• INFORMACJA O WYNIKACH NABORU W MIEJSKIM ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 W KROŚNIE NA STANOWISKO NAUCZYCIELA EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

• Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 w Krośnie informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na ww. dwa stanowiska zostały wybrane: Pani Joanna Zajdel oraz Pani Agata Zych.

Uzasadnienie dokonanego wyboru:

Ww. nauczyciele spełniają wymagania określone w ogłoszeniu o naborze – posiadają odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje do prowadzenia zajęć z edukacji wczesnoszkolnej. Ich wiedza i umiejętności zostały wysoko ocenione przez Komisję Rekrutacyjną w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

• "Szkolny pchli targ"

• Szanowni Państwo, Rada Rodziców SP nr 7 w Krośnie ogłasza zbiórkę rzeczy na „Szkolny pchli targ”, który odbędzie się w kwietniu w naszej szkole. Całkowity dochód z pchliego targu będzie przeznaczony na nagrody dla uczniów oraz organizację różnego rodzaju imprez szkolnych. Bardzo prosimy o przynoszenie rzeczy nowych bądź używanych, lecz w pełni sprawnych i w bardzo dobrym stanie, które mają szansę posłużyć kolejnym osobom. Wśród przedmiotów, które mają potencjał na „drugie życie” znajdziemy zabawki, sprzęt RTV/AGD, płyty, książki, akcesoria dla dzieci, biżuterię, obrazy, ubrania, naczynia i wiele innych rzeczy, które zalegają zapomniane w naszych domach. Pomóżcie nam wesprzeć tę akcję! Z góry dziękujemy!

• Zdrowe odżywianie

• W ubiegłym tygodniu gościliśmy w szkole  Panią Dietetyczkę z Gabinetu Dietetycznego Bonne Santé w Krośnie. Każda klasa miała specjalną lekcję na temat zdrowego odżywiania
             i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego żywienia, poznali zawartość cukru w popularnych produktach spożywczych oraz wspólne analizowali przykładowe jadłospisy. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające.

Dziękujemy!

• Pasowanie na Czytelnika

Dnia 8 lutego 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe

wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję Pani z biblioteki oraz uczennice starszych klas wprowadziły najmłodszych w bajkowy świat książek.

W towarzystwie bajkowych postaci uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na Czytelników. Nasi nowi Czytelnicy otrzymali

pamiątkowe zakładki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

• Konkurs recytatorski

Dnia 8 lutego 2023 r. klasy drugie uczestniczyły w drugim etapie konkursu recytatorskiego pt. „Wiersze Juliana Tuwima”.  Po wstępnych eliminacjach klasowych do drugiego etapu przystąpiło 20 uczniów. Dzieci pięknie recytowały długie, wspaniale wyuczone na pamięć wiersze. Komisja konkursowa wybrała pięcioro laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Julia Nowak za recytację wiersza „Pan Hilary” , II miejsce Nadia Ciołkosz za wiersz „Dżońcio”, III miejsce  Zofia Nycz za wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Komisja wyróżniła również dwoje uczniów: Ewę Fejkiel za recytację wiersza „Pan Hilary” oraz Karola Czepiela za recytację najdłuższego w konkursie wiersza „Lokomotywa”.

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczestnicy na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

• Pierwsze lekcje z Pico #LaboratoriaPrzyszłości

• W ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości klasy szóste, siódme i ósme rozpoczęły pracę z mikrokontrolerem Raspberry Pi Pico.

W ramach lekcji wprowadzających język Python, nasi uczniowie napisali i uruchomili pierwsze programy sterujące pracą prostych obwodów elektrycznych. Pierwszy program pozwalał sprawdzić wbudowaną diodę LED, natomiast następne projekty wymagały podłączenia dodatkowych komponentów.

Pierwsze projekty dawały uczniom dobrą lekcję, gdyż nie zawsze układ zadziałał prawidłowo. Przykładowo podłączanie przewodów do nieodpowiednich pinów, czy pomyłka przy czy podłączeniu biegunów diody LED. Zdarzały się też pytania, dlaczego te diody nie świecą? Zapominając, że trzeba napisać program, który za to będzie odpowiadał. ;)

Rapsberry Pi Pico można programować w języku C/C++, jednak można "wgrać" obsługę odmiany języka Python przeznaczonego do programowania takich urządzeń - MicroPython. Dzięki temu, obyło się bez wprowadzania zupełnie nowego języka programowania.

• Projekt Świetlicy

• Dzieci z naszej Świetlicy zrealizowały już trzy zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Świetliczaki na tropie kolorów Świata”.

Moduł I – Niebieski  - Europa

1. Europejskie powitania – stworzenie minisłowniczka  form powitalnych
            2. Wielcy malarze – zapoznanie z sylwetkami sławnych malarzy – wykonanie reprodukcji dzieł techniką dowolną

Moduł II – Żółty – Azja

1. Smok Chiński – wprowadzenie do tematu symbolika. Wykonanie smoka z papierowych rolek.

Prze Świetliczakami kolejne zadania :)

• Dzień otwarty

• Dnia 30 stycznia 2023r. odbyło się drugie spotkanie adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów pt. „Mali artyści malują zimę”. W trakcie krótkiej pogadanki dzieci opowiadały o różnych zabawach na śniegu. Następnie przystąpiły do wykonywania pracy plastycznej, która przedstawiała śniegowego bałwanka. Pracowały powoli, z dużym zaangażowaniem i starannością. Po skończonej pracy był czas na zabawy i pląsy przy muzyce A. Vivaldiego „Cztery pory roku. Zima.” Podczas zajęć dzieci utrwalały wiadomości z zakresu edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, muzycznej i plastycznej. Spotkanie upłynęło w wesołej i miłej atmosferze.