• Zdrowe odżywianie

          • W ubiegłym tygodniu gościliśmy w szkole  Panią Dietetyczkę z Gabinetu Dietetycznego Bonne Santé w Krośnie. Każda klasa miała specjalną lekcję na temat zdrowego odżywiania
             i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego żywienia, poznali zawartość cukru w popularnych produktach spożywczych oraz wspólne analizowali przykładowe jadłospisy. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające.

            Dziękujemy!

             

          • Pasowanie na Czytelnika

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/Euef326IEGdHlX6zsI6bhBMB2K2X-OYt6H6o3-iCiiTylA?e=uI64dU

            Dnia 8 lutego 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

            Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe

            wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję Pani z biblioteki oraz uczennice starszych klas wprowadziły najmłodszych w bajkowy świat książek.

            W towarzystwie bajkowych postaci uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na Czytelników. Nasi nowi Czytelnicy otrzymali

            pamiątkowe zakładki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

             

          • Konkurs recytatorski

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/EiX-XrrDXtVBjTdAaEXsb3cB3aGoKy1oo0o-gRGIyJrZyQ?e=6hiBYK

            Dnia 8 lutego 2023 r. klasy drugie uczestniczyły w drugim etapie konkursu recytatorskiego pt. „Wiersze Juliana Tuwima”.  Po wstępnych eliminacjach klasowych do drugiego etapu przystąpiło 20 uczniów. Dzieci pięknie recytowały długie, wspaniale wyuczone na pamięć wiersze. Komisja konkursowa wybrała pięcioro laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Julia Nowak za recytację wiersza „Pan Hilary” , II miejsce Nadia Ciołkosz za wiersz „Dżońcio”, III miejsce  Zofia Nycz za wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Komisja wyróżniła również dwoje uczniów: Ewę Fejkiel za recytację wiersza „Pan Hilary” oraz Karola Czepiela za recytację najdłuższego w konkursie wiersza „Lokomotywa”. 

            Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczestnicy na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

          • Pierwsze lekcje z Pico #LaboratoriaPrzyszłości

          • W ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości klasy szóste, siódme i ósme rozpoczęły pracę z mikrokontrolerem Raspberry Pi Pico.

            W ramach lekcji wprowadzających język Python, nasi uczniowie napisali i uruchomili pierwsze programy sterujące pracą prostych obwodów elektrycznych. Pierwszy program pozwalał sprawdzić wbudowaną diodę LED, natomiast następne projekty wymagały podłączenia dodatkowych komponentów.

            Pierwsze projekty dawały uczniom dobrą lekcję, gdyż nie zawsze układ zadziałał prawidłowo. Przykładowo podłączanie przewodów do nieodpowiednich pinów, czy pomyłka przy czy podłączeniu biegunów diody LED. Zdarzały się też pytania, dlaczego te diody nie świecą? Zapominając, że trzeba napisać program, który za to będzie odpowiadał. ;)

            Rapsberry Pi Pico można programować w języku C/C++, jednak można "wgrać" obsługę odmiany języka Python przeznaczonego do programowania takich urządzeń - MicroPython. Dzięki temu, obyło się bez wprowadzania zupełnie nowego języka programowania.

          • Projekt Świetlicy

          • Dzieci z naszej Świetlicy zrealizowały już trzy zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Świetliczaki na tropie kolorów Świata”.

            Moduł I – Niebieski  - Europa

            1. Europejskie powitania – stworzenie minisłowniczka  form powitalnych
            2. Wielcy malarze – zapoznanie z sylwetkami sławnych malarzy – wykonanie reprodukcji dzieł techniką dowolną

            Moduł II – Żółty – Azja

            1. Smok Chiński – wprowadzenie do tematu symbolika. Wykonanie smoka z papierowych rolek.

            Prze Świetliczakami kolejne zadania :)

          • Dzień otwarty

          • Dnia 30 stycznia 2023r. odbyło się drugie spotkanie adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów pt. „Mali artyści malują zimę”. W trakcie krótkiej pogadanki dzieci opowiadały o różnych zabawach na śniegu. Następnie przystąpiły do wykonywania pracy plastycznej, która przedstawiała śniegowego bałwanka. Pracowały powoli, z dużym zaangażowaniem i starannością. Po skończonej pracy był czas na zabawy i pląsy przy muzyce A. Vivaldiego „Cztery pory roku. Zima.” Podczas zajęć dzieci utrwalały wiadomości z zakresu edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, muzycznej i plastycznej. Spotkanie upłynęło w wesołej i miłej atmosferze.

          • Wielka Liga Czytelników - VI edycja

          • W październiku 2022 r. dołączyliśmy do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”Tegoroczny adresowany do uczniów klas I-VIII składał się z III etapów.

            Pierwszy – polegał na rodzinnym czytaniu książek, samodzielnym rozwiązywaniu testów i uzyskiwaniu sprawności. Aby awansować do następnego etapu uczeń musiał zdobyć ich 5 (min. 80 punktów z testu).  

            Drugi etap odbył się 10 stycznia 2023 r. w naszej szkole.

            Spośród 14 uczestników z klas I - III wyłoniliśmy 1 drużynę, która będzie reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatu. Najlepsi okazali się:

            Alicja Bolanowska (100 %) IIa,

            Antoni Stępniak (95%) II a

            i Martyna Janowska (90%) z II b.

            Uczniowie ci rozwiązywali test kwalifikacyjny z lektury „Cukierku, ty łobuzie” Waldemara Cichonia.

            Z klas IV – VI test kwalifikacyjny z lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” autorstwa Rafała Kosika pisało 4 uczennice. 80 % zdobyła Martyna Rozenbeiger z klasy V a.

            Gratulujemy.

            Etap trzeci (powiatowy) – finał - odbędzie się 28 lutego 2023 r.

            Lista książek do etapu powiatowego:

            Klasy I-III

            „Marcel i czas”– Emilia Becker

            Klasy IV-VI

            „Skandal w stolicy nudy”– Paweł Beręsewicz

          • Olimpiada Matematyczna Juniorów

          • 14 stycznia w Stalowej Woli odbył się kolejny etap Olimpiady Matematycznej Juniorów, w którym uczestniczył uczeń klasy 8a Aleksander Borek. Wielkie gratulacje dla Alka, bo zmierzyć się z zadaniami olimpiady to wielki wyczyn i talent.

            Gratulacje

          • Warsztaty Profilaktyczne

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/Ejdxh2V1tlxCui0717X50iQBhEiHLOAl8FLO2s6MkRqMEQ?e=rpgI0K

            W dniu 10 stycznia klasy ósme wybrały się na Warsztaty Profilaktyczne do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach podejmowanych przez Policję działań na rzecz przeciwdziałania demoralizacji i popełnianiu czynów karalnych przez osoby nieletnie. Spotkanie prowadził funkcjonariusz Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Krośnie Asp. Marcin Krówka.

            Podczas spotkania uczniom przedstawione zostały tematy dotyczące:

            -Odpowiedzialności prawnej nieletnich zarówno w życiu rzeczywistym jak i w cyberprzestrzeni

            -Zagrożeń płynących z używania przez osoby nieletnie substancji psychoaktywnych, alkoholu i wyrobów tytoniowych

            -Sposobów zachowania się w przypadku ataku terrorystycznego i wtargnięcia napastnika do szkoły.

            Uczniowie poznali także narzędzia, które potrzebne są w zabezpieczeniu miejsca przestępstwa. Nie lada wyczynem dla uczestników warsztatów było pokonanie trasy w alkogoglach.

            Dziękujemy za świetne warsztaty.

             

          • Dni otwarte

          • https://mzs3krosno-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/sp7zdj_mzs3krosno_edu_pl/EizLCifRLOJHl2ZLUIIy56UB2OINq9NHFXvpcfrlGq5u5w?e=BuS0yK

            Dnia 9 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyło się pierwsze z trzech spotkań adaptacyjnych dla przyszłych pierwszoklasistów: „Popołudnie na sportowo”. Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki, po czym przeszliśmy do różnych ćwiczeń zwinnościowych. Pomimo niełatwych zadań 6 latki świetnie sobie poradziły. Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie w trakcie zabaw na magicznym dywanie. Zabawa i jednocześnie nauka na nim rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość oraz szybkość reakcji. Wspólnie przeżyliśmy wspaniałą przygodę. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy już po feriach 30 stycznia na kolejne spotkanie.

          • Zajęcia z kolegami z 8 klasy

          • 3 stycznia klasa 3b gościła starszych kolegów klasy 8a, którzy zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom "UKŁAD SŁONECZNY” z programem edukacyjnym – Być jak Ignacy ,,Zostań ambasadorem nauki” organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza. Podczas pierwszych zajęć z tego tematu uczniowie poznali najważniejsze fakty z dorosłego życia oraz osiągnięcia i dzieła Mikołaja Kopernika. Wskazywali na mapie trasę podróży Kopernika, podczas których uczony zdobywał wiedzę i pracował. Podczas quizu utrwalili sobie, w jakich dziedzinach Kopernik zdobywał wiedzę, odwiedzając kolejne kraje. Potrafią także rozróżnić astronomię od astrologii, co udowodnili podczas gry dydaktycznej ,,Nauka o astronomii i wiara w astrologię”. Dziękujemy Szymkowi Z., Szymkowi K., Marcelowi N. i Filipowi P. za super zabawę. Jak stwierdzili po zajęciach: praca prowadzących nie jest łatwa;)

          • Ogłoszenie

          • Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 w Krośnie ogłasza nabór na stanowisko
            nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej

            Nazwa i adres jednostki:

            Szkoła Podstawowa Nr 7 im. kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. ks. St. Decowskiego 9, 38-400 Krosno

            Określenie stanowiska:

            Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

            Wymiar etatu: 1

            Rodzaj umowy: Umowa na czas określony od 27.02.2023 r.

            Określenie wymagań związanych ze stanowiskiem:

            • wykształcenie wyższe kierunkowe zgodne z wymaganiem MEN określonym Rozporządzeniem z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (D. U. 2020 poz. 1289),
            • samodzielność i dobra organizacja pracy,
            • kreatywność, dobry kontakt z dziećmi,
            • mile widziane doświadczenie oraz dodatkowe kwalifikacje przydatne w pracy z dziećmi.

              Wymagane dokumenty:
            • list motywacyjny,
            • CV,
            • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu naboru zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 r.

              Dokumenty wymagane podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
            • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
            • kserokopie dokumentów potwierdzających dodatkowe kwalifikacje,
            • oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie.

              Dokumenty należy składać w terminie do 1 lutego 2023 r. w sekretariacie zespołu MZS Nr 3 w Krośnie w godzinach 8:00 – 14:30 (w kopercie z tytułem „Nabór na stanowisko nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej”).

              Regulamin konkursu oraz OŚWIADCZENIE znajdują się na stronie BIP UM Krosno - Miejskie jednostki organizacyjne - Oświata - MZS Nr 3

            Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi wymagania formalne odbędą się w dniu 6 lutego 2023 r. O terminie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie do 3 lutego 2023 r.

          • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

          • Już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa nr 5 w Krośnie zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Ozdoba choinkowa”. Konkurs ten co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów krośnieńskich szkół podstawowych. Jego głównym celem jest kultywowanie wśród dzieci i młodzieży tradycji świątecznych oraz rozwijanie twórczej aktywności plastycznej. Nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Miasta Krosna oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 5 w Krośnie. Wśród nagrodzonych są nasi uczniowie. Oto jak przedstawiały się wyniki w poszczególnych kategoriach:

            Kategoria wiekowa klasy IV – VI

            I miejsce – Tymoteusz Baśić-Socha - Szkoła Podstawowa nr 7 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

            II miejsce – Paulina Czaja – Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków

            III miejsce – Jakub Wojnar - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka

            III miejsce – Martyna Rozenbeiger - Szkoła Podstawowa nr 7 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

            Wyróżnienie: Adrian Trybus - Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana Pawła II

            Wyróżnienie: Filip Długosz - Szkoła Podstawowa nr 7 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

            W klasach I-III

            Wyróżnienie powędrowało do Szymona Szopy a Zosia Dembiczak otrzymała II miejsce.

            Wielkie GRATULACJE dla naszych uczniów. Życzymy dalszych sukcesów.