21

            Nikola Szymańska SP nr 10

            Mikołaj Anteczek SP nr 5

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

          • Śniadanie w klasie 2b

          • „Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień”.

            Klasa 2B już od samego rana przygotowywała pyszne, zdrowe kanapki i sałatki na śniadanie a dziewczynki jak prawdziwe gospodynie szykowały wszystkim pyszne soki z marchewką, jabłkiem i pomarańczą w roli głównej. 

          • Szkolny konkurs ,,Znawcy mitów”

          •        Mitologia jest jednym z najpiękniejszych dzieł wyobraźni greckiej; skarbnicą motywów, symboli, tematów. To lektura, którą uczniowie chętnie czytają. W celu propagowania greckiej kultury i sztuki oraz utrwalenia mitologicznej wiedzy, 5 kwietnia odbył się wyjątkowy konkurs dla piątoklasistów. Na początku wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni koledzy, obejrzeli miniaturę teatralną pt. ,,Demeter i Kora” przygotowaną przez młodych aktorów z kl.5b, a następnie sprawdzili swoją wiedzę w konkursie  odpowiadając na pytania dotyczące ,,Mitologii” Jana Parandowskiego.

            Przebieg konkursu, wzorowany na teleturnieju ,,Jeden z dziesięciu”, wzbudził duże zainteresowanie, uczniowie mieli tylko 5 sekund na podanie poprawnej odpowiedzi, a zadania miały różny stopień trudności. Trzeba było wykazać się ogromną wiedzą, odwagą i samodyscypliną, aby dojść do finału. Na koniec Jury przyznało 3 nagrody:

            I m-ce: Jakub Farion z kl. 5a

            II m-ce: Maksymilian Peszko z kl.5b

            III m-ce: Karol Wojciechowski z kl.5b

            Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za uczciwą grę i dobrze spędzony czas :)

            Anna Macierzyńska

          • Widowisko ”Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”

          • Uczniowie klas 1-5 wraz z opiekunami wybrali się do sanokiej Areny na rewię pt.” Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.

            Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Sermirę, dotarł także do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy… Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety-wierszoklety. Chińczyk, dziewczyny, piraci, rude wojowniczki, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.

            Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. To wszystko zapierało dech w piersiach. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • "Moda na dobrą książkę”

          • Szkolny konkurs plastyczno – literacki dla uczniów klas czwartych rozstrzygnięty!

            Zadaniem uczestników było przygotowanie plakatu reklamującego ulubioną książkę spoza kanonu lektur obowiązkowych. Czwartoklasiści zaprezentowali swoje zdolności plastyczne oraz redakcyjne. Swoimi pracami zachęcili kolegów i koleżanki do częstszego sięgania po literaturę piękną i do odwiedzin biblioteki.

            27 marca 2024 r. jury wyróżniło i nagrodziło dwie prace: Aleksandry Mili z kl.4 a oraz Sary Leszczyńskiej z kl. 4 b. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu

          • Wielkanocna akademia

          • 27 marca, w przeddzień rozpoczęcia obchodów Triduum Paschalnego, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Wielkanocnych.

            Program słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas 4a i 4b pod kierunkiem pań wychowawczyń. Przybliżył on widzom zwyczaje i tradycje wielkanocne oraz piękno nadchodzącej wiosny i przyrody budzącej się do życia. Dopełnieniem występu był radosny taniec pisanek wielkanocnych i kury która, jajka na pisanki zniosła. Świąteczny i podniosły nastrój podkreśliły stroje występujących dzieci, rekwizyty i scenografia, jak też odświętnie ubrani wszyscy uczniowie. Nie zabrakło polewania woda, które zaskoczyło widownie

            Przedstawienie zakończyło się wręczeniem Dyrekcji i pozostałym nauczycielom życzeń przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

            Po występie młodych artystów głos zabrała Pani Dyrektor, która wręczyła nagrody uczniom, którzy brali aktywny udział w Lidze Czytelników. Podziękowała również za przygotowanie akademii i złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia radosnych Świąt!

          • Wiosenne wierszowanie- spotkanie poetyckie z Panią Beatą Świszcz

          • Beata Świszcz „Poezja”

            „Słyszysz?

            Obudził ją poranek cichy,

            drżąc jeszcze w mroźnym nocy tchnieniu.

            Wyszarpnął pierwsze dźwięki w drzewach,

            pisał ją tonąc w zamyśleniu.

            Czujesz?

            Smak mgieł, co nikną w twoich oczach,

            w lipowych się chowając cieniach

            i te rozlane akwarele

            przy leśnych ścieżkach i strumieniach.

            Widzisz?

            Ubrał ją w zwiewne metafory,

            zaplatał w wersach, w słowach, w duszy

            i poszła wtedy między ludzi.

            Kto ją przygarnie, tego wzruszy.”

            Obchodzony 21 marca Światowy Dzień Poezji jest dobrą okazją, by o poezji pamiętać. To znakomity powód, by sięgnąć po tomik ulubionej poezji, spróbować stworzyć swój własny wiersz, by choć na chwilę poczuć się  artystą.

            Taki sposób na świętowanie tego dnia, wybrali uczniowie klas trzecich i czwartych, którzy w dniu dzisiejszym (22 marca) mieli możliwość spotkania się z lokalną poetką Panią Beatą Świszcz.  Wieloletnia nauczycielka  germanistka, która pisze wiersze, jak sama mówi, dla każdego. Maluje obrazy, tworzy grafiki i fotografuje. Artystka należy do Grupy Poetyckiej "KROSNO",  której celem  jest m.in. konsolidacja krośnieńskiego środowiska poetyckiego, integracja z innymi grupami literackimi i artystycznymi oraz odkrywanie nowych talentów.

            Nasz niezwykły gość barwnie opowiadał o warsztacie poetyckim, inspiracjach, procesie pisania wierszy. Gawędę przeplatała piękną recytacją lub czytaniem liryków z różnych tomików.

             Młodzi adepci sztuki pisarskiej, bo tak możemy nazwać uczestników dzisiejszych warsztatów z wielką uwagą słuchali poetki. Każdy z nich miał możliwość zabawy słowami i wykazania się pomysłowością literacką. Na scenie zaprezentowały się również uczestniczki wczorajszego konkursu „Dobrze stracony czas” Lila i Roksana.

            Kto wie, czy nie ma wśród uczniów przyszłej poetki lub poety ?

            Serdecznie dziękujemy za niezwykłą i jakże inspirującą podróż po natchnienie oraz tomiki poezji wraz z autografami.

          • Kangur Matematyczny

          • Nasze Kangury Matematyczne

            Dziś w szkole odbyła się 33 edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego " Kangur Matematyczny". Do konkursu przystąpiło 44 uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Najliczniejszą grupę stanowi trzecioklasiści, a zaraz po nich piątoklasiści. Każdy uczestnik otrzymał od organizatorów Tangram-logiczną układankę.

            Naszym młodym matematykom dziękujemy za udział